За МакФакс Контакт Маркетинг Архива

Choose language/Zgjedhni gjuhën:

10/11.11.07 Викенд издание

Пребарување:

Недела, 11.11.2007 | Свет

Алатки


Делхи

Верзија за печатење

Агресивен мајмун нападна 25 лица во Делхи

Делхи /11/11/ 16:20

Агресивен мајмун нападна и изгриза 25 лица во источниот дел на градот Делхи, јави индиското радио.

Инцидентот се случил во текот на минатата ноќ. Локалните жители неколку часа се обидувале да го фатат разбеснетото животно, но не успеале.

Заменик градоначалникот на Делхи, С.С.Бајва (52) во октомври загина поради тешка повреда на главата што ја здоби во обид да побегне од мајмун што го нападнал на терасата од неговиот дом. /крај/бг/ам

RSS feed

Преземете ја RSS верзијата на вестите на Макфакс

Што е RSS и како се користи?

Корисници

Весници:

Дневник

Утрински весник

Вест

Премин портал

Коhа

Телевизија:

МТВ

А1

Телма

Радио:

Македонско радио

Равел

Антена 5

Deutsche Welle

Глас на Америка