FF07: MALAGA Třetí, vítězem panatHinaikos   09/05/07

Jirka vybojoval s Malagou ve Final Four bronzové medaile. V utkání o třetí místo jeho tým zdolal ve španělském derby Tau Ceramica těsně 76:74. Za bouřlivé podpory devatenácti tisíc fanoušků vyhráli basketbalisté Panathinaikosu Atény. Ve finále využili výhody domácího prostředí a porazili obhájce trofeje CSKA Moskva 93:91. Panathinaikos vyhrál elitní evropskou basketbalovou soutěž počtvrté v klubové historii, poprvé od roku 2002.

FINAL FOUR JE TADY!!!   03/05/07

Zítra v 17:30 začne vrchol letošní euroligové sezony. Unicaja Malaga nastoupí proti CSKA Moskva v rámci prvního semifinále. Od 20:30 se potom utkají Tau Ceramica a Panathinaikos. Zápas Malagy vysílá od 17:25 přímým přenosem ČT4 SPORT.

studená sprcha v podobě prohry s posledním   16/04/07

V minulém týdnu sice Malaga postoupila do Final Four, ale o víkendu se jí v lize nedařilo. Na domácím hřišti prohrála v prodloužení s poslední Menorcou o dva body.

welsch basketball camp 2007  13/04/07

Pátek třináctého nenosí jen smůlu. V tento nepříliš populární den, vám předkládáme tolik očekávanou přihlášku na Welsch Basketball Camp 2007, který se uskuteční 30.6-4.7. 2007 v Praze. Více informací a přihlášku ve formátu .pdf naleznete v sekci Camp.

Malaga poprvé postoupila do final four  10/04/07

Malaga poprvé ve své historii postoupila do Final Four Euroligy. V rozhodujícím zápase porazila Barcelonu a z postupu se tak mohl radovat i Jirka, který po malé pauze opět nastoupil k zápasu.

Přitom situace před zápasem nevypadala pro Malagu vůbec dobře. Daniel Santiago, který byl vyhlášen MVP Euroligy za měsíc březen, nemohl k zápasu nastoupit. Musel podstoupit operaci pravého oka a svému týmu bude chybět šest týdnů. Přesto se s touto nevýhodou dokázali domácí vyrovnat a ve strhujícím závěru Barcelonu porazili...více

PROTI BARCELONĚ by měl už Jirka nastoupit  10/04/07

V posledních dnech se Jirka potýkal se zdravotními problémy. Pohmožděný sval pod žebry, mu nedovolil ve  čtvrtečním zápase Euroligy proti Barceloně odehrát více minut a do bojů ve španělské lize o víkendu nezasáhl vůbec. Situace se však lepší a Jirka by měl být ve čtvrtek připraven nastoupit v rozhodujícím čtvrtfinálovém zápase proti Barceloně.

barcelona srovnala, rozhodne se za týden  06/04/07

Čtvrtfinálová odveta se Malaze na hřišti Barcelony nepovedla a stav série je nyní nerozhodný. Rozhodne se tedy za týden na hřišti Malagy. Barca vyhrála 80-58 a oplatila tak svému soupeři velkou porážku z prvního zápasu. Unicaja prohrála všechny čtvrtiny a zápas probíhal naprosto podle plánu domácích. V dresu Malagy se do základní sestavy probojoval Marcus Faison, který zářil v posledním utkání. Vystrnadil tak ze základu právě Jirku, který nedostal mnoho prostoru a odehrál necelých 8 minut, během kterých si připsal 4 body.

ZVOLTE JIRKU DO ALL-EUROLEAGUE TEAMU A VYHRAJTE lístky na FF  04/04/07

Právě máte možnost zúčastnit se hlasování o podobu All-Euroleague Team, který bude vyhlášen během Final Four, které se letos koná v Aténách. Pokud odešlete svůj hlas, máte možnost vyhrát cestovní poukaz pro dvě osoby na zápasy Final Four. více

MALAGA je blízko Final four  04/04/07

V prvním zápase čtvrtfinále Euroligy vyhrála Malaga na domácním hřišti nad týmem Barcelony 91-75 a v sérii hrané na dva vítězné duely se ujala vedení. Další zápas se hraje ve čtvrtek v Barceloně...více

UNICAJA SE VRÁTILA N ŠESTÉ MÍSTO  01/04/07

Po výhře 74-61 nad týmem Alicante se Unicaja Malaga vrátila na šesté místo tabulky španělské ligy. Jirka k výhře přispěl 7 body, 3 doskoky a 1 asistencí. Jediným překvapením kola byla prohra Realu Madrid, který tak přepustil první místo družstvu Tau Ceramica.

