телепрограма на тиждень  понеділок  вівторок  середа  четвер  п`ятниця  субота  неділя
 1+1
 новини ТСН  ти не один
  сьогодні 27.05.2005
 головна сторінка   зворотній зв`язок    допомога
 карта сайту

  > новини ТСН  > архів новин ТСН  > про програму  > форум "телевізійна служба новин"  > ведучі каналу

20.05.2005 19:50

Пізнавати Україну і багатство її регіонів закликають прихильники зеленого сільського туризму 

 
 

На виставці "Українське село запрошує" представники 17 регіонів демонстрували переваги відпочинку в сільських садибах. Івано-франківці, наприклад, пригощали специфічною гуцульською стравою баношем, книшами та вином з власних виноградників, вінничани – смачними варениками, херсончани – огірками свіжими та консервованими, а кримчани частували вишуканими ласощами шокер-кик. Не обійшлося без ткацьких виробів, старовинних кримсько-татарських вишиванок золотом та сріблом, писанок та різбляних дерев‘яних предметів побуту. Харківщина запропонувала лозоплетіння з верби. Таку виставку проводять уже третій рік. За статистикою, в Україні є дуже популярним внутрішній зелений туризм до міст Автономної республіки Крим та Західної України, де за останні декілька років він на 5 відсотків перевищував оздоровчий туризм та на 10 – гірськолижний.

 догори


19:49

Вперше за всю історію роботи Нацради з телебачення та радіомовлення аж семеро з восьми членів прийшли на зустріч з керівниками недержавних телерадіоорганізацій  відео сюжет

Автор: Костянтин Грубич
Камера: Віталій Панасюк

Така зузстріч віч-на-віч морально заспокоїла обидві сторони – Нацради побачила у мовниках партнерів, а ті, в свою чергу – відчули у новому складі контролюючого органу не карателів, а теж однодумців.

Через вічко цих дверей журналіти спостерігали, як заходять спільну мову керівники телеканалів із членами Нацради. Результат - Нацрада від карального органу переходить до стану організації, що визначатиме стратегію розвитку вітчизняного телеринку.

Віталій Шевченко голова Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення: "Відтепер ми разом спробуємо ми створемо дві групи з боку нац.ради і з боку мовників, які спробують сформулювати, що ж є наші пріорітети і що ми розуміємо під досягненням конкретних результатів."

Один з бажаних результатів – вдосколення законодавчої бази у сфері телевиробництва.

Ігор Курус заступник голови Нацради: "Ми погодилися про те, що ми будемо все робити спільними зусиллями, щоб цю законодавчу базу відлагодити таким чином, щоб вона не заважала розвитку технологій і розвитку телебізнесу в україні."

Влад Ряшин генеральний продюсер телеканалу „Інтер": "Ми сподіваємося і дуже дякуємо нац.раді за те, що вирішуючи і обговорюючи ці проблеми, вивчається та аргументація, яка є у мовників."

Володимир Оселедчик генеральний продюсер телеканалу „Студія „1+1": "Телерадоорганізації з свого боку переконалися, що національна рада не тримає курсу виключно на дисцуплінарні заходи, а національна рада з свого бокуу переконалася в тому, що телерадіоорганізацієї шукають тієї ж самої мети, якою ж власне і керується національна рада, а саме становлення справжнього українського телевізійного простору."

Члени індустріального телевізійного союзу уклали з членами Нацради з питань телебачення та радіомовлення джентльменську угоду про мораторій на перевірку роботи комерційних каналів у літній період. Моніторити почнуть з вересня, коли стартує новий телесезон.

 догори


19:48

10 обранців приєднаються до 14 уже відібраних учасників конкурсу Євробачення, фінальне змагання відбудеться завтра  відео сюжет

Автор: Олександр Загородний
 

Вже відомі 10 співаків, які успішно пройшли відбірковий півфінал міжнародного конкурсу Євробачення. Телефонне голосування глядачів – завершилося в ніч на п'ятницю. І тепер – десятеро їхніх обранців – приєднаються до 14 уже відібраних учасників конкурсу. Фінальне змагання - відбудеться завтра. А ми можемо за-зирнути на лаштунки конкурсу – і побачити його очима тих, хто коментував пряму трансляцію півфіналу.

