Rozmiar: 7083 bajtów

Odwiedziny: 43872

(od 01.02.2004)

reklama
Biznes
W co i jak inwestować?
Mariusz Tamowski, 2007-03-17
Mając do czynienia z obrotem pieniędzmi, czy obcując na różne sposoby z rynkiem finansowym, praktycznie na każdym kroku spotykamy się z pojęciem inwestowania. Mamy wiele możliwości ulokowania naszych oszczędności, które postaram się w skrócie przybliżyć.
czytaj >>
Czy Polskę czeka kryzys argentyński?
Stanisław Kaczmarczyk, 2007-03-17
„Trybuna” stwierdza, że Edward Gierek potrzebował całej dekady lat 70- tych, by pożyczyć 23 miliardy dolarów. Według niej obecna władza osiągnęła ten wynik już po roku.
czytaj >>
Sposób na tanie zagraniczne przelewy gotówkowe
Rafał Bednarski, 2007-03-17
Spora liczba Polaków pracujących za granicą napotyka problemy związane z przelewem zarobionych pieniędzy do kraju. Najczęściej transfer ten ma postać fizyczną i wiąże się z osobistym powrotem i przywiezieniem pieniędzy. Jak uniknąć niepotrzebnych kosztów i bezpiecznie przelać pieniądze do własnego kraju? Na pytania te odpowiedzi poszukamy w poniższym artykule.
czytaj >>
Neuroekonomia
Marcin Mlekodaj, 2007-02-08
Neuroekonomia, neuroergonomia, neuromarketing ,czyli o naukach ekonomicznych z perspektywy funkcjonowania centralnego układu nerwowego. Czy i w jakim stopniu decyzje ekonomiczne są związane z naszym mózgiem? Zajrzyjmy do mózgu konsumenta i decydenta.
czytaj >>
Klucz do powodzenia w biznesie i w życiu
Elwira Galas, 2007-02-08
„Entuzjazm jest siłą napędową, którą trudno przecenić. Nie tylko pomaga realizować cele - zawodowe i osobiste - ale też daje poczucie pełni życia i zadowolenia z siebie - krótko mówiąc – szczęścia”
czytaj >>
Forfaiting, czyli?
Rafał Bednarski, 2007-02-08
Forfaiting i Faktoring oprócz podobnie brzmiących nazw, mają do siebie to, iż ich przedmiotem transakcji są wierzytelności sprzedawane w pierwszym przypadku najczęściej bankom, a w drugim wyspecjalizowanym instytucjom faktoringowym. Forfaiting jest stosowany w rozliczeniach pomiędzy eksporterem a importerem. Etapy i proces przebiegu takiej transakcji z zastosowaniem forfaitingu opisano w poniższym artykule.
czytaj >>
Emigracja Polaków a polski rynek pracy
Stanisław Kaczmarczyk, 2007-02-08
Pracując w irlandzkim barze McDonalds, czy przy rozwożeniu gazet w Danii, młodzi, dobrze wykształceni Polacy, mają więcej satysfakcji z życia niż ich koledzy w Polsce. Nie chodzi tylko o pieniądze, ale też o perspektywy na przyszłość, czyli o normalność.
czytaj >>
Polacy coraz bardziej agresywni
Rafał Bednarski, 2007-01-07
Nie chodzi tutaj bynajmniej o agresywność osobowości, lecz zmianę sposobu oszczędzania z łagodnego (zachowawczego) na agresywny. Z roku na rok uwidacznia się zmiana struktury oszczędności naszego społeczeństwa. Tendencja ta jest ukierunkowana szczególnie na zachowania inwestycyjne obywateli państw wysoko rozwiniętych, w portfelach których udział papierów wartościowych wynosi często 50%, a nawet przekracza tę granicę.
czytaj >>
Ostatni ukłon w stronę Friedmana
Rafał Bednarski, 2007-01-07
Rządy nie uczą się niczego. Tylko ludzie się uczą. Takiego sposobu myślenia swego czasu uczył nas człowiek chyba najbardziej sprzeciwiający się nadmiernej interwencji państwa w procesy gospodarcze. Był on twórcą i zwolennikiem monetaryzmu, ideologii, która ściśle propagowała wiarę w samoregulujące się mechanizmy rynkowe. Dziś wspominamy go jako jednego z najwybitniejszych ekonomistów XX wieku.
czytaj >>
Co się dzieje z rynkiem nieruchomości?
Stanisław Kaczmarczyk, 2007-01-07
Ceny na rynku nieruchomości już nie rosną, ale galopują. W ciągu roku mieszkania zdrożały w Krakowie aż o 65 proc., we Wrocławiu o 61 proc., w Trójmieście o 35 proc., a w Warszawie - o 25 proc. Czy gigantyczny skok cen to jeszcze efekt rynkowej gry podaży i popytu?
czytaj >>

^ do góry    starsze >> Napisz do redakcji Wróć na strone głównš Zobacz skład redakcji...
Oceń swój stosunek do służby wojskowej
Dla twardzieli - jestem na tak
Meksykańska fala mnie nie kręci
Obojętny
Raczej nie - bardziej strata czasu niż obowiązek
Zdecydowanie powinno się znieść!


> Zobacz wyniki <

Masz pomysł na ciekawy artykuł?
Ale nie wiesz jak go napisać... chętnie pomożemy. Prześlij na adres e-mail redakcji swoje sugestie i pomysły. Najciekawsze z pewnością zostaną wykorzystane.

Praktyka studencka w Multis Multum.
Zamiast lizać znaczki na praktyce w banku lub urzędzie, podejmij praktykę w redakcji "Multis Multum". Oferujemy Ci zdobycie doświadczenia w przyjaznej atmosferze. Zgłoszenia należy kierować na adres: multis@wszib.edu.pl.

REDAKCJA
Redakcja Magazynu Kulturalno - Studenckiego
"Multis Multum"
ul.Armii Krajowej 4
30-150 Kraków
multis@wszib.edu.pl www.multis.wszib.edu.pl

WYDAWCA
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie ul.Armii Krajowej 4
30-150 Kraków
wszib@wszib.edu.pl www.wszib.edu.pl

.:: webmaster ::.