פתיחת התחנות בית שמש והראשונים

מערך קרונות קומותיים ברכבת הראשונה בתחנת בית שמש - 13.09.2003 - אביתר רייטר

רכבת הנוסעים הציבורית הראשונה בתחנת בית שמש לקראת יציאתה מהתחנה

צילום: אביתר רייטר. כל התמונות בעמוד זה צולמו ב-13 בספטמבר 2003

במוצאי שבת, 13 בספטמבר 2003, נפתחו התחנות החדשות בית שמש והראשונים, וכן נפתחו לציבור בנייני התחנה החדשים בתחנות אשדוד עד הלום וראש העין צפון. פתיחת שתי התחנות החדשות לוותה שהפעלת לוח הזמנים החדש של רכבת ישראל, שסקירה נרחבת אודותיו ניתן למצוא בארכיון החדשות באתר.

למרות הפסקת חשמל שהיתה בתחנת בית שמש לקראת הגעת הרכבת הראשונה, עברה הפתיחה ללא תקלות מיוחדות בשתי התחנות החדשות, ובשתיהן באו תושבים רבים מהאיזור להתרשם ולראות במו עיניהם את הרכבת הראשונה, גם אם לא נסעו בה. את פניהם קיבלו שלטים גדולים שהכינה רכבת ישראל, ובו היא מברכת את תושבי הערים על פתיחת התחנות. שלטים דומים הוצבו גם בשתי התחנות בהן נפתחו המבנים החדשים.

קטר 738 עם מערך קרונות קומותיים ברכבת הראשונה בתחנת בית שמש - 13.09.2003 
- אביתר רייטר

רכבת הנוסעים הציבורית הראשונה בתחנת בית שמש לקראת יציאתה מהתחנה

צילום: אביתר רייטר

מערך קרונות קומותיים עם קרון ניהוג 406 ברכבת הראשונה בתחנת בית שמש - 
13.09.2003 - אביתר רייטר

שתי התחנות החדשות, וכן מבנה התחנה החדש בתחנת ראש העין צפון, נפתחו מעט לפני שהסתיימו עבודות הגימור בהם, אולם אלו יושלמו בחודש הקרוב, לקראת טקסי החנוכה הרשמיים. גם הגדרת מערכות המידע של רכבת ישראל בהתאם לתחנות החדשות לא הושלמה עד לפתיחתן - הלוחות האלקטרוניים בתחנות בתל אביב כבר מציגים את שמותיהן ליד הרכבות המתאימות, אולם אלו שמערכי הקרונות הדו-קומתיים עדיין לא.

הרכבות הראשונות שהופעלו משתי התחנות החדשות היו שתיהן מורכבות ממערכי קרונות דו-קומתיים שהונעו באמצעות קטרים מדגם JT42BW. הרכבת הראשונה מיצאה מתחנת הראשונים היתה רכבת 7602 (הראשונים 20:00 - כפר סבא-הוד השרון), אותה הניע בדחיפה קטר מספר 735 ובראשה קרון ניהוג מספר 407 כשביניהם 445, 444, ו-443. הרכבת הראשונה שיצאה מתחנת בית-שמש היתה רכבת 7502 (בית שמש 19:19 - כפר סבא-הוד השרון), שגם אותה הוביל קרון הניהוג, במקרה זה מספר 406, ומאחוריו קרונות 442, 440 ו-441 וקטר מספר 738 שסיפק את ההנעה.

תמונות נוספות של תחנות בית שמש והראשונים בימיהן הראשונים ניתן בעמודים החדשים אודותיהן בפרק ה-'תחנות' באתר.

קטר 735 עם מערך קרונות קומותיים ברכבת הראשונה בתחנת הראשונים - 13.09.2003 - 
ליאוניד ציטלובסקי

למעלה: רכבת הנוסעים הציבורית הראשונה בתחנת הראשונים עם קטר מספר 735 בקצה הדרומי שלה.
למטה: תושבי ראשון לציון שהתכנסו ליד תחנת הראשונים לקראת פתיחתה.

צילום: ליאוניד ציטלובסקי

תחנת הראשונים בערב פתיחתה - 13.09.2003 - ליאוניד ציטלובסקי

תחנת הראשונים בערב פתיחתה - 13.09.2003 - ליאוניד ציטלובסקי

( הערה - תחנת בית שמש אמנם קיימת כבר למעלה ממאה שנים באותו מיקום, אולם מכיוון שמבחינה פיזית מדובר כיום בתחנה חדשה לחלוטין, וכן מפני שהתחנה לא הופעלה כבר למעלה מחמש שנים, נעשית כאן ההתייחסות אליה כאל תחנה חדשה )


למרות שהודפסה מהודרת הגהה לחוברת הכיס של לוח הזמנים החדש, הודפסה לבסוף המהדורה הסדרתית של הלוח ללא חלק מהתיקונים שנדרשו, זאת עקב לחץ הזמן. כך, מכונה הלוח 'חורף תשס"ג' במקום 'חורף תשס"ד', ישנן מספר שגיאות כתיב בחוברת וכן לא נכללו מספר עצירות של לפחות אחת מהרכבות בתל אביב. בעיות דומות נתגלו גם בלוחות הזמנים הגדולים שנתלו בתחנות. בגלל טעות בתהליך ההדפסה לא יופצו עלוני לוחות הזמנים של קווי השירות השונים עד לשבוע הבא.

לכבוד השינויים החשובים שהביא לוח הזמנים החדש, הודפסה וחולקה לנוסעים בתחנות החדשות והמחודשות עפיפית ('פלייר') המתארת את השינויים ומתייחסת גם לשחזור רמת השירות לתחנות הביניים בקו לכפר סבא לרמה שהיתה לפני פתיחת תחנת כפר סבא-הוד השרון. בעפיפית זו, שסריקת הצד הפנימי שלה מוצגת להלן, מופיע איור שאמור לייצג את חוברת הכיס של לוח הזמנים החדש, אולם למעשה מציג, ככל הנראה, עיצוב לעטיפת החוברת שלבסוף לא נעשה בו שימוש - בעיצוב זה, בניגוד לחוברת שהודפסה לבסוף, נעשה שימוש בגופן הנכון בהוספת הספרה 4 לשם הלוח וצבעי המילוי העקריים זהים לאלו שעל עטיפת הלוח הקודם, אולם בהיפוך מיקומם.

עפיפית פרסום לשינויים בלוח הזמנים של חורף 2003/4 ברכבת ישראל


מקור: אביתר רייטר
וליאוניד ציטלובסקי
15.09.2003