Zbyněk Novotný

Vládní slib: podpora malých a středních podnikatelů v praxi

Poslanecká sněmovna dne 8.2.06 schválila vládní návrh novely zákoníku práce. Přesněji by se dalo říci, že ho schválila komunisticko-socialistická koalice, která demokratické strany převálcovala 104 ku 64.

Zaujalo mě: Vnímání rovné daně se zlepšuje

Z průzkumu společnosti Faktum Invenio vyplynulo, že se zlepšilo povědomí lidí o rovné dani.

53. schůze PSP: Interpelace D. Bérové ve věci Testcom III.

Vážený pane předsedo, dámy a pánové, v červenci roku 2005 byl v TESTCOMu zpracován investiční záměr na výstavbu dohledového centra komunikační infrastruktury veřejné správy, kde výběrové řízení vyhrála firma Fragment, a. s.

53. schůze PSP: Interpelace D. Bérové ve věci Testcom II.

Vážený pane předsedo, dámy a pánové, vážená paní ministryně, rád bych navázal na minulou interpelaci, ve které jsem se vás ptal na kauzy společnosti Testcom servis a na žaloby na bývalého ministra Mlynáře, pana Chmelíčka a pana Novotného.

Zaujalo mě: Prezident Klaus vybral termín voleb na 2. a 3. června

Prezident republiky Václav Klaus vybral pátek 2. června a sobotu 3. června 2006 jako termín voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Toto své rozhodnutí postoupil v pondělí ke kontrasignaci předsedovi vlády Jiřímu Paroubkovi.

53. schůze PSP: Interpelace D. Bérové ve věci Testcom

Vážená paní ministryně, nyní moje otázka. Jak je možné, že likvidátorem společnosti Testcom servis je náměstek Novotný, který byl rovněž zakladatelem firmy Testcom servis?

53. schůze PSP: Vystoupení k autorskému zákonu

Přednesení pozměňovacích návrhů.

Zaujalo mě: MIČR zveřejnilo návrh Koncepce přechodu k digitálnímu vysílání k připomínkám veřejnosti

MIČR zveřejnilo návrh Koncepce přechodu k digitálnímu vysílání k připomínkám veřejnosti - Tisková zpráva: Karlín žije dál - Zájem o elektronický podpis roste

DrRathem do oka

Za posledních několik týdnů, kdy je ve vládě Dr. Rath, se stihla společnost několikrát zatřást jeho hulvátskými výlevy. Za několik z nich čelí žalobám.

Utajované skutečnosti

Tak tady máme další kauzu na téma veřejných zakázek v oblasti informačních technologií, tentokrát na téma Biometrický pas. Biometrický pas (Biopas) by měl být podle směrnic Evropské unie zaveden i v České republice od září letošního roku.

Zaujalo mě: Rozpočet České televize

Rada České televize na svém prvním letošním zasedání schválila rozpočet České televize ve výši 5,686 miliardy Kč. Pro bylo všech čtrnáct přítomných radních, proti nezvedl ruku nikdo.

Podobnost čistě náhodná?

Skoro dva týdny jsem čekal na výsledek situace, jak se zachová předsednictvo České strany sociálně demokratické k Jaroslavu Palasovi, bývalému ministrovi zemědělství.

Zaujalo mě: Policie navrhla obžalobu exministra Mlynáře

Policie ukončila vyšetřování bývalého ministra informatiky Vladimíra Mlynáře (US-DEU), který je stíhán kvůli založení společnosti Testcom servis. "Státnímu zástupci jsme podali návrh na obžalobu," řekla mluvčí finanční policie Lucie Uhlířová.

Novoroční projev prezidenta republiky

Letošní projev prezidenta republiky Václava Klause považuji za vyvážený. Prezident naznačil některé kroky a cíle pro letošní rok, jak pro oblast evropské politiky, tak pro oblast volební účasti občanů v parlamentních volbách.

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2006

Přeji Vám všem příjemné a pohodové prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2006. Příští rok pro nás všechny bude opět důležitým pro volbu politické budoucnosti. Tak si držme pěsti.

XVI. kongres ODS v Brně

Poslední listopadový víkend proběhl ve znamení brněnského kongresu ODS. Celkové pojetí akce připomínalo sjezd Republikánské strany v USA, u nás možná trochu nezvyklé, ale jistě organizačně velmi zdařilé.

51. schůze PSP: Interplace D. Bérové ve věci veřejné zakázky na MIČR

Už se pomalu stává folklorem interpelování paní ministryně na toto či obdobné téma. Přesto, jak se zdá, MIČR nepochopil, že by měl své zadávání zakázek radikálním způsobem přehodnotit.