Півфінал "Євробачення-2005". Київський палац спорту. Там, унизу, вирує майже 10-тисячне море глядачів, а тут, на четвертому поверсі жодних емоцій: десятки фахівців уважно стежать за роботою апаратури. Саме сюди надходить зображення й звук зі сцени, звідси відеокартинку через космічні супутники розсилають по всьому світу. Поряд - кабіни коментаторів країн-учасниць. В українській кабіні Ярослав Чорненький, більше відомий як ді-джей Славко Говорун. Для нього це перше "Євробачення", тому він трохи хвилюється.

Ярослав Чорненький^ "Біг мама" її називають, вона не знає, хто такі "Бітлз", вона не не знає, хто такий Джімі Хендрікс, я сміюся і плачу, коли її бачу, про це співається в пісні, зараз ви побачите цю бабусю, вона б'є в барабани, в пісні і на сцені. Це моє перший коментар "Євробачення" Тим більше такого масштабу подія, це світового масштабу – 100 мільйонів глядачів – просто вдуматися! Власне кажучи краще не задумуватися, принаймні 47 мільйонів українців чують нас з цієї коментаторської кабіни про це свято, яке тут відбувається, фантастично, дуже шкода, що не має всіх телеглядачів саме тут, у залі."

Для всіх коментаторів – суворі умови: перерва між піснями рівно 40 секунд – за цей час вони повинні розповістИ усе про учасника і його пісню – навіть якщо це представник його рідної країни.

Для білоруса Олеся Круглякова – це вже третє "Євробачення". У Києві йому сподобалося найбільше.

Олесь Кругляков, коментатор конкурсу „Єробачення" від Білорусі: "Вы знаете, зал мне нравится больше, чем в Стамбуле и сцена гораздо лучше. Мне кажется она уже более современная, вот эти трансформеры, которые поднимаются-опускаются -- это находка, я считаю. Технологии не стоят на месте. Вообще многие отзываются, о том, что Киев интереснее и доброжелательнее даже чем та же Рига. Не хочу обижать Латвию, но это общее мнение такое."

Доволі високо оцінила концерт і торішня переможниця "Євробачення" Руслана.

Руслана, переможниця „Євробачення-2004": "Дуже все професійно – сцена фантастична, картинка дуже хороша, я думаю, що продакшн в Україні і організація просто перфект. Щодо результатів, то я не зовсім згідна, але я не можу до кінця бути об'єктивна, бо деякі вже стали друзі за цей час."

Співачка зізнається, що трохи розчарована: до фіналу не вийшли Польща і Словенія. Каже, через це не могла заснути до 5-ї ранку. Натомість дуже рада за Молдову, Угорщину і Норвегію. Обіцяє за них вболівати. Фінальний концерт, під час якого і виберуть переможця конкурсу, відбудеться у суботу о 22 годині. Півфінал "Євробачення" в Україні дивилися майже три мільйони глядачів.

 догори


19:44

У Харкові утискають опозицію – про це заявив колишній глава облдержадміністрації Євген Кушнарьов 

Автор: Юрій Сидоренко
 

Йому відмовили у заздалегідь оплаченому ефірі на обласному радіо. На його думку, ті традиції свободи слова, які він, як стверджує тепер, відстоював всі чотири роки свого керування регіоном, нова влада тепер брутально порушує.

Колишнього керманича Харківщині на сходах обласної телерадіокомпанії зустрів головний редактор, щоб повідомити погану новину - ефіру не буде.

Свій розпач Кушнарьов приховати не зміг. Таких утисків опозиції з боку влади за часів СВОГО керування реґіоном він не пам'ятає.

Традиція закривати доступ опозиції до ефіру процвітала ще за часів керівництва Кушнарьовим Харківщиною. У 2002-му за вказівкою чиновників обладміністрації в ефір місцевого приватного телеканалу "Simon" не вийшла програма з Юлією Тимошенко. У жовтні 2003, під час з'їзду у Харкові блоку "Наша Україна", через страйк обласної телерадіокомпанії був зірваний прямий ефір з Віктором Ющенком. Перед першим туром президентських перегонів нинішньому главі держави відмовили у ефірі на каналі А/ТВК – за для цього навіть закрили програму. Тому журналісти впевнені, якщо до сьогоднішнього випадку з Кушнарьовим причетна влада – це поганий знак.

