ENG
 
     
 
  Tarptautinės ir ES teisės katedra

 
 
   
Paieška tinklapyje   
IEŠKOTI
 
     
  Tarptautinės ir ES teisės katedra  
     
     
 

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, labai išaugo tarptautinės teisės specialistų poreikius, todėl 1991 metais Teisės fakultete buvo įsteigta Tarptautinės teisės ir lyginamosios teisės katedra. Pirmuoju katedros vedėju buvo išrinktas prof. habil. dr. Vilenas Vadapalas. Šis gerai daugelyje užsienio šalių žinomas tarptautinės teisės specialistas vadovavo katedrai iki 2001 metų. Prof. V. Vadapalui pasitraukus iš katedros vedėjo pareigų naujuoju jos vadovu tapo doc. dr. Zenonas Petrauskas, o nuo 2005 m. rugsėjo mėnesio – doc. dr. Dainius Žalimas.

Lietuvai sparčiai integruojantis į Europos Sąjungos teisinę sistemą, keitėsi ir katedros profilis, ilgėjo dėstomų ES teisės dalykų sąrašas, todėl 1998 metais katedra pavadinta Tarptautinės teisės ir Europos Sąjungos teisės vardu.

Nuo 2001 m. prie katedros veikiantis Informatikos teisės centras  yra svarbi šalies informacinių technologijų ir telekomunikacijų teisės problemų akademinio nagrinėjimo vieta.

Vienas iš katedros kaip ir viso Teisės fakulteto nuolatinių bendradarbiavimo partnerių yra Eurofakultetas. Vienas iš paskutiniuoju metu įgyvendintų Eurofakulteto ir Teisės fakulteto bendrų projektų - video auditorijos įsteigimas. Tai sudaro galimybę fakulteto studentams šiuo metu turėti bendrus užsiėmimus su Danijos Odensės universiteto Teisės fakulteto studentais. Ateityje ši videoauditorija bus sujungta ir su Vokietijos Kylio universitetu.

Katedra kuruoja vientisųjų teisės studijų atšakos - Tarptautinė teisė - studentų parengimą.

Plačiau...

     


   
Vartotojams   
Vartotojo vardas
Slaptažodis
PRISIJUNGTI
 
Kaip prisijungti?
Pamiršote slaptažodį?
   
Dienos mintis   
   
 
   
Klausimas   
   
 
 
     
     
 
2004 Vilniaus universitetas
Teisės fakultetas
Privatumo politika
     
 
     
     
 

Vilniaus universiteto Teisės fakultetas
Saulėtekio al. 9 - I rūmai, 10222 Vilnius - 40
Tel. +370 5 236 6185, faks. +370 5 236 6163
El.p.: teises_fakultetas@tf.vu.lt