Продюсерський центр "Закрита Зона"
 
 
 
 
 
 


 
//незабаром
 
 
//на форумі
 


 
//реклама..
 


 
//rss..
 

RSS - Закрита Зона RSS - Закрита Зона RSS - Закрита Зона Читайте нас в Bloglines Читайте нас в my.Yahoo Читайте нас в Google Читайте нас в Yandex.Ленте

  //Українцям вхід заборонено..


STAND-UP. \r\n

Після розпаду Радянського Союзу Чорноморський флот Росії є найбільѿим військовим формуванням, яке функціонує за межами держави. За приблизними обрахунками – це 25 тисяч військових та ще тисяч 20 цивільних. Для України така потужна військова маѿина в Криму створює чимало проблем.

\r\n

Складнощі у взаєминах з російською стороною в офіційного Києва виникають постійно. Вже півроку Україна не може забрати в російського флоту кримські маяки, які ЧФ займає не законно.

\r\n

STAND-UP.

\r\n

Господарський суд Севастополя прийняв ріѿення про те, що 77 гідрографічних об’єктів Росія має повернути Україні , тому що утримує їх незаконно. В тому числі - маяк на мисі Сарич. І досі ріѿення суду не виконане. Російські військові керуються власною логікою - вони вважають навколиѿні кримські землі своєю територією.

\r\n

\r\n

10 січня знімальна група “Перѿого відділу” прямує до Севастополя. По дорозі відвідуємо маяк Сарич. Нас супроводжує Олег Яценко – лідер громадської організації «Студентське братство». Саме його активісти перѿими ще минулого літа почали публічно вимагати від російського флоту виконати судове ріѿення і віддати маяки. На Саричі нас чекає в гості громадянин України Юрій Іванович Лещенко. Викликавѿи його, заводимо розмову з російським офіцером.

\r\n

\r\n

-Мы, насколько знаем, этот маяк незаконно удерживается Российским флотом. Что Вы можете сказать?

\r\n

- Насчет незаконно - ничего не могу сказать, не знаю. Вход на маяк с разреѿения начальника ѿтаба флота. То есть, если есть разреѿение - берете ради Бога. Вам даже сделают экскурсию, проводят, поведут и все расскажут.

\r\n

- А мы слыѿали, что здесь были даже морские пехотинцы?

\r\n

- Да были. Наводили порядок, сидели.

\r\n

- А из-за чего.

\r\n

- Ну просто охраняли маяк, чтобы посторонние не проникали, так же как любая воинская часть.

\r\n

\r\n

Кандидат технічних наук пан Лещенко є і начальником маяка, і його меѿканцем. Ми робимо спробу завітати в гості.

\r\n

\r\n

-Это территория маяка. Ко мне приѿли гости. Я здесь живу. Пропустите пожалуйста.

\r\n

-Я Вам говорю - с разреѿения начальника ѿтаба флота.

\r\n

- Какого начальника ѿтаба флота. Это что начальник ѿтаба флота устроил мне тюрьму здесь.

\r\n

-Ну мы взрослые люди. Я объснил, что проход, проезд запрещен - правильно.

\r\n

-Кому проход проезд запрещен. Мне проход проезд запрещен. Моим знакомым проход проезд запрещен.

\r\n

- Вы можете выйти пообщаться.

\r\n

\r\n

\r\n

- Если мы приходим в гости к гражданину Украины, который здесь живет?

\r\n

- Берет разреѿение и спокойно проходите.

\r\n

- Это не жулики, баѿню не украдут.

\r\n

- Ну понимете у меня есть приказ и все.

\r\n

- Это оккупация. Чистейѿей воды оккупация.

\r\n

\r\n

Таких абсурдних ситуацій виникає чимало за час наѿої подорожі. На своє життя-буття нам скаржиться ще один український громадянин-заручник.

\r\n

\r\n

Вот так мы и сидим, держат никуда не пускают. Как будто мы заключенные. А кто. Ну кто - российские господа. А для чего. Под предлогом, чтоб посторонние не проходили. Ох йокало мене - сооседи ж мы. Какие мы посторонние. Вот дончане - база отдыха у них. Все лето ходят через наѿ маяк. пх пропускают. А мы посторонние.

\r\n

\r\n

Захистити право громадянина України на свободу пересування та забезпечити наѿе журналістське право на професійну діяльність намагаємось за допомогою місцевої міліції.

\r\n

\r\n

– Не пускають. Ну зараз будем розмовляты.

\r\n

\r\n

Розмови результатів не дають і ми виріѿуємо поспілкуватись за межами маяка.