Директор обласної телерадіокомпанії теж запевнив, що жодної вказівки з облдержадміністрації не було. Це власна ініціатива кампанії, журналісти якої пам'ятають вказівки Євгена Кушнарьова висвітлювати передвиборну кампанію у потрібному йому світлі.

 догори


19:40

Україна зриває графік вступу до Світової організації торгівлі цього року - заявив Президент України  відео сюжет

 
 

Сьогодні на засіданні Ради національної безпеки та оборони України Віктор Ющенко розкритикував уряд за кволу діяльність в цьому напрямку. Найпроблемнішим залишається ухвалення необхідних законів – понад 20 законопроектів урядовці ще навіть не передали на розгляд парламенту. Крім того, немає прогресу в переговорах зі Сполученими Штатами та кількома країнами Азії. Мало що зроблено за останні два місяці. "Це – основна частина роботи, яка Залишається як завдання для виконання" – зазначив Президент. Він нагадав, що вступ до Світової організації торгівлі та формування ЄЕП – одні зі стратегічних завдань України. Ющенко вимагає створення окремої структури, яка б забезпечила роботу з Європою та Світом щодо СОТ та з Росією та СНД щодо ЄЕП.

 догори


19:32

Колишній кандидат у президенти Віктор Янукович готовий просити вибачення у 83-річного жителя міста Коростень Житомирської області Василя Ярошенка  відео сюжет

 
 

за образу на одному з передвиборних мітингів минулої осені. Янукович повідомив, що готовий виконати рішення суду, за яким він має сплатити ветерану ще й 50 тисяч гривень компенсації, проте каже, що нікого тоді не ображав.

Віктор Янукович: "В жизни такого не было, я на такое не способен. Во-вторых, суд односторонне подошел. Вторую сторону не выслушал. Мы будем подавать апеляцию. У меня язык не отсохнет я извинюсь, и вообще такого вопроса нет."

Василь Ярошенко звернувся до суду після того, як на одному з мітингів у Коростені Житомирської області висловив незадоволення політикою кандидата Януковича щодо державної мови. У відповідь він начебто почув нецензурний вислів, а згодом його відштовхнула охорона прем‘єра. Тепер Янукович готовий не тільки вибачитися перед ветераном, але й допомогти матеріально. Сам інцидент він вважає умисною акцією опонентів проти нього.

 догори


19:30

Знову збройна боротьба за керівництво дніпропетровським ринком "Озерки", одним із найбільших у країні  відео сюжет

Автор: Олена Усенко
Камера: Олександр Олениченко

На світанку охоронці з київської приватної фірми захопили адмінбудівлю ринку і силою усунули від керівництва його директора. Він повернувся на цю посаду за рішенням суду два місяці тому, змістивши попереднє керівництво приватизованого ринку. Торгівці, які прийшли на ринок вранці, не змогли почати роботу. І на знак протесту перекрили центральний проспект міста. Міліція у конфлікт не втручається, лише стежить, аби він не переріс у безпорядки. ЭОзерка" була приватизована рік тому із порушенням конкурсних засад. Де-факто контроль над ринком приписують російському бізнесмену Максиму Курочкіну, який і купив цей ринок за часів Кучми. Принаймні, саме про Курочкіна говорить у своєму зверненні до керівництва держави усунутий нині з посади директор Єфіменко.

О 4 ранку до ще зачинених центральних воріт ринку з'явилося 80 людей у чорній уніформі, які змусили охорону ринку залишити свої пости та зайняли їхні місця.

На знак протесту проти чергової зміни керівництва близько сотні підприємців зупинили рух транспорту на центральній вулиці міста. Вони вимагають від влади, правоохоронців та суддів нарешті поставити крапку в історії з приватизацією центрального ринку Дніпропетровська. За останній рік керівництво змінювалося тричі. Його колишній директор не визнав результатів приватизації і звернувся до суду. Суд його поновив на посаді. Три місяці тому він також силою захопив адміністративний будинок і зараз є директором "Озерки", яку вважає колективним підприємством. Протилежна сторона події трактує по-іншому.