JIRKA pošesté vyhrál anketu basketbalista roku  26/03/07

V neděli večer byly v pražském hotelu Intercontinental vyhlášeny výsledky ankety Basketbalista roku. Mezi muži, již pošesté za sebou, zvítězil právě Jirka. Na druhém místě se umístil Luboš Bartoň, který hraje za DKV Joventut Badalona, na třetím pak Petr Benda z týmu Brna. Mezi ženami zvítězila Eva Vítečková, před Hanou Machovou a Michaelou Pavlíčkovou.

UNICAJA SE propadla na sedmé místo acb ligy  26/03/07

V zápase proti Joventutu, za který nastoupil už i Luboš Bartoň, Malaga nestačila a prohrála 88-74. V poločase měla Unicaja ještě pět bodů náskok, ale v druhé půli už na domácí tým nestačila. Jirka odehrál 15 minut a připsal si 2 body. Z týmů, které se pohybují na špici tabulky prohrála pouze Girona, která tak přenechala třetí místo Barceloně.

Zobrazit/skrýt starší zprávy

MALAGA NA Závěr prohrála, ale postupuje  22/03/07

Poslední zápas ve skupině TOP 16 Unicaja prohrála na hřišti Ariss TT Bank Soluň 83-65 (Jirka 5 bodů za 17 minut), ale to už ji nemohlo ohrozit při postupu do čtvrtfinále. Tam narazí na Barcelonu. Série se hraje na dvě vítězná utkání. První zápas se hraje v úterý 3. dubna v Malaze.

PAMESa valencia - unicaja malga  74-66  19/03/07

Ve středu sice Malaga udělal důležitý krok v Eurolize, ale v domácí soutěži se jí něco podobného nepodařilo. Nedokázala využít klopýtnutí Joventutu a prohrála ve Valencii. Jirka odehrál 24 minut, nastřílel 7 bodů a připsal si 3 asistence. V dalším kole se Malaga střetne právě s Badalonou, která má stále v tabulce náskok jednoho zápasu.

UNICAJA DOMA PORAZILA GRANADU 12/03/07

Třináctá Granada prohrála na hřišti Malagy o 23 bodů. Výhrou 96-73 si Unicaja i nadále udržuje těsný kontakt s čelem tabulky, když na třetí Gironu ztrácí pouhé dva zápasy. Real Madrid a Tau Ceramica si drží už větší odstup. Je však třeba zmínit, že týmy z čela tabulky neměly zrovna podařený víkend. Real Madrid prohrál na domácím hřišti s týmem Grand Canaria, Bartoňův Joventut porazil Tau Ceramicu a třetí Girona doma prohrála s desátým Estudiantes. Ve světle těchto skutečností, se jeví výhra nad Granadou jako velké plus.
Za nejdůležitější část nedělního zápasu se dá považovat třetí čtvrtina, kterou Malaga vyhrála 28:11 a odskočila tak svému soupeři na rozdíl 27 bodů. Nejlepším střelcem domácích byl Rodriguez s 21 body.
Jirka během 15 odehraných minut přidal 8 bodů.

JIRKA Společně se Santiagem dovedli Malagu k důležité výhře 08/03/07

Velmi důležitá výhra pro Malagu se zrodila na italské půdě. A nás může těšit, že velký podíl na této skutečnosti měl i Jirka. Zaznamenal 21 bodů, což je jeho letošní euroligové maximum.
Benetton Treviso prohrál v prvním kole skupiny G na hřišti Malagy po poměrně hladkém průběhu. Tentokrát však bylo všechno jinak. Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo zápas vyhraje. Nakonec to byla Malaga, i když v závěru se jí nedařilo proměňovat důležité trestné hody. Naštěstí domácí na tom byli podobě a navíc se dopustili jedné fatální ztráty míče v okamžiku, kdy to nejméně potřebovali.
Jirka odehrál nejvíce minut ze všech hráčů a nastřílel 21 bodů (trojky 3/4, dvojky 5/6). Daniel Santiago přidal ještě o dva body více (střelba 9/12 z pole), navíc ještě doskočil 8 míčů a zblokoval 5 střel. Celý tým Malagy měl úspěšnost střelby za dva body 73%!