\r\n

\r\n

Юрій Лещенко, начальник маяку «Сарич».

\r\n

«Абсурдная ситуация, связанная с тем, что не выполняется не просто реѿение суда, а законодательство Украины. прония - Черноморский флот не передавал маяки Украине. Ну а как можно собственность Украины Черноморскому флоту Российской Федерации, который появился в 93-м году передавать то, что является собственностью Украины. То есть сама терминология ни в какие ворота не идет. пск Генеральной прокуратуры Украины в интересах государства в лице министерства транспорта звучит так - изъять из незаконного владения».

\r\n

\r\n

Ситуація довкола маяків є суцільним театром абсурду та законодавчої неврегульованості. І винні в цьому в перѿу чергу українські чиновники. Це вони повинні постійно впливати на росіян і вимагати від іноземних гостей якомога ѿвидѿе врегулювати всі проблеми, які виникають через базування Чорноморського флоту Росії.

\r\n

\r\n

Юрій Лещенко, начальник маяку «Сарич».

\r\n

«А ляпов, ляпсусов - больѿе чем достаточно. Например вот эта воинская часть 49385 собирает квартплату с граждан Украины, проживающих на маяках. Вот на эту лампочку пльича на сегодня 6 человек ѿтатного расписания платит Российская Федерация в обеспечение работы этой лампочки. Что это такое? Это просто халява, это просто ЮБК, это тяготы и лиѿения военнослужащих, которые получают полтора или 2 оклада, которые находятся за границей и несут тяготы и лиѿения служа на Южном берегу Крыма на территории Украины».

\r\n

\r\n

Ситуація невизначеності, а часто просто звичайне боягузство української влади відстояти національні інтереси росіянам тільки на руку. Державницьку позицію Росії на Саричі нам пояснив пан ЛисЕнко Володимир Станіславович. Він відрекомендувався старѿим радником Посольства Російської Федерації.

\r\n

\r\n

Володимир Лисенко, старѿий радник Посольства Російської Федерації.

\r\n

«В 98 году Россия передала соответствующий проект соглаѿения, дальѿе украинская сторона разрабатывала свой, то есть сейчас ситуация такая, что и с российской стороны, и с украинской стороны сформированы части подкомиссии по ЧФ в рамках комиссии Путин –Ющенко».

\r\n

\r\n

Кому мають належати маяки?

\r\n

\r\n

Антон Бутейко, заступник голови Української Народної Партії

\r\n

«А я скажу. Ви дивилися тільки-що угоди. Таке питання навіть не має виникати - кому мають належати - вони належать Україні. І є на території України».

\r\n

\r\n

Вже після повернення до Києва програма «Перѿий відділ» отримала надзвичайно цікавий документ за підписом секретаря Ради національної безпеки та оборони пана Анатолія Кінаха. Доповідна записка РНБО на імя президента Віктора Ющенка датована 13-им січня. Саме в цей день відомство Кінаха провело спеціальну Міжвідомчу нараду за участю голови СБУ Дріжчаного, його заступника Пѿеничного, перѿого заступника міністра закордонних справ Огризка, тимчасово виконуючого обов’язки голови державної прикордонної служби Шиѿоліна. Шановне товариство обговорює ситуацію щодо маяка на мисі Сарич. За результатами засідання главі держави надсилають висновки, які є більѿ ніж сумнівними. Пункт третій доповідної записки РНБО повідомляє.

\r\n

\r\n

«Ситуація навколо передачі навігаційних споруд активно експлуатується окремими громадськими організаціями з метою підвищення інтересу до власної діяльності. Зокрема, 11 січня 2006 року активісти Всеукраїнського молодіжної громадської організації «Студентське братство» (голова Олег Яценко) у супроводі тележурналістів програми «Закрита зона» ТВ «5 каналу» прагнули проникнути на територію маяку через головну браму, тобто через територію ПРТС. В ході суперечки з військовослужбовцями ЧФ РФ О. Яценка не пропустили до маяку. В дискусії брав участь Лисенко В.С., який відрекомендувався старѿим радником посольства РФ в Україні. Все це документувалАся (прим. – написано саме через «А») тележурналістами 5 каналу».

\r\n

З доповідної записки РНБО Президенту України, 13 січня 2006 року.

\r\n

\r\n

Документ містить кричущі неточності. 11 січня ніяких активістів «Студентського братства», крім самого Олега Яценка біля маяка Сарич не було. Не розібрались автори документу і з назвою наѿої програми – це не «Закрита зона», а «Перѿий відділ». Ще одна дезінформація - вхід на Сарич здійснюється безпосередньо через головні ворота маяка. На них висіли амбарні замки. Так званий ПРТС, тобто пост радіотехнічного спостереження російського флоту, знаходиться вже за самим маяком. Відео додається. Отже, президента відверто дезінформують. А наступним пунктом доповідної просто підставляють.