Силове захоплення представники відкритого акціонерного товариства категорично заперечують. При цьому демонструють рішення суду та договір купівлі-продажу, де йдеться про мораторій на будь-яку зміну власності центрального ринку продовж наступних двох років.

 догори


14:12

Перші красуні з різних куточків світу з'їхалися до Таїланду на фінал міжнародного конкурсу краси 

 
 

І хоча "Міс Всесвіт - 2005" відбудеться лише за півтора тижня, пристрасті навколо конкурсу вирують уже зараз.

Хвилю протестів серед місцевих мешканців Таїланду викликала поведінка учасниць цьогорічного конкурсу "Міс Всесвіт". Як з'ясувалось, перші красуні під час фотосесії позували у бікіні перед однією з головних буддистських святинь – храмом Ват Арун. Та ще й напередодні релігійного свята. Намагаючись зам'яти скандал ще у зародку, міністр спорту та туризму Таїланду вилучив усі світлини, щоб не показувати їх у презентаційних роликах. На захист красунь став тайський прем'єр-міністр, який заявив, що дівчата просто хотіли зняти на плівку гарні місця нашої країни. Одне з глобальних завдань проведення конкурсу "Міс Всесвіт – 2005" у Таїланді – показати усьому світові та потенційним туристам, що країна повністю відновлена та процвітає.

За звання "Міс Всесвіт – 2005" цього року боротиметься 81 красуня. Україну представлятиме киянка Юлія Чернишова. А от відому Олександру Ніколаєнко, "Міс Україну-2001, яка неодноразово представляла нашу країну у міжнародних конкурсах, запросили стати членом журі.

 догори


14:10

Вже відомі 10 співаків, які успішно пройшли відбірковий півфінал міжнародного конкурсу Євробачення 

 
 

Телефонне голосування глядачів завершилося в ніч на п'ятницю. Тепер десятеро їхніх обранців приєднаються до 14 уже відібраних учасників конкурсу. Фінальне змагання відбудеться завтра.

Глядачі, попри прохання організаторів прийти за годину до початку, не послухались: останні заходили під десяту вечора. Для фанів Євробачення - майже як футбольний матч: прапори своїх країн, групи підтримки. Підходи до палацу спорту з усіх боків перекрили – пускали лише глядачів та акредитованих на Євробачення. Втім, свою обіцянку підійти до місця події виконала опозиція – представники партії регіонів та соціал-демократичної партії об'єднаної близько дев'ятої вечора прибули під один з кордонів. І їхній пікет спокійним не вийшов.

Пікетувальники підготували листівки російською та англійською мовами – очевидно розраховували на увагу іноземців. Але ще перед початком конкурсу пішли.

Півфінал почався із 5-хвилинною затримкою. Звук трансляції трохи плавав, але нарікань від десятки щасливчиків не було. До фіналу майже прогнозовано пройшли Угорщина, Румунія, Хорватія, Норвегія, Ізраїль, Латвія, сусідка Молдова, Македонія, Швейцарія і Данія. Бали для виконавців у півфіналі не показують. Результати голосування – у конвертах. Емоції переможців були різними.

Дві групи – норвезька Віг Вам та молдовська Здоб Ші Здуб – яких обрали до фіналу, дуже відрізняються від загальної поп-концепції Євробачення, тому їхня перемога здивувала навіть їх самих.

Протеже Філіпа Кіркорова, білоруска Агурбаш, яка мала одну з найпотужніших рекламних кампаній, до фіналу не потрапила – погано заспівала. А хоч естонська дівоча група не вийшла у наступне коло змагань – там все одно радіють – представниці Швейцарії, також громадянки Естонії. Фінал відбудеться у суботу, там виступатимуть і українські Ґринджоли.