Černá kniha hříchů ČSSD

Sociální demokracie je u vlády déle než sedm let. Zdá se, že jí už nic nezabrání dovládnout do června roku 2006. Přichází tedy čas bilancovat výsledky jejího působení a vystavit jí účty.

"Černá kniha hříchů ČSSD" je věcný souhrn hříchů, nesplněných slibů, omylů a zmařených nadějí současné vládní sestavy. Poukazuje na ta témata, kterými se socialisté příliš nechlubí a záměrně na ně zapomínají. Vznikla tak publikace, reflektující plnění volebního programu ČSSD a programových prohlášení všech tří sociálnědemokratických vlád v tomto volebním období z jiného úhlu pohledu, než jej prezentuje sociální demokracie.

Zaujalo mě: Ve švýcarském městečku odvolili pomocí SMS zpráv

Vypadá to, že kromě Estonska, kde již v minulých volbách měli možnost lidé volit elektronicky, se i Švýcarsko rozhodlo podpořit a vlastně i rozšířit o alternativní způsoby hlasování.

48. schůze PSP: Interpelace D. Bérové ve věci vyhledávání v registrech

Takto amatérsky vypsanou zakázku jste, paní ministryně, minulý týden, resp. před 14 dny zrušila. Zajímá mne odpovědnost konkrétních osob.

48.schůze PSP: Interpelace D. Bérové ve věci nálezu NKÚ

Ze zprávy vyplývá, že Testcom, ač nebyl jakožto příspěvková organizace oprávněn založit obchodní společnost Testcom-servis s. r. o. k tomu neoprávněně použil peněžní prostředky ve výši 7, 5 miliónu jako základní vklad k jejímu založení.

Pozvánka na seminář

Rád bych Vás tímto pozval na již čtvrté ze setkání se stínovými ministry ODS. Mým hostem bude tentokrát stínový ministr obrany Petr Nečas.

48. schůze PSP: Interpelace D. Bérové ve věci výběrových řízení na MIČR

Při sledování výběrového řízení na referenční rozhraní IS veřejné správy mě zaujalo podivně provedené hodnocení jednotlivých kritérií, kdy byla vybrána za vítěze nejdražší nabídka společnosti, která se podílela na přípravě referenčního rozhraní.

Zakázat či nezakázat?

O víkendu jsem zaslechl diskusi na téma, zda je dobré zakázat speciálním zákonem propagaci komunismu a současně i fašismu. Každé ožehavé téma má vždy řadu zastánců a odpůrců. Já se připojím k řadě těch, kteří by návrh zákona podpořili.

Výběr z politických názorů aneb žádné výkřiky do tmy

Krátké shrnutí mojí činnosti a aktivit v rámci Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

VVVKMT: Komentář k výroční zprávě o hospodaření Českého rozhlasu

Mé komentáře k výroční zprávě Českého rozhlasu, které jsem přednesl na výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

VVVKMT: Komentář k výroční zprávě o hospodaření ČT

Na posledním zasedání Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu jsem vystoupil ke Výroční zprávě o hospodaření ČT za rok 2004. Nejdůležitější body naleznete v článku.

Zaujalo mě: Čína stanovila nové podmínky internetového zpravodajství

Aneb důkaz, že v porovnání s jinými státy je demokracie v Čechách daleko hmatatelnější. I když po vývoji posledních událostí se nám komunistická hrozba nebezpečně přibližuje..

Vzpomínky na povodně

V sobotu 24.9.2005 se uskuteční na Praze 8 již dříve avízovaná akce "Tři roky po povodních". Právě tento slogan mě donutil trochu zavzpomínat, co všechno se od té doby událo...


( strana 1 z 12 ) Starší články >>> ( celkem článků: 341)

TOPlist
Co myslíte?
Jaký je Váš názor na zavedení rovné daně?
Souhlasím s jejím zavedením (11)
Nesouhlasím, je pro bohaté (2)
Nesouhlasím, nevnímám přínos (1)
Nemám názor (0)

Kontakt
 • Kancelář:
  Burešova 1661/2
  180 00 Praha 8
  Napište mi

  Tel.: 286 581 025
  Fax: 286 581 025
Vyhledávání
 Hledej

Copyright © 2003+, Zbyněk Novotný. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru. Připomínky a dotazy technického charakteru směřujte na webmaster@zbyneknovotny.cz. design by eLKa