Najdroższy hotel świata - Rosja - Onet.pl Przewodnik
Szukaj Poczta Onet.pl
StartPrzewodnikFilm i fotoGlobtroterBlogiForumKioskNartyPlażeRezerwacje, oferty
WiadomościABC PodróżnikaRepublika Podróżnika

Rosja

Na bieżąco

Wiadomości

Atrakcje

Miasta
Wyspy
Szlaki kolejowe
Przyroda
Sport i rekreacja

Zaplanuj podróż

Kiedy jechać
Jak dotrzeć
Wizy i cło
Co zabrać
Jak się poruszać
Gdzie spać
Gdzie jeść

Informacje

Podstawowe
(FactBook CIA)
Polskie placówki
Bezpieczeństwo
Pieniądze
Zdrowie
Zakupy
Internet

Poznaj ten kraj

Środowisko
Kuchnia
Języki
Obyczaje
Religia
Reportaże
Rozmówki polsko-rosyjskie
Katalog WWW

Zobacz także

Rosja we WIEM
Dokąd bez wizy

W serwisie

Konkursy
Wywiady
Sprzęt
Wyprawy
Książki
Przewodniki Rosja

Reportaże
 Reportaże• 
10 europejskich hoteli, które trzeba odwiedzić

• 
Powab granicy

• 
Rozgrzewka przed zimową olimpiadą

• 
By nie utracić pamięci

• 
Kraina ekstremalnych wrażeń

• 
Taxi, stop!

• 
Ach, te syberyjskie upały!

• 
Strefa wysokiego ryzyka

• 
Wsłuchany w Bajkał

• 
Najdroższy hotel świata
wszystkie reportaże
Najdroższy hotel świata
Isabelle Chevallot
The Guardian

Mimo bezprecedensowego bogactwa, niewielu Rosjan stać na to, by zatrzymać się w nowym Ritz-Carltonie. Nocleg w apartamencie tego moskiewskiego hotelu kosztuje jedyne 16 tys. dolarów.

Słynie z zuchwałego wydawania pieniędzy, wysokich cen i miłości do markowych rzeczy. Ostatnio Moskwa potwierdziła swą reputację jako najbardziej dekadenckiego i najdroższego miasta na świecie, otwierając luksusowy hotel dla superbogaczy. Ceny w Ritz-Carltonie, mającym 334 pokoi są jednak wygórowane, nawet w kraju przeżywającym niespotykany dotąd boom naftowy.
Zobacz więcej
filmy z Rosji
galerie zdjęć z Rosji
Zwykły pokój kosztuje nieco ponad tysiąc dolarów, a apartament prezydencki aż 16 tysięcy, choć dostajesz za to własną, kuloodporną jadalnię. Śniadanie nie jest wliczone w cenę. Za 700 dolarów obsługa poda carski posiłek, w tym szampana Cristal, kawior z bielugi i omlet z truflami. Na liście win znajdziesz Chateau Peacte rocznik 1961, którego cena sięga 68 tys. za butelkę i whisky Macallan single malt rocznik 1969, wycenioną na 400 dolarów za miarkę. Brytyjscy goście mogą dostać świetną, angielską herbatę – fantastyczna okazja za 900 rubli.

Gdyby Lenin wstał z mauzoleum, przeszedł przez ulicę i wjechał windą do baru sushi, umieszczonego na dachu, mógłby się zastanowić, po co się wysilał, przewodząc bolszewickiej rewolucji.

Siergiej Łoginow, rzecznik hotelu, przyznał, że ceny są nieco wysokie, ale jest wielu moskwian, którzy mogą sobie na nie pozwolić. - Moskwa słynie z tego, że ma 35 miliarderów. To więcej, niż Nowy Jork – mówi pokazując "Guardianowi" rokokowy hall w stylu rosyjskiego cesarstwa i wykładany drewnem bar.

Na dwunastym piętrze, oferującym panoramiczny widok na Kreml i Plac Czerwony, pierwsi goście zajadali się rulonami kawioru. - W Moskwie jest olbrzymie zapotrzebowanie na luksusowe dobra i usługi. Sądzimy, że jesteśmy we właściwym czasie, na właściwym rynku. Nasi miliarderzy są bardzo patriotyczni. Podróżują za granicę, ale lubią wracać do Rosji – mówi Łoginow.

Ritz-Carlton został wybudowany w miejscu starego hotelu Intourist, niegdyś punktu orientacyjnego, znanego z niemiłej obsługi i telefonów na podsłuchu. Intourist zatrudniał personel sprawdzony pod kątem politycznej lojalności, który prowadził zagranicznych turystów na ściśle kontrolowane wycieczki.


Oferta OnetPodróże
Najtańszy bilet do Moskwy
Gdzie spać w Moskwie? Maxima Irbis 436 zł
Po upadku Związku Radzieckiego, w betonowej wieży na ul. Twerskiej zapanowała cierpka atmosfera: nie działała klimatyzacja, a prostytutki w minispódniczkach krążyły po hallu. Ritz-Carlton, wybudowany za 350 mln dolarów, oferuje usługi bardziej dostosowane do nowej, kapitalistycznej Moskwy bez jakichkolwiek zahamowań.


Przewodnik

Rosja - praktyczny przewodnik

Kto próbuje Rosję zrozumieć z oddalenia, czysto teoretycznie, jest skazany na niepowodzenie, stereotypy i sztampęRezerwacja, oferty
Samoloty
Skąd:Data wylotu:Dokąd:Data przylotu:Osoby dorosłe:
Copyright 1996 - 2007 Grupa Onet.pl SA - zobacz wszystkie serwisy » Polityka dotycząca cookiedo góry