 догори


14:07

В Міщанському суді Москви п'ятий день виголошують вирок у справі ЮКОСа 

 
 

Адвокати екс-керівників нафтового гіганта Михайла Ходорковського та Платона Лєбєдєва сумніваються, що почують остаточний вердикт сьогодні. Процес затягнеться щонайменше до кінця місяця, переконані захисники підсудних. Наразі суд не оголосив і третини вироку. Будівлю Міщанського суду як і у попередні дні пікетують майже півтисячі людей: прихильників і супротивників колись найбагатшого російського бізнесмена. А вночі невідомі спробували підпалити Басманний суд – саме він свого часу санкціонував арешт Ходорковського й Лєбєдєва. У вікно будинку кинули пляшку із запалювальною сумішшю. Пожежі вдалося запобігти – вчасно спрацювала сигналізація.

 догори


14:06

Сполучені Штати частково згортають свою військову базу в Узбекистані через нестабільність у цій країні 

 
 

Пентагон радить воякам бути обережними. Щоправда, при цьому наголошує: ухвалене рішення не є політичним сигналом для офіційного Ташкенту. Авіабазу в Узбекистані Вашингтон розташував чотири роки тому, в розпал війни проти режиму талібів в Афганістані. Зараз там близько тисячі американців. США разом з Організацією Об'єднаних Націй та Євросоюзом закликають узбецьку владу до незалежного розслідування нещодавнього кровопролиття в Андижані. Президент Іслам Каримов – проти. Про це він ніби-то заявив телефоном оонівському генсеку Кофі Анану. Мовляв, організованої для міжнародних дипломатів і преси екскурсії до Андижану достатньо, щоб об‘єктивно оцінити ситуацію. У прес-службі лідера Узбекистану факт такої розмови заперечують.

 догори


14:04

У Кіровограді міліція затримала двох вандалів: вони викрадали металовироби на міських кладовищах 

 
 

Підозрюваним інкримінують нищення більше ста могил. 55-річний кіровоградець та його співмешканка ламали надмогильні огорожі і забирали метал. Працівникам карного розшуку вдалося затримати їх на гарячому. Ті якраз ішли на чергову "справу" у районі Далекосхідного цвинтаря: озброєні металевими ломами. Награбоване здавали в пункти прийому металобрухту. Свої дії затримані пояснюють матеріальною скрутою. І кажуть, що не виходить заробити гроші законним шляхом. Хоча, водночас визнають аморальність своїх вчинків.

 догори


10:12

Інші пристрасті вирують перед фіналом "Міс Всесвіту". Перші красуні з різних куточків світу з'їхалися до Таїланду – змагання розпочнуться за півтора тижня 

Автор: Анна Амбарцумян
 

Хвилю протестів серед місцевих мешканців Таїланду викликала поведінка учасниць цьогорічного конкурсу "Міс Всесвіт". Як з'ясувалось, перші красуні під час фотосесії позували у бікіні перед однією з головних буддистських святинь – храмом Ват Арун. Та ще й напередодні релігійного свята. Намагаючись зам'яти скандал ще у зародку, міністр спорту та туризму Таїланду вилучив усі світлини, щоб не показувати їх у презентаційних роликах. На захист красунь став тайський прем'єр-міністр, який заявив, що дівчата просто хотіли зняти на плівку гарні місця нашої країни. Одне з глобальних завдань проведення конкурсу "Міс Всесвіт – 2005" у Таїланді – показати усьому світові та потенційним туристам, що країна повністю відновлена та процвітає.

Дженніфер Хоукінс, "Міс Всесвіт – 2004": "Це чудово, що конкурс відбудеться саме тут. Ми хочемо не лише підтримати, а й спробувати відновити туристичний бізнес в цій країні".

За звання "Міс Всесвіт – 2005" цього року боротиметься 81 красуня. Україну представлятиме киянка Юлія Чернишова. А от відому Олександру Ніколаєнко, "Міс України-2001, яка неодноразово представляла нашу країну у міжнародних конкурсах, запросили стати членом журі

 догори


10:09

Порнобізнес на широку ногу. Легкі гроші в Інтернеті шукали дніпропетровські підприємливі юнаки  відео сюжет

 
 

Рецепт успіху простий: кілька веб–камер та комп'ютери, наймана робоча сила плюс реклама в інтернеті. Студію розташували в одному з приватних будинків Дніпропетровська. Там її і знайшли співробітники відділу по боротьбі з торгівлею людьми. Замовлення клієнтів, переважно мешканців Західної Європи, власники порносайту задовольняли в он-лайновому режимі. Так званих "моделей" вербували серед студенток місцевих ВУЗів. Були і постійні працівниці. Правоохоронці кажуть, що клієнтів студії не бракувало, тому працювали цілодобово. Гроші відвідувачі сайту перераховували на спеціальний рахунок. Протримався бізнес близько року. Тепер затриманим світить рік - вже без веб-камер, просто в камері - за вироблення та збут порнографічної продукції.

