Aurox to koordynowana w Polsce dystrybucja Linuksa, bazująca na Fedorze. Aurox posiada linie produktowe zarówno komercyjne (Aurox Server i Aurox Workstation), jak i linie darmowe (Aurox Community) dostępne bez żadnych opłat do ściągnięcia ze stron projektu. Aurox w ciągu ostatnich ponad 3 lat stał się jedną z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej.

Aurox to dobry wybór dla początkujących użytkowników Linuksa, którzy poszukują systemu zastępczego dla kulejącej instalacji MS Windows.

Obecnie projekt Aurox koordynowany jest przez firmę COBA Solutions, której nadrzędnym celem jest dalszy rozwój dystrybucji i ciągłe zwiększanie jej popularności zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

W obecnej chwili developerom i użytkownikom Auroxa zostały udostępnione następujące usługi i serwisy:

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w projekcie - dotyczy to zarówno zaawansowanych użytkowników i developerów systemu (aspekty techniczne), jak i osoby posiadające umiejętność obsługi Auroxa (sugestie dotyczące nowych funkcjonalności lub zmian w istniejących funkcjach). Prosimy o zgłoszenia za pomocą adresu mailowego - w późniejszym czasie uruchomimy mechanizmy pozwalające na zapisanie się na odpowiednie listy dyskusyjne/dystrybucyjne.