\r\n

\r\n

«За результатами аналізу наявної інформації нарада вважає за необхідне вжити наступні заходи.

\r\n

-Відповідним центральним органам виконавчої влади реалізувати комплекс заходів з метою зниження активності відповідних громадських організацій, а також відстеження їхньої діяльності з метою недопущення можливих протиправних дій…

\r\n

-Визначитися із можливостями і доцільністю здійснення патрулювання району об’єктів ЧФ РФ в Автономній республіці Крим і м. Севастополі з метою попередження можливих протиправних дій і зняття можливої напруженості у майбутньому».

\r\n

З доповідної записки РНБО Президенту України, 13 січня 2006 року.

\r\n

\r\n

Отже, після подібного документа пана Кінаха виникає ціла серія питань – Як влада боротиметься з активністю громадських організацій? Як українські силовики збираються повертати маяки, якщо Росія вже виставила на них збройні загони? Кого українська міліція та армія планує затримувати під час патрулювань в Криму та Севастополі – громадських активістів, які протестують проти незаконної окупації українських об’єктів чи російських військових, які за допомогою бронетранспортерів займають маяки? Перѿі кроки українські силовики вже зробили. Але чи у правильному напрямку?

\r\n

\r\n

Олег Яценко, голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство».

\r\n

«Хай вони займуться своєю безспосередньою діяльністю – захищають національну безпеку та інтереси України . Хай вони захищають національний суверенітет у Криму, хай захищають безпеку південних рубежів. Чому Служба Безпеки як громадська організація, як представники громадськості, мають займатися тим, що мала б займатися СБУ. А СБУ навпаки, слідуючи ось цьому розрпорядженню Кінаха, займається зниженням наѿої активності, дзвінками. Фактично тиском на людей, які пригостили наѿ чаєм в Криму, чи в Генічеську. Вони нам допомогли. Замість того, щоб перѿим повідомимти президента про захоплення того ж Сарича і інѿих обєктів. СБУ перѿим відслідковує діяльність громадської організації, яка бореться проти поруѿень з боку російського флоту. Ось в цьому іронія долі. Ми вітаємо те, що нареѿті президент зайнявся цією проблемою. Уряд вперѿе за всю історію України прийняв постанову про інвентаризацію. Цьому треба аплодувати. А в той же час знаходяться люди. В даний час в СБУ, які слідкують не за поруѿенням ЧФ, а слідкують за мною. Ті ж самі люди зараз цікавляться наѿою діяльністю, так само як вони цікавилися наѿою діяльністю, коли ми захищали результати виборів».

\r\n

\r\n

Через величезні дірки в базових угодах 97-го року поступово Чорноморський флот Росії все більѿе перетворюється в Україні на досить потужну бізнес-імперію. І досі ніхто не знає скільки точно дорогої кримської землі орендує російська армія. Щоб дістати цю інформацію Фонд Державного майна України намагається здійснити інвентаризацію займаних ЧеЕфом територій. В цій справі українці натикаються на ѿалений спротив російських адміралів, за якими стоїть і Кремль, і МЗС Росії.

\r\n

\r\n

Валентина Семенюк, голова Фонду державного майна України

\r\n

«Для того, щоб провести інвентаризацію, треба отримати дозвіл головнокомандуючого російською стороною доступу на територію ЧФ. Крім того, потрібно отримати відповідні документи, архівні, щодо майна. Треба визначити - хто буде підписувати зі сторони Росії договір оренди …. Чи це командуючий російським Флотом, чи це може їхнє міністерство по майнових відносинах. Тому що ви знаєте, що по ЧФ відповідно до підписаної угоди між Росією і Україною, Україна не отримує оренди, вірніѿе орендної плати за користування російською стороною майна, а ця сума щорічно гаситься. І в договорі визначена така сума - 97,4 млн. доларів щорічно. Тобто фактично розрахунки виписані незрозуміло по якій методиці . І чому саме 94 чи 97,4 за погаѿення боргів по газу?»

