SatKurier.pl
Dzisiaj jest sobota, 20 października 2007 r.

Animax w Polsce od 1 stycznia 2008

2007-10-17 11:31:46   |  Anita Dąbek
Ostatnia aktualizacja: 2007-10-20 18:44:35
Źródło: Wirtualne Media/Inf. własna

1 stycznia 2008 roku nadawanie rozpocznie polska wersja kanału Animax. Należy on do Sony Pictures International, a jego oferta programowa dedykowana jest japońskim serialom anime. Spółka będzie dystrubować w naszym kraju HBO Polska.

Kontent do nowego kanału pochodzić będzie pochodzić z japońskich studiów produkujących anime, które w całości zostały wykupione przez Sony - powiedział nam Marcin Skabara, marketing manager HBO Polska.

Animax skierowany jest przede wszystkim do ludzi po 20 roku życia, tzw. "young adults".

Kanał nadaje już m.in. w Czechach i na Węgrzech, ale dzieli tam czas antenowy z MiniMaxem i zaczyna swoje nadawnaie dopiero po godz. 20:00. W Polsce Animax będzie pełnym kanałem z ułożoną na nasz rynek ramówką - poinformował Skabara. Jednak nie są znane szczegóły dotyczące godzin emisji.

Kreskówki emitowane będą w wersji z lektorem, kanał zaproponuje także specjalne okienka filmów animowanych w oryginalnej wersji językowej. Zabraknie wersji dubbingowanych - zainteresownie mini w Polsce jest niewielkie.

Animax dołączy do pakietów cyfrowych sieci kablowych oraz do platform cyfrowych (aktualnie trwają rozmowy ze wszystkimi trzema graczami na polskim rynku), a w przyszłości być może także za pośrednictwem telefonów komórowych.

 • TMF Live HD w sieci In-Di
3 nowe kanały HD w platformie cyfrowej In-Di »
 • 10 nowych kanałów HD w DirecTV
Amerykańska DirecTV dołącza 10 kanałów HD tygodniowo »
 • Promocja n: Wymień nbox na recorder
12 października telewizja n wprowadziła promocję: Wymień nbox na recorder »
Irdeto 2 coraz mniej bezpieczne
System kodowania Irdeto 2 staje się coraz słabszym zabezpieczeniem przeciw piractwu. Po przerwie ponownie udostępniono klucze dla dwóch pakietów ADD i Showtime emitowanych z satelitów Nilesat 101 i 102 (7.0°W). »
Kanały BBC w ofercie Cyfrowego Polsatu
Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że BBC Global Channels wprowadzi w Polsce 4 kanały tematyczne: BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle i BBC CBeebies. Na konferencji prasowej, która odbyła się 3 października w Warszawie oficjalnie potwierdzono ich start w ramach platformy Cyfrowy Polsat. Zostało to zapowiedziane na 2 grudnia 2007 roku. »
Wywiad z Krzysztofem Surgowtem
Po wyniesieniu na orbitę nowego satelity Astra 1L przeprowadziliśmy wywiad z Krzysztofem Surgowtem, prezesem spółki Astra Polska sp. z o.o. - polskiej filii znanego operatora satelitarnego SES ASTRA. »
Połowa gosp. domowych w Europie z TV cyfrową
Według ostatnich badań przeprowadzonych przez e-Media Institute z siedzibą w Mediolanie, 83 mln gospodarstw domowych, ze wszystkich 166 mln w 20 krajach Europy Zachodniej, odbiera serwisy telewizji cyfrowej. »
Napisz do nas ... O magazynie ... Redakcja ... Numery ... Reklama ... Prenumerata ... Dystrybucja ... Praca ... RSS
Copyright 2000 - 2006 SAT Kurier