alfa_ik.gif

Informační stránka

    Milý návštěvníku,

    Tato stránka byla v únoru 2003 zrušena z důvodu spuštění samostatného webu kurzů Alfa www.kurzyalfa.cz. K obnovení stránky nás vedl spisek "Pozadí kurzů Alfa", který napsal Aleš Franc. Jsme rádi, že jste tuto stránku navštívili, protože věříme, že Vaším motivem je udělat si vlastní fakty podložený pohled na autorovy názory ve spisku uvedené.

    Původní stránku naleznete zde.

    V národní kanceláři kurzů Alfa jsme uvažovali i o oficiální reakci na uvedený spisek. Vzhledem k tomu, že jsme se setkali pouze s jedinou znepokojivou reakcí, dospěli jsme k názoru, že by to byla ztráta času a spisku bychom tím zbytečně dodali na populařitě. Velmi nás povzbudilo, že i tento bratr si byl schopen sám velice rychle svůj vlastní názor udělat. Jsme přesvědčeni, že Bůh své dílo hájí sám. S jeho svolením zveřejňujeme naší mailovou komunikaci.

  Miloš Poborský
vedoucí české národní kanceláře kurzů Alfa

----- Original Message -----
From: Zdeněk Straka
To: ALFA kurzy
Sent: Monday, August 18, 2003 9:13 AM
Subject: Alfa

Miloši děkuji ti za email. Tuto neděli se mi do rukou dostala studie Aleše France z Brna "Kurzy alfa, evangelium pro třetí tisíciletí". Najdeš ji na http://mujweb.cz/www/apologet/index_studie.htm pod odkazem "Historie a pozadí Kurzů Alfa". Je to dost síla. Protože jsme ještě nezačali se zvaním účastníků na podzimní rozjezd kurzů, uvažuji o jejich pozastavení do jara, dokud se vše nevysvětlí. Prosím tě o nějakou reakci i jeden řádek.
Díky a zdraví Tě Zdeněk Straka
            Tel.: +420 569 456 038
            Mobil: +420 608 764 565
            Email: zdenek.straka@sklobohemia.cz
           Dolní Březinka 47
 582 91 Světlá nad Sázavou

----- Původní zpráva -----
Od: Miloš Poborský
Komu: Zdeněk Straka
Odesláno: 19. srpna 2003 19:27
Předmět: Re: Alfa

Ahoj Zdeňku,
 
s Francovou prací už jsem měl tu čest se před nedávnem seznámit, jsi druhý, kdo mě upozorňuje. Je to pro nás čerstvá věc a proto jsme se zatím nesešli a nedomluvili s Tomášem Dittrichem, abychom zaujali nějaké stanovisko. Její obsah se tváří velice "profesionálně", ovšem kurzům Alfa v ČR, jak vidím i z Tvého znepokojivého mailu, velice škodí. Mohl bych toho napsat opravdu hodně, např. i o životě Evy Petrušíkové (správně Petruškové), která je členkou našeho sboru a osobně ji velice dobře znám, ale pokud mohu poprosit, měj chviličku strpení.
 
Oficiální vyjádření určitě bude, předběžně si myslím, že bude i v novinách Česká Alfa, které chystáme na podzim. Jednou větou bych řekl, že tam, kde se Boží dílo opravdu daří, ten Zlý hledá cesty jak to zastavit a někdy se mu to naneštěstí i daří. Prosím, pokud je to možné, s přípravou kurzu klidně pokračuj a nezastavuj je, bylo by to škoda pro šíření evangelia v naší zemi. Jsem přesvědčen o tom, že budeme schopni ve spisku uvedená tvrzení přesvědčivě vyvrátit.
 
Pán Ti žehnej,
 
Miloš
 
----- Original Message -----
From: Zdeněk Straka
To: Miloš Poborský
Sent: Wednesday, August 20, 2003 7:33 AM
Subject: Re: Alfa

Podíval jsem se na některé videokazety, které chceme na kurzu použít a došel k závěru, že p.Franc žádnou z nich neviděl a ikdyž jeho studie vypadá fundovaně, je psaná ve stylu "Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde". Přípravu na kurzech jsem chtěl zastavit, pokud by se mi nepodařilo sbor sjednotit pro Alfu. Tento článek ale způsobil spíše dobrou věc, že jsme sami u sebe přehodnotili základ a průběh Alfy u nás. Pan Franc je autor i dalších článků o skupinkách aj. Po přehodnocení u nás ve sboru, jednotu máme a Alfu uskutečníme.
Díky za email. Pán ti žehnej Zdeněk.