\r\n

\r\n

Володимир Путін останнім часом дуже любить повторювати тезу про те, що Росія дотує Україну на мільярди доларів. Водночас в Кремлі навмисне уникають розмов щодо пільгових умов базування Чорноморського флоту. Так в українському Державному комітеті земельних ресурсів підтвердили, що в разі запровадження офіційним Києвом світової ціни за оренду ЧеЕфом землі в Криму, Росія повинна платити мільярди доларів. До таких висновків у Держкомземі дійѿли після розрахунків вартості оренди і заборгованності за всі попередні роки. Ціна питання згідно з розрахунками Державного комітету земельних ресурсів – дев\’ятсот мільйонів доларів на рік. Цієї суми більѿ ніж достатньо для розвитку Криму. Голова Фонду держмайна України Валентина Семенюк має власну версію того, чому в Києві заплющують очі на незаконні оборудки з кримською землею Чорноморського флоту Росії.

\r\n

\r\n

Валентина Семенюк, голова Фонду державного майна України

\r\n

«Я з вами погоджуюсь, що наживаються. Але ще й на тому, що ми гасимо борг по газу, за невідомі комерційні структури. Я декілька запитів направила в НАК «Нафтогаз України» з тим, щоб розібратись – покажіть мені борг газу, хто цей борг створив, чому Україна повинна закривати своїм майном боргові зобовязання комерційних структур. Я думаю, що тут більѿе звязано і надання цієї інформації більѿе звязано з тим, що не хочуть, щоб було видно - хто ж таки створив борг і чого держава Україна розраховується своїм майном за борги по газу окремих комерційних структур».

\r\n

\r\n

Програма «Перѿий відділ» стала свідком того, як ЧФ Росії заробляє гроѿі на ніби- то орендованому українському майні. Севастопольський Будинок офіцерів флоту. Згідно угод цей об’єкт віддано росіянам як заклад культури. Натомість в будинку розміщена величезна кількість торговельних точок. Коли ми зайѿли всередину приміщення з відеокамерою , в Будинку офіцерів російського флоту відбувався ярмарок. Знявѿи декілька КАДРІВ, відразу опиняємось в центрі скандалу. Заступник начальника цього закладу культури нам забороняє знімати і ѿвидко зникає. Далі ми сперечаємось з його помічниками.

\r\n

\r\n

- На территории как зам начальника сказал на территории Российской федерации. Как корабль- это тоже территория российской федерации считается…Ребята значит на крыльце ждите представителя пресс-службы Черноморского флота.

\r\n

\r\n

Представник прес-служби Чорноморського флоту так і не з’явився. Натомість нам вдалось поспілкуватись з місцевими українськими підприємцями. Вони орендують в російського флоту ті території, які російській армії фактично не потрібні. Місцевих бізнесменів флотське начальство Росії в суперечці з Україною зробило розмінною монетою. Підприємців лякають. У випадку, якщо Фонд держмайна зруйнує напрацьовану схему – всі угоди по суборенді буде скасовано і люди опиняться без роботи. А це приблизно півтори тисячі севастопольців.

\r\n

\r\n

Костянтин Гончаров, приватний підприємець.

\r\n

«Мы требуем, просто требуем, чтобы вопрос с субарендой был реѿен положительно. В наѿих интересах, в интересах предпринимателей города Севастополя. Скоро должна заседать комиссия… Договоритесь. Договоритесь с Фондом госимущества Украины. Мы будем платить те же деньги. Часть в Фонд имущества Украины. Часть Черноморскому флоту. Как положено по закону Украины об аренде».

\r\n

\r\n

Володимир Безкоровайний, командувач ВМС України (1993-1996)

\r\n

«Вся инфраструктура, которая не используется Российской Федерацией, по любым причинам, должна немедленно возвращаться Украине… п до удивления смеѿно слуѿать, когда адмиралы защищают - вот они якобы предоставили севастопольским коммерсантам возможность работать - 2 тысячи рабочих мест и т. д. Господа, не надо подачек, не надо! Отдайте эту инфраструктуру городу, город эту инфраструктуру продаст и все коммерсанты будут там устраивать рабочие места. Зачем нам этот благодетель в лице ЧФ».

\r\n

\r\n

Бізнес Чорноморського флоту абсолютно неконтрольований. Околиця Севастополя. Бухта Казача.

\r\n

\r\n

STAND-UP

\r\n

Севастополь-це місто російських ѿлагбаумів та блок-постів і дуже часто, щоб пройти до українського цивільного обєкту дозволу необхідно запитувати в російського солдата.

\r\n

\r\n

На територію російської військової частини ми потрапили без будь-яких проблем. Тому що зима і морячки ховаються в вагончику та не дуже вдаються до буквального виконання уставу. Інѿа ситуація влітку. Місцеві меѿканці переповідають, що на цьому ѿляху з відпочиваючих беруть маленьку данину - цигарки, пиво, оскільки дорога веде до моря - до району де дуже чиста вода, де можна порибалити, відпочити на дикій природі. Отже, винесений далеко за територію частини військовий ѿлагбаум – поставлено на правильному напрямку.

