CO JEST GRANE?
HIT MIESIĄCA
SERWIS PRASOWY


Najlepsze
filmy Minimaxa!


 
MINI KANAŁ MAX ZABAWA!

MINIMAX powstał 16 kwietnia 1999 roku jako pierwszy polski kanał dziecięcy. Bawi, ale przede wszystkim uczy, rozwija i wychowuje młodych widzów. Według badań przeprowadzonych przez OBOP, MINIMAX w porównaniu z innymi programami przeznaczonymi dla młodego widza, zawiera najwięcej treści dydaktycznych. Nie ma w nim również przemocy, brutalności, ani agresji.

Już po kilku miesiącach emisji, MINIMAX został uznany najlepszym kanałem dziecięcym w Europie. Otrzymał nagrodę Hot Bird, tzw. Satelitarnego Oscara, za walory edukacyjne i brak przemocy w nadawanych programach. W 2001 roku stacja uzyskała poparcie UNICEFU, który bardzo dobrze zaopiniował jej zawartość programową, a w roku 2002 MINIMAX została ponownie pozytywnie oceniona i otrzymała kolejną nominację do nagrody Hot BirdTM TV Awards.

Od godziny 6.00 do 20.00 MINIMAX prezentuje najmłodszemu pokoleniu filmy i seriale animowane, fabularne oraz cykle dokumentalne. Obok klasyki filmów dziecięcych, widzowie mogą oglądać także najnowsze produkcje polskiej i światowej animacji.

Program zaplanowany jest z myślą o widzach w różnym wieku, zawiera bardzo zróżnicowane programy dostosowane do ich oczekiwań i preferencji. Wielokrotność emisji pozwala wybrać ulubiony serial czy film i obejrzeć go w dogodnym dla nich czasie.

Z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym MINIMAX przygotował godzinny cykl MINIKARUZELA, który zawiera znane i lubiane polskie seriale, a także znakomite zagraniczne animacje dopasowane do zainteresowania najmłodszych odbiorców.

Dla starszego widza przeznaczona jest MAXISTREFA, 70-minutowe pasmo poruszające sprawy i problemy młodego widza. Składa się ono z trzech pozycji - filmu animowanego, dokumentalnego i fabularnego.

Kanał wzrusza, uczy i bawi. Liczne konkursy, organizowane także poza anteną są inspirującą rozrywką i przyciągają atrakcyjnymi nagrodami widzów z całej Polski. MINIMAX pozostaje w stałym kontakcie ze swoimi widzami, uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych związanych z tematyką dziecięcą, a także wspierając inicjatywy mające na celu propagowanie pozytywnych wartości zbieżnych z koncepcją kanału.

W godzinach 20.00 - 24.00 na antenie MINIMAX nadawany jest HYPER - jedyny w Polsce blok programowy poświęcony grom komputerowym, anime oraz najnowszym tendencjom multimedialnym.

MINIMAX znajduje się w ofercie programowej sieci kablowych i nowej platformy cyfrowej CYFRA+. Obecnie dociera do ok. 1 900 000 polskich gospodarstw domowych oraz ok. miliona odbiorców na Węgrzech i w Rumunii. Nadawany jest za pośrednictwem satelity Hot Bird 4 (Eutelsat) 13 East, transponder 119, częstotliwość 10.892 GHz, polaryzacja pozioma (H).wróć do poprzedniej strony