Rozmiar: 7083 bajtów

Odwiedziny: 40984

(od 01.02.2004)

reklama
Aktualności
Dziennikarze MM na konferencji SDE
mm, 2007-03-26
Idea integracji europejskiej oraz zagadnienia związane z przyjęciem Traktatu Konstytucyjnego Unii Europejskiej były tematami kolejnego cyklu wykładów organizowanych przez Studium Dziennikarstwa Europejskiego przy Centrum Europejskim „Natolon”. Redakcję Multis Multum reprezentowali: Piotr Olszewski, Marcin Mlekodaj oraz Bartosz Banduła.
Podczas całodziennej sesji wykładów dr Katarzyna Smyk z UKIE przedstawiła postawy państw członkowskich UE wobec procesu konstytucyjnego a minister Ewa Ośniećka-Tamecka mówiła o toczącej się w Polsce debacie na temat samej Eurokonstytucji.
Ostatnim akcentem był wykład Sebastiana Kurpas’a, analityka Center of Euroean Policy Studiem, dotykający spaw bieżących czyli niemieckiej prezydencji UE oraz przyszłości Traktatu Konstytucyjnego.
Echo...
MM, 2007-03-19
... czyli co, gdzie, kiedy w WSZiB

Powitanie nowych studentów

Uroczysta Inauguracja nowoprzyjętych studentów studiów I stopnia (licencjackich i inżynierskich) odbyła się w sobotę 3 marca w auli i salach budynku przy ul. Armii Krajowej 8 w Krakowie. Na uroczystości JM Rektor wręczył Diamentowe i Złote Indeksy. Serdecznie witamy nowych studentów!
Echo...
MM, 2007-03-19
...czyli co, gdzie, kiedy w WSZiB

Stypendia rozdane

Rektor przyznał ze środków własnych Uczelni stypendia naukowe oraz stypendia motywacyjne. Łącznie w semestrze letnim w roku akademickim 2006/2007 173 osoby otrzymały stypendia na kwotę 101 275 zł.

Paweł Tendera i Piotr Kieca dołączyli do grona stypendystów zwolnionych z czesnego w I semestrze studiów inżynierskich na Wydziale Informatyki. Paweł i Piotr zdali pomyślnie dobrowolny egzamin z matematyki. Gratulujemy i witamy w gronie studentów WSZiB.
Echo...
MM, 2007-03-19
...czyli co, gdzie, kiedy w WSZiB

Wykład dr Provetti

2 marca br. w WSZiB odbył się wykład „Certyfikacja jako szansa rozwoju” dr Claudio Provetti. Dr Provetti jest dyrektorem generalnym CSQ (Certyfikacji Systemów Jakości) w największej włoskiej Jednostce Ceryfikującej IMQ oraz członkiem różnych instytucji zajmujących się akredytacją i certyfikacją.
Internet 44+ czyli sieć dla każdego
MM, 2007-03-19
Internet jest wspaniałym narzędziem, które niejednokrotnie utożsamiane jest z oknem na świat. Jednak w dzisiejszym świecie nie każdy jest w stanie to okno otworzyć. Niestety globalna sieć komputerowa i jej zasoby są niedostępne dla wielu osób, a to z powodu braku umiejętności posługiwania się komputerem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu osób, WSZiB w Krakowie zorganizowało cykliczne szkolenia pod nazwą Internet 44+. Adresowane są one do osób po 40 roku życia, które chcą oswoić się z komputerem i jego tajnikami. O przydatności szkolenia rozmawiamy z Panią Alicją Śmidowicz.

Bartosz Banduła: Proszę powiedzieć, skąd dowiedziała się Pani o inicjatywie Internet 44+?

Alicja Śmidowicz: Informacje odnalazłam w Dzienniku Polskim. Po przeczytaniu ogłoszenia zajrzałam do Internetu, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Co prawda mam dostęp do Internetu od dwóch miesięcy, ale kompletnie się na tym nie znam.

BB: Czego Pani oczekuje po kursie?

