Polskie Radio Kielce S. A. przez cały rok uczestniczy w życiu kulturalnym regionu, wspierając ważne przedsięwzięcia muzyczne, plastyczne, teatralne i filmowe. A wśród nich: "Przedwiośnie" - konkursowa wystawa plastyki, grupująca artystów Małopolski w Galerii BWA Kielce, Ogólnopolska Wystawa Rysunku Współczesnego w Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej w Kielcach, Buskie Spotkania z Folklorem, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej w Tarnowie, Dni Leśmianowskie w Iłży, "Czarnoleskie Spotkania Sobótkowe", Festiwal Gombrowiczowski w Radomiu, Spotkania z Folklorem w Przysusze, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej - Radom i Orońsko, Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, Dymarki Świętokrzyskie w Nowej Słupi, "Art-Eko" - Międzynarodowe Plenery Fotograficzne ZPAF w Kielcach, Międzynarodowy Festiwal Jeunesses Musicales w Kielcach, Festiwal Muzyki Dziecięcej w Kielcach, Cecyliańskie Dni Muzyki Sakralnej w Radomiu, "Nurt" - II Ogólnopolski Festiwal Filmów Dokumentalnych w Kielcach.

Poza tym Polskie Radio Kielce organizuje własne imprezy popierające rozwój kultury w regionie. Koncerty w studiu S1 naszej Rozgłośni cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta.

W 1996 roku, z okazji 25-lecia Redakcji Radomskiej, pod patronatem naszej Rozgłośni odbyły się dwa koncerty dla mieszkańców Radomia pt. "Zaczarowany Świat Operetki" z udziałem B. Kaczyńskiego, G. Brodzińskiej, B. Morki, S. Ptaka i innych.

W związku z Rokiem Sienkiewiczowskim zorganizowaliśmy w Muzeum imienia Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku zjazd rodziny Sienkiewiczów oraz Imieniny Pana Henryka, w których uczestniczyli twórcy filmowej adaptacji "Trylogii": Jerzy Hoffman i Daniel Olbrychski.

W corocznym, letnim cyklu "Radiostopem na wakacje" przedstawiamy na antenie naszego radia dorobek kulturalny poszczególnych gmin województw kieleckiego, radomskiego i tarnobrzeskiego.

Popierając twórczość regionalnych muzyków, Radio Kielce uczestniczy w przygotowaniu materiału muzycznego do produkcji kaset (piosenki Jolanty Kaczmarek, Marka Fijałkowskiego, Tomasza Kordeusza i Bogusława Nowickiego).


Pełna nazwa:
POLSKIE RADIO
REGIONALNA ROZGŁOŚNIA
W KIELCACH
"RADIO KIELCE" S.A.


Nazwa skrócona
(zwykle używana):
RADIO KIELCE S.A.

Dane teleadresowe:
25-317 KIELCE
ul. Radiowa 4
tel.041/3681200
fax 041/3446544
radio@complex.com.pl
http://www.complex.com.pl/~radio


Częstotliwości nadawcze:
71.15 FM
101.4 FM

kiem.jpg - 15,63 K

Powrót