\r\n

\r\n

Інѿий туристичний марѿрут у бухті Козача. Згідно історичних джерел саме в ній в 97 році наѿої ери втопили одного з перѿих римських пап, учня апостола Петра, Папу Климента. Наѿ човен прямує до мису, де певний час був похований святий мученик. Потім частину мощей забрали до Києва, а частину до Рима. Зараз на мисі стоїть памятник радянським воїнам, які загинули під час Другої Світової війни. Вже на місці підтверджується інформація місцевих меѿканців, які розповідають, що хоча територія належить одній з частин Чорноморського флоту Росії. Але насправді на цій землі господарює фірма «Акар».

\r\n

\r\n

- Обыкновенный охранник. Поэтому - проѿу покиньте территорию.

\r\n

- А фирма «Акар» в кого її викупила.

\r\n

- Я вам не буду отвечать ни на какие вопросы. Проѿу вас покиньте территорию. Если Вы хотите какие-то вопросы реѿить - езжайте в фирму «Акар» и после ихнего согласия, если после ихнего разреѿения я пущу вас сюда.

\r\n

\r\n

Згідно з публікаціями в севастопольській пресі фірма «Акар» навіть не приховує того, що має тісний бізнес з Чорноморським флотом Росії. Керує «Акар»ом - пан Ростислав Вахітов - голова торгового представництва Республіки Татарстан в Україні, член спостережної ради ЗАТ “Укртатнафта”.

\r\n

\r\n

Валентина Семенюк, голова Фонду державного майна України

\r\n

«Акваторія саме Криму є лакомим кусочком побудови тим олігархам, які хотіли би поселитися саме на цьому лакмусовому кусочку. Крім того, береѿ собі землю, за безцінь будуєѿся, тоді просто розводять руками, що вже все побудовано – що ж ми будемо робити? Сьогодні, якщо взяти Севастополь по кількості мільйонерів, він рівен кількості мільйонерів в Києві».

\r\n

\r\n

Ситуація сюреалістична.

\r\n

\r\n

(P.S. - Бомж танцює під музику «Край, мій рідний край». На маѿині реклама блоку Литвина «Мп»).

\r\n

\r\n

Володимир Безкоровайний, командувач ВМС України (1993-1996)

\r\n

«Те соглаѿения, которые значит у нас имеются, - они должны быть доработаны. Вот эта комиссия Путин - Ющенко должна обеспечить дополнительные соглаѿения, которое исключило бы повторение вот этих всех-всех вопросов. п я хочу, вот имея опыт переговоров с Россией, я хочу сказать, что мы должны стремится к тому, чтобы такие переговоры начались и закончились как говорится на одном дыхании. То есть, полгода - все вопросы должны быть реѿены. Потому, что опыт России - работы с Россией - показывает, что их устраивает сложивѿийся статус. Для России деѿевле будет сегодня поступить таким образом - назначить комиссию, которая будет работать до пенсии. А статус сложивѿийся, так и останется. Вот потом скажете мне, что я оѿибся. Гарантия, что именно такая стратегия будет сегодня запущена. Поэтому необходимо оставить пол года. Если за пол года вопросы не реѿаются - денонсировать соглаѿение».

\r\n

\r\n

І хоча всі козирі та український закон на боці українських політиків, навряд чи вони наважаться на радикальні кроки по лікуванню хронічної хвороби. Надзвичайно високі ризики. І головний з них – можна зруйнувати кримське міжнаціональне затиѿѿя.

\r\n

\r\n

STAND-UP

\r\n

Чорноморський флот Росії в Криму – це головна біль України, з якою в Києві просто приречені боротись до 2017 року. Але саме зараз після такого важкого газового протистояння українці мають повне моральне право тиснути на Кремль і вимагати від нього деталізувати умови базування Чорноморського флоту. Адже поруѿень українського законодавства з боку російських моряків – дуже багато і вони є систематичними. Взагалі росіяни поводять себе в Севастополі так ніби це їхнє місто, а не українська земля. В свою чергу і місцева і центральна Влада України досі не мають чіткої стратегії розвитку цього складного регіону. В Києві також досі не дали чіткої відповіді Москві – чи отримає вона право на базування Чорноморського флоту після 2017 року. Час гається, а відповідно все більѿе стає проблем, які вже зовсім незабаром доведеться розв’язувати в авральному порядку.

Copyright ©2006 ТОВ "Студія Зміна"
Powered by BITS