Wiadomości  |  Kraj  |  Świat  |  Sport  |  Gospodarka  |  Nauka  |  Kultura  |  Fotografie  |  Twoje miasto  |  Pogoda  |  Gazeta Wyborcza  |

Gazeta.pl > Kraj >  Informacje

A A A Wyślij     Wydrukuj     Podyskutuj na forum Kraj - Gazeta.pl

Tusk: Jestem przekonany, że Rokita nigdzie się nie wybiera

asz, mp, PAP
2007-01-29, ostatnia aktualizacja 2007-01-29 16:49

- Nic dramatycznego się nie stało, że raport z prac gabinetu cieni PO został opublikowany - powiedział w poniedziałek Donald Tusk. Szef PO zaznaczył, że raport, który Rokita przedstawił w niedzielę na konferencji prasowej, nie był "tajny". Tusk dodał, że jego zdaniem Rokita nigdzie się nie wybiera.

Zobacz powiekszenie
Fot. Rafał Malko / AG
Donald Tusk
ZOBACZ TAKŻE
SONDAŻ
Co powinien zrobić Jan Rokita?

Przejść do PiS
Założyć nową partię
Zostać w PO

Tusk wyraził też nadzieję, że "rozmaite talenty" Rokity będą górowały nad jego chęcią "bycia prymusem". Dopytywany, czy jest zły na Rokitę, lider PO odpowiedział, że "występ" Rokity, "traktuje ze spokojem jako człowiek doświadczony we współpracy z politykami".

Jak podkreślił, w Platformie jest wielu ludzi o uzasadnionych aspiracjach. Tusk podkreślił również, że materiały przygotowane przez gabinet cieni PO mają dla Platformy dużą wartość.

Członkowie gabinetu cieni są "zniesmaczeni"

- Wszyscy praktycznie członkowie gabinetu cieni, z którymi rozmawiałem, a rozmawiałem z bardzo wieloma ludźmi, czują się zniesmaczeni - powiedział wiceszef PO Zbigniew Chlebowski o wczorajszym wystąpieniu Jana Rokity. Wcześniej szef klubu, Bogdan Zdrojewski zapowiedział, że Rokita prawdopodobnie opuści Platformę.

Zbigniew Chlebowski nie krył swojego "zaszokowania" niedzielną konferencją Rokity. - Ten materiał nie zyskał ostatecznej akceptacji władz partii. Miał być jeszcze podstawą naszych wewnętrznych dyskusji, wewnętrznych rozstrzygnięć. Źle się stało, że efekt pracy 20 posłów został zawłaszczony przez jednego i zaprezentowany publicznie - podkreślił Chlebowski.

- Szkoda, że roczna praca została wykorzystana do jakiejś politycznej gierki - dodał. - Rokita chciał pokazać siebie, a na dodatek uczynił to w obecności dwóch ludzi (Śpiewaka i Gowina), którzy w programie nawet po jednym zdaniu nie napisali - mówił Chlebowski.

Zdaniem jednego z członków gabinetu cieni, Mirosława Drzewieckiego, zachowanie Rokity było niestosowne. - Takie rzeczy uzgadnia się z władzami klubu i członkami gabinetu - ocenił.

Jak podkreślił, zachowanie Rokity wskazuje, że "gra pod siebie". - Działanie w partii wymagają współpracy i dyscypliny, a Rokita tak się nie zachowuje. On jest nieprzewidywalny - powiedział Drzewiecki. Jego zdaniem, Rokita nie musi udowadniać, że jest indywidualistą, tylko działać w zespole.

PiS: Platforma zaczęła mówić merytorycznie

Platforma Obywatelska zaczęła mówić merytorycznie - ocenił wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra (PiS), odnosząc się do niedzielnej konferencji Jana Rokity. - Liczymy, że jest to solidna przebudowa postaw polityków PO - podkreślił Putra.

Pytany, czy to PO, czy tylko Rokita, mówi merytorycznie, Putra zwrócił uwagę, że na pierwszej stronie raportu z prac gabinetu cieni Platformy, zaprezentowanego w niedzielę przez Rokitę, było 20 nazwisk wszystkich rzeczników PO. Zaznaczył jednocześnie, że są to wewnętrzne sprawa PO, w które PiS "nie miesza się".


• Rokita odejdzie? Członkowie gabinetu cieni są "... rejtann, 29.01.07, 13:43
Zaszczują Janka Rokitę na amen?


Wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum. Więcej »