Bezděkov nad Metují Znak obce

Obec, ve které žiji, se jmenuje Bezděkov nad Metují. Leží ve východních Čechách v okrese Náchod nedaleko města Hronova (viz mapka dole). Obec založená roku 1241 leží na náhorní plošně nad údolím řeky Metuje v nadmořské výšce necelých 500 m. Jeho poloha nabízí pěkné výhledy do krajiny - na část polských Stolových hor (Góry Stolowe), Broumovské stěny, Krkonoše a Orlické hory. V obci se nachází barokní kostel sv. Prokopa postavený v letech 1724-1727 podle projektu K. I. Dientzenhofera. Kostel dostal v roce 1999 nový 0,5 tunový zvon a hodiny. Největší zajímavostí však jsou studny, zvané "Haltýře" či "Džbery", z roku 1862, které byly v roce 2000 rekonstruovány. Dolní části obce stojí původní chalupy, nedávno rekonstruovaný hotel na Mýtě a hned vedle něj i Hospoda na Mýtě.

V obci se nachází Základní a mateřská škola. Leží hned vedle kostel. Bohužel z důvodu nedostatku žáků je pouze do 4. třídy a spojila se s ZŠ Police nad Metují. Ve škole je knihovna a veřejný internet.

V obci působí skupina ČČK, tělovýchovná jednota, SDH a hudební skupina BTK. V obci se lze připojit k bezdrátovému internetu u 3. poskytovatelů: eXtra-NET, Náchod.NET a Rudolfnet

Bezděkov na mapě

Oficiální web obce

Základní info o obci

Bezděkov v soutěži nejlevnější točené pivo :-)

Info na serveru turistika.cz

Info o hotelu na Mýtě

Místní brusírna skla

Web ZŠ Police nad Metují

Fotografie Bezděkova

Galerie na tomto webu

Fotografie Bezděkova z přípojného bodu Wi-Fi společnosti Náchod.net

kostelkostel s hrbitovem

kostel sv. Prokopa

Stolové hory

Pohled na část Stolových hor- v popředí Bor, vzaději Hejšovina

Kalabonhotel na Myte

Původní chalupy v dolní části obce zvané Kalabon*** hotel Na Mýtě

Střed obceHaltyře

Pohled směrem do středu obce *** studny zvané "Haltýře"

MapaVlajka obce

Přibližná poloha (červená tečka)