MALAGA udělala rázný krok k postupu do čtvrtfinále 03/03/07

Výhra nad Benettonem Treviso je velmi důležitým faktorem na cestě za postupem do čtvrtfinále. Unicaja je nyní na prvním místě skupiny G, kde má s Dynamem Moskva shodnou bilanci zápasů (3-1). Na třetím místě je právě Benneton se stejným počtem výher i porážek. Malagu může těšit fakt, že oba zápasy s tímto soupeřem vyhrála.
Dnešní zápasy skupiny G:
Benetton Treviso - Unicaja Malaga  76-79
Dynamo Moskva - Aris TT Bank  71 - 69

další výhra v eurolize pro malagu 22/02/07

Malaga dokázala zvítězit i ve svém druhém zápase v Eurolize a je tak  ve skupině G jediným týmem, který má na svém kontě dvě výhry. Dynamo Moskva totiž prohrálo v Trevisu o 19 bodů. Unicaja zvítězila na domácí palubovce nad týmem Soluně 76-74. V poločase měla jednobodový náskok. Po celý druhý poločas si udržovala mírné vedení, které nakonec Aris nedokázal dohnat.
Jirka tentokrát nenastoupil v základní sestavě, odehrál 19 minut a nastřílel 8 bodů a doskočil 5 míčů.

real madrid odjel z malagy jako poražený 18/02/07

Real Madrid, vedoucí tým španělské ligy, si připsal v tomto zápase teprve třetí porážku v této sezoně. Malaga tak potvrdila fakt, že je schopna porazit kohokoliv a jediným jejím problémem jsou nevyrovnané výkony. Unicaja zvítězila v poměru 77-69 a udržela tak Madrid výrazně pod jeho bodovým průměrem, který byl více než 86 bodů na utkání.
Jirka tentokrát odehrál pouze 10 minut. Nasbíral tři body, za úspěšné trestné hody (3-4).
V tabulce tak patří Malaze nadále páté místo, když má stejně bodů jako šestá Barcelona. Důležité však je, že čtvrtý Joventut (tentokrát bez Luboše Bartoně) překvapivě prohrál na hřišti poslední Menorcy a jeho náskok na Malagu je tak už pouze jedno vítězství. Do konce základní části, však zbývá odehrát ještě třináct kol.

MALAGA porazila doma treviso 15/02/07

První zápas osmifinálové skupiny Euroligy, dopadl pro Jirku a Malagu dobře. Unicaja porazila na domácí palubovce Benetton Treviso 75:61, když již po první čtvrtině vedla rozdílem 17 bodů.
Jirka byl nejvytíženějším mužem domácího týmu, když odehrál 30 a půl minuty a nastřílel 8 bodů, doskočil 8 míčů a připsal si 3 asistence. V poslední čtvrtině, kdy už bylo o výsledku rozhodnuto, seděl pouze na lavičce.
Ve druhém zápase skupiny G, vyhrálo Dynamo Moskva v Soluni 84-76.

BARCELONA VYHRála copa del rey 2007 12/02/07

F.C. Barcelona porazila v nedělním finále tým Realu Madrid a získala tak prestižní trofej. Unicaja Malaga skončila již ve čtvrtfinále, když prohrála právě s Barcelonou 62-77. Zápas hodně ovlivnila, první čtvrtina, kterou Barca vyhrála 21:10. Ve všech dalších, pak nenastřílela méně bodů než Malaga.
Jirka, jak je již zvykem, nastoupil v základní sestavě a odehrál více než 18 minut. Během této doby nastřílel 6 bodů a doskočil 3 míče. Nejvíce bodů - dvanáct - nastříleli Pietrus a Cabezas.

MALAGA Narazí na dynamo Moskva, treviso a aris TT BANK 06/02/07

Podoba osmifinálových skupin Euroligy je již známa. Unicaja Malaga byla nalosována do skupiny G, kde se utká s týmy Dynama Moskva, Benettonu Treviso a Aris TT Bank. První zápas odehraje Jirkův tým příští týden, tedy 15.února, na domácím hřišti proti Benettonu. Poslední zápas skupiny G, pak sehraje na hřišti Arisu 21. března.
Rozlosování dalších skupin je následujícící:
skupina D: Tau Cerámica, Maccabi, Pau-Orthez a Lottomatica
skupina E: CSKA, Olympiacos, DKV Joventut a Partizan
skupina F: Panathinaikos, Winterthur FCB, Efes Pilsen a Prokom Trefl.

losování euroligových skupin v pondělí 04/02/07

V pondělí od 13 hodin se budou losovat skupiny 16 nejlepších týmů Euroligy. Týmy byly rozděleny do 4 výkonnostních košů. Unicaja Malaga se nachází ve třetí skupině společně s Bartoňovým Joventutem Badalona a týmy Efes-Pilsen a Pau-Orthez.

copa del rey: unicaja malaga - winterthur F.C. Barcelona 04/02/07

Ve čtvrtek 8. února čeká Malagu čtvrtfinále španělského poháru proti týmu Barcelony. Ve zbývajících třech zápasech se utkají DKV Joventut Badalona s týmem Akasvayu Girona, Tau Ceramica se San Fernandem a Real Madrid s Gran Canaria Grupo Dunas.

