WSTĘP
POSTACIE
WROGOWIE
BRONIE
SCREENSHOTy
KOMENTARZE
DOWNLOAD
   

Wstęp

Azure Sheep to epizod, w którym wcielamy się w postać ochroniarza Barney'a. Jest więc to niejako produkt konkurencyjny w stosunku do Blue Shifta i w porównaniu z nim, wbrew pozorom, nie wypada dużo gorzej.

Gra zaczyna się, gdy budzisz się w swoim pokoju, przywdziewasz kamizelkę i hełm oraz bierzesz swoją broń. Gdy docierasz na swój posterunek, do bram Black Mesy dojeżdża właśnie swym sportowym samochodem... Gordon Freeman. Nietrudno się domyślić, co się potem dzieje. Dochodzi do wypadku, w posterunek trafiają rakiety wystrzelone ze śmigłowca, a obok Ciebie pojawiają się obcy...

Fabuła epizodu jest interesująca a mapy dobrze wykonane. Dość często musimy zastanawiać się, "co dalej?". Niektórzy mogą to uznać za wadę, ale z pewnością czyni to AS ciekawszym. Kilka razy odwiedzamy także miejsca znane z Half-Life'a czy Opposing Force'a. Podobnie jak w Blue Shift'ie, przez znaczną część gry towarzyszy Ci osoba, którą musisz ją chronić. W Azure Sheep jest to przyjaciółka Kate, ale (w przeciwieństwie do Doktora Rosenberga z Blue Shifta) nie jest ona bezbronna - ma pistolet, a z bliska potrafi nieźle dokopać. Raz Ty ratujesz ją, raz odwrotnie. W przypadku zranienia Kate, dysponujesz apteczką, dzięki której możesz monitorować jej stan zdrowia i w razie czego trochę ją podleczyć.

Podsumowując, Azure Sheep to dobrze zrobiony epizod, który polecam szczególnie niezadowolonym z Blue Shifta.

Oficjalna strona twórców Epizodu: http://www.halflifeitalia.com/azuresheep/

 

[Strona główna] [Half-Life] [MODy] [Epizody] [Magazyn] [Edycja] [Download] [E-mail]


Strona przygotowana przez zespół Szyman & Valique & Vardzio [Copyright]