AŚ: Możliwości łatwego poruszania się… Mam kontakt z młodymi ludźmi, ale informacje które mi przekazują o nowoczesnej technice są szczątkowe. Niekiedy spotykam się z uśmiechami oraz komentarzami typu „jak można tego nie wiedzieć”…

BB: Czy kurs daje przydatne informacje?

AŚ: Na pewno! Już rok temu rozpoczęłam przygodę z Wordem i Excelem, jednak na samym początku uczyłam się podstawowej obsługi komputera, bo nigdy wcześniej nie miałam z nim kontaktu. Teraz wiem, że kurs Internet 44+ to coś o stopień wyżej. Internet jest dzisiaj konieczny. Kiedyś musiałam sprawdzać pewne informacje osobiście albo telefonicznie. Ostatnio musiałam pojechać do Bydgoszczy. Dzięki wiedzy zdobytej podczas kursu mogłam bez problemu sprawdzić sobie połączenia kolejowe bez wychodzenia z domu. Nie stanowi to już dla mnie problemu. Mogę zdobyć wszystkie potrzebne mi dane.

BB: Ludzie, którzy nigdy wcześniej nie mieli kontaktu z komputerem, zawsze podchodzą do tego typu kursów z rezerwą lub nawet obawą. Jak zachęciłaby Pani innych do uczestnictwa w programie Internet 44+?

AŚ: Nie bać się! Trzeba uczyć się do końca życia. Badać i odkrywać. Jest to możliwość poznawania świata. Oczywiście komputer nie zastąpi mi wszystkiego: książki czy gazety. Ale jest to kopalnia wiedzy. Po ukończeniu kursu planuje założenie internetowego rachunku bankowego. Myślę, że będę mogła załatwiać wiele spraw bez wychodzenia z domu.

BB: Dziękuję bardzo za rozmowę!

AŚ: Ja również dziękuję
Echo...
MM, 2007-02-09
...Czyli co, gdzie, kiedy w WSZiB

Internet 44+

WSZiB, pod patronatem Marszałka Marka Nawary, organizuje kursy podstaw Internetu dla osób dojrzałych. W czasie 16 godzinnego szkolenia uczestnicy nauczą się m. in. wyszukiwania informacji na stronach www, wysyłania e-maili, obsługi komunikatorów, poznają podstawy bankowości elektronicznej, dowiedzą się jak robić zakupy i załatwiać sprawy urzędowe nie wychodząc z domu. Więcej informacji na http://www.wszib.edu.pl/internet44/. Pierwsza edycja rozpoczęła się już 29 stycznia br. , a po niej przyjdą kolejne. Zapraszamy!

Studencki portret Krakowa 2006

22 stycznia br w Centrum Obsługi Studenta otwarta została studencka wystawa fotograficzna Portret Krakowa 2006.
Otwarcie wystawy było zarazem rozstrzygnięciem konkursu, który ogłosił Samorząd Studentów WSZiB w listopadzie 2006 roku. Rektor pogratulował zdobywcom 3 pierwszych miejsc i studentce, która zdobyła najwyższe uznanie inernautów.
Do konkursu mógł przystąpić każdy student naszej Uczelni, niezależnie od kierunku studiów. Jedynym wymogiem formalnym było zachowanie tematyki zdjęcia związanej z Krakowem oraz stosowanie się do wymagań technicznych.
Spośród 124 zdjęć, komisja konkursowa, w skład której wchodzili przedstawiciele Władz Uczelni, Samorządu Studentów oraz sponsora – Fantasy Park Kraków, wybrała 24 laureatów, których prace składają się na zupełnie wyjątkową ekspozycję – cykl fotografii o Krakowie, magicznym miejscu, gdzie życie studenckie łączy się z historią oraz kulturą. Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać w dziale Student

I graduacja magistrów WSZiB

14 stycznia 2007 w Teatrze STU odbyło się pierwsze w historii WSZiB rozdanie dyplomów magisterskich. W dobry nastrój wprowadził wszystkich spektakl „Sztuka kochania. Sceny dla dorosłych”. Rektor wręczył listy gratulacyjne oraz złote odznaki absolwenta 7 najlepszym magistrom, a także prezent niespodziankę - odtwarzacz mp3- Jerzemu Wichrowskiemu- za aktywny udział w życiu Uczelni. W foyer, przy lampce wina i poczęstunku, wspólnie świętowaliśmy radość z otrzymanych dyplomów.

XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już po raz czwarty w WSZiB powstał Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 stycznia 2007roku 45 naszych wolontariuszy kwestowało na ulicach Krakowa. Zebraliśmy 12 836 zł 55 gr!
Podobnie jak w roku ubiegłym zbieraliśmy „Dla ratowania życia dzieci
poszkodowanych w wypadkach, w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy”.
Opłatek 2006
MM, 2007-01-07
Podczas spotkania wigilijnego wykładowców, pracowników i przedstawicieli studentów 18 grudnia 2006 odbyła się aukcja prac Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Brata Alberta w Radwanowicach, na której zebrano ponad 2 tys. zł. Pieniądze te zasilą konto Fundacji.
Słowo wigilijne wygłosił Prezes Fundacji ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski. JM Rektor wręczył także listy gratulacyjne wykładowcom, którzy dostali najwyższe noty w ankietach ewaluacyjnych.
Dyplomy otrzymali także stypendyści Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz FEP.
Aż 15 studentów WSZiB otrzymało stypendium Ministra, w wysokości 13000zł rocznie każdy. Zajmujemy pierwsze miejsce w Polsce w liczbie przyznanych stypendiów w stosunku do ilości studentów (co 433 student naszej Uczelni otrzymuje Stypendium Ministra).
22 studentów WSZiB otrzymało stypendium Fundacji Edukacji Przedsiębiorczości.
Biuro Karier WSZiB – kolejne szkolenie
MM, 2007-01-07
14 grudnia 2006 już po raz kolejny odbyły się warsztaty organizowane przez Biuro Karier WSZiB we współpracy z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A.
Studenci naszej Uczelni spędzili 6 godzin na wytężonej pracy i kreatywnych ćwiczeniach, które pomogły zaplanować rozwój ich ścieżki zawodowej. Oczywiście każdy dowiedział się czegoś nowego, a zdobyta wiedza o zarządzaniu własną przyszłością z pewnością niedługo zaowocuje. Szkolenie prowadził doradca zawodowy, psycholog z wieloletnim doświadczeniem.
Kurs odbywał się w ramach projektu "Aktywny Student" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa
w ramach ZPORR, Działanie 2.1.
Na początku roku 2007 planowane są kolejne spotkania. Zapraszamy na stronę Biura Karier WSZiB w poszukiwaniu bliższych informacji.
Mikołajki WSZiB
MM, 2007-01-07
13 grudnia 2006 był szczęśliwym dniem dla 479 osób, beneficjentów nagrody Rektora za działalność marketingową na rzecz WSZiB. Nagrody, w łącznej kwocie
70. 000 zł zostały wręczone osobom najbardziej aktywnym podczas imprezy mikołajkowej w Klubie Panorama. Rekordziści dostali po 600 zł. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się „studencka zabawa” do białego rana.
Noworoczne podsumowania i świąteczne życzenia.
MM, 2006-12-07
Kończy się rok 2006, rok bogaty w zawirowania polityczne oraz ich medialne oddźwięki. Uczelnia - pozostając całkowicie apolityczną - jest bardzo wrażliwa na wszystko, co nas otacza. Jest przecież żywym organizmem siedmiu tysięcy osób, który przez siedem dni w tygodniu przez dziesięć miesięcy w roku wypełnia zobowiązania edukacyjne, zarządza finansami, współpracuje z organami państwa i samorządu, konkuruje z innymi uczelniami a także, w warunkach niedoboru finansów, zmuszany jest do podejmowania decyzji inwestycyjnych określających naszą wspólną przyszłość. Powinnością uczelni jest zatem zapewniać stabilność w niestabilnych czasach.
Od tego zacznę.
Zakupiliśmy obiekt przy ul. Kijowskiej za kwotę, która była dokładnie równa strumieniowi dwunastoletnich czynszów najmu tzn. dysponując odpowiednią kwotą w chwili tworzenia uczelni – w 1995 r. - ponieślibyśmy koszty dwukrotnie mniejsze. Jednak do tanga trzeba dwojga...
Uporządkowaliśmy strukturę uczelni i wprowadziliśmy regulacje zgodne z obowiązującą Ustawą o Szkolnictwie Wyższym. Wszystko to spowodowało prawdziwą rewolucję w pracy dziekanów i w systemach informatycznych, już i tak mocno rozbudowanych. Pamiętamy np. kłopoty z liczeniem odsetek i sprawną wypłatą stypendiów.
Wciąż rozszerzamy ofertę specjalności, dostosowując ją do zapotrzebowania rynku pracy. Traumatycznym doświadczeniem była pierwsza realizacja programu Europejskiego Funduszu Społecznego, ale jak mówił prezydent Wałęsa: „pierwsze śliwki robaczywki”. Pogłębiliśmy szkolenia specjalistyczne w IT. Uczestnictwo w programie Microsoft IT Academy zaowocowało certyfikacją pracownika, który uzyskał tytuł Microsoft Certified Trainer, a studentom i wykładowcom Uczelnia zapewniło bezpłatny dostęp do oficjalnych szkoleń e-learningowych autoryzowanych przez Microsoft.
Widoczny jest także postęp w informatyzacji procesu dydaktycznego oraz procesu zarządzania Uczelnią: rozwój funkcjonalności platform internetowych SUSZI oraz SAKE, a także rozbudowa narzędzi wspomagających tradycyjny model nauczania poprzez prowadzenie nauczania internetowego. Jako pierwsza krakowska uczelnia wprowadziliśmy również legitymację elektroniczną.
I - last but not least - w mijającym roku stypendium Ministra za wyniki w nauce i pozaprogramowe osiągnięcia uzyskało aż czternaścioro naszych studentów, to znaczy co 470 student (dla porównania: co 10 000 w AGH, 7000 AE i 1400 UJ). Tym samym, również w tej kategorii jesteśmy absolutnym liderem.