UNICAJA Porazila ve španělské lize san sebastian 04/02/07

Výhru si Malaga připsala v zápase s týmem Brusea GBC, který se pohybuje ve spodních patrech tabulky. O tom, že postavení v tabulce, ale nemusí nic znamenat se Unicaja přesvědčila v minulém kole, kdy prohrála s týmem Bilbaa. Tentokrát, se však překvapení nekonalo a Malaga vyhrála o 21 bodů. Malaga si vypracovala vedení už v první čtvrtině, kterou vyhrála o 13 bodů. V druhém dějství poté připsala ke svému náskoku dalších 10 bodů.
Jirka strávil na hřišti 30 minut a připsal si 5 bodů a 4 doskoky.

MALAGA VYHRÁLA V BĚLEHRADĚ V PRODLOUŽENÍ 04/02/07

Důležitá výhra, se zrodila až v prodloužení. Průběh zápasu se vyvíjel jako na houpačce. Malaga v první a třetí čtvrtině svého soupeře přehrála, avšak v sudých částech hry byl zase dominantní Partizan. Vstup do zápasu nemohl Malaze vyjít lépe. Bělehrad často fauloval a Unicaja se mohla spoléhat na vysokou úspěšnost střelby za dva body. Desetibodový náskok, který si Malaga vytvořila na konci první čtvrtiny se však neustále zmenšoval a prodloužení nakonec musel pro Unicaju zachraňovat trojkou Pepe Sanchez.
Jedním z hlavních tahounů Malagy byl i Jirka. Odehrál jeden z nejlepších zápasů v dresu španělského týmu. Na hřišti strávil celkem 39,5 minuty. Bylo to nejvíc ze všech hráčů, kteří do utkání zasáhli. Nastřílel celkem 18 bodů a doskočil 4 míče. Proměnil také 11 ze 13 trestných hodů.
Unicaja Malaga si tímto vítězstvím zajistila postup mezi 16 nejlepších týmů. Vzhledem k vývoji ostatních zápasů, by si mohla dovolit i prohrát.  Do další části soutěže postoupil i Partizan Bělěhrad.

MAlagu čeká důležitý zápas v eurolize  31/02/07

KK Partizan Bělehrad - Unicaja Malaga
Ve čtvrtek 1.února od 20:15 nastoupí hráči Malagy k utkání na hřišti Partizanu Bělehrad, kterému v současné době patří v tabulce skupiny B čtvrté místo. Partizan má na svém kontě shodný počet výher jako Unicaja. Na výsledku tohoto zápasu tedy bude hodně záležet. Vyhrávat ovšem na jeho vlastním hřišti je velmi těžké. Bělehrad v minulém kole dokonce porazil Panathinaikos, vedoucí tým skupiny B, na jeho vlastním hřišti.
Zápas na hřišti Malagy, hraný 6.prosince skončil výhrou domácích v poměru 66:58. Nejvíce bodů v tomto utkání za Malagu nastřílel Rodriguez, za Partizan Cummings.

Výsledky euroligy  31/02/07

Eldo Napoli - Benetton  62-64
Pau-Orthez - Zalgiris Kaunas   68-56
Aris TT Bank - Winterthur Barcelona   75-82
CSKA Moskva - Fenerbahce Istanbul   85-66

Dalších osm zápasů se hraje ve čtvrtek 1.února.
Mezi nejlepších 16 týmu soutěže už postoupily tyto týmy: Benetton, Pau-Orthez, Aris TT Bank, Winterthur Barcelona, CSKA Moskva, Efes Pilsen, Dynamo Moskva, Olympiacos, Tau Ceramica, DKV Joventut, Maccabi, Panathinaikos.
Jirkova Malaga se o postup popere ve čtvrtek na hřišti Partizanu Bělehrad. Zápas bude vysílat i Česká televize.