 догори


10:08

Центральна Америка у тривожних очікуваннях. Сальвадор та Гватемала готуються до першого в цьому році урагану  відео сюжет

 
 

Із узбережжя евакуювали десять тисяч мешканців. Адріан, таке ім'я дали урагану, за попередженнями Національного ураганного центру Сполучених Штатів, може розвинути швидкість до ста двадцяти кілометрів на годину.

Тим часом до берегів Австралії дістався сильний шторм, який приніс із собою сніг. Стихія пошкодила там більше сотні будинків. Тисячі осель залишилися без електрики. Повідомлень про жертви наразі немає.

 догори


10:06

Південнокорейські вчені уперше створили універсальні людські стовбурові клітини   відео сюжет

 
 

З них можна виростити клітини будь-якої частини тіла для лікування різноманітних хвороб без ризику відторгнення імунною системою пацієнта.

Дослідники кажуть, що покращили технологію та надійність пересадки стовбурових клітин. Критики називають цю техніку клонування неетичною. Вони стверджують, що клітини, створені з тканин хворих пацієнтів, ймовірно, матимуть деякі ознаки хвороби. Побоюються і прихильники, вони попереджають: науковий прорив імовірно створить прецедент у царині, яка не регулюється жодними законами, і може призвести до того, що несумлінні вчені спробують клонувати людину.

 догори


10:04

Франція приєдналася до вимог міжнародного розслідування повстання та його жорстокого придушення владою в узбецькому місті Андижан. 

 
 

Париж засудив факти насильства та репресій, жертвами яких стали мирні люди.

Президент Узбекистану Карімов - проти розслідування. Про це він знову заявив під час телефонної розмови з генсеком ООН Кофі Аннаном. Візиту іноземних дипломатів та журналістів до Андижана, на думку Карімова, було достатньо. Вчора іноземців провели по узгодженому маршруту прибраним містом. Однак, представники ООН та Міжнародної Гельсінської федерації з прав людини не втрачають надії переконати узбецького лідера у тому, щоб він таки погодився на прозоре розслідування. Оскільки, за словами комісара ООН з прав людини Луїз Арбур, це в інтересах його народу та усієї міжнародної спільноти.

 догори


10:02

95 бензин - три і дві десятих гривні, 92 – три, 76 бензин - дві вісімдесят п'ять плюс-мінус 2-3 відсотки  відео сюжет

 
 

Так виглядає домовленість української влади з російськими нафтотрейдерами. Але регулюватиме ціну, як запевнив Президент нафтобізнесменів, ринок, а не директиви.

До Азербайджану домовлятися про поставки нафти наприкінці травня поїде голова Нафтогазу Олексій Івченко. Він повідомив, що до кінця місяця в Казахстані підпишуть двосторонні документи про закупівлю нафти у цій країні.

 догори


10:00

Реприватизацію сьогодні можуть узаконити  відео сюжет

 
 

Після звіту уряду про виконання минулорічного бюджету Верховна Рада сьогодні має розглянути законопроекти про порядок відчуження приватної власності на користь держави, в тому числі, окремо про націоналізацію об'єктів гірничо-металургійної галузі, а також про державний нагляд за діяльністю приватизованих підприємств. Але перспективи обговорення цих питань залишаються сумнівними через обіцянку депутатів з опозиційних фракцій – регіонів України та об'єднаних есдеків - про блокування роботи парламенту, допоки з-під варти не випустять екс-голову Донецької облради Колесникова та колишнього губернатора Закарпаття Різака.

 догори  новини ТСН >  телепрограма >  програми >  фільми >  cеріали >  проекти >  про нас >  форум >  чат >

 © студія 1+1, 2000  назад    догори    далі