W Nowym Roku życzę Państwu i sobie, abyśmy „trzymali poziom”: nadal wspólnie osiągali sukcesy, szczęście, spokój i stabilizację, a równocześnie, aby nam wciąż nie brakowało zdrowia i energii, by stawiać sobie nowe wyzwania i osiągać nowe cele.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Włodzimierz Roszczynialski,

Rektor

^ do góry    starsze >> Napisz do redakcji Wróć na strone głównš Zobacz skład redakcji...
Oceń swój stosunek do służby wojskowej
Dla twardzieli - jestem na tak
Meksykańska fala mnie nie kręci
Obojętny
Raczej nie - bardziej strata czasu niż obowiązek
Zdecydowanie powinno się znieść!


> Zobacz wyniki <

Masz pomysł na ciekawy artykuł?
Ale nie wiesz jak go napisać... chętnie pomożemy. Prześlij na adres e-mail redakcji swoje sugestie i pomysły. Najciekawsze z pewnością zostaną wykorzystane.

Praktyka studencka w Multis Multum.
Zamiast lizać znaczki na praktyce w banku lub urzędzie, podejmij praktykę w redakcji "Multis Multum". Oferujemy Ci zdobycie doświadczenia w przyjaznej atmosferze. Zgłoszenia należy kierować na adres: multis@wszib.edu.pl.

REDAKCJA
Redakcja Magazynu Kulturalno - Studenckiego
"Multis Multum"
ul.Armii Krajowej 4
30-150 Kraków
multis@wszib.edu.pl www.multis.wszib.edu.pl

WYDAWCA
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie ul.Armii Krajowej 4
30-150 Kraków
wszib@wszib.edu.pl www.wszib.edu.pl

.:: webmaster ::.