Rozmiar: 7083 bajtów

Odwiedziny: 43872

(od 01.02.2004)

reklama
Sport
Dlaczego warto, aby padał śnieg
Jerzy Wichrowski, 2007-01-07
16 grudnia było już zimno. Ciekawe, czy już tak zostanie tej zimy? Wcześniej Mikołaj musiał zmienić płozy śnieżne na koła, żeby spełnić swój obowiązek, i wcale nie musiał się ciepło ubierać. Jakby mi przyniósł ciepłe skarpetki to zastanowiłbym się, czy nie lepiej jakbym dostał koszulkę na ramiączkach, bardziej by się przydała.
czytaj >>
Duża siła, duże serce
Paweł Wojciechowski, 2007-01-07
Potrafi w niecałe pół minuty wnieść na szczyt schodów walizki ważące niemalże 300 kg, barkownica o wadze 200 kg w jego rękach wygląda na lekką niczym piórko, a podniesienie ciężaru o wadze ponad 300 kg na martwy ciąg to dla niego tylko formalność. Mariusz Pudzianowski – człowiek znany nam wszystkim ze swej nadludzkiej siły, ale jak do tego doszedł i co robi poza siłownią?
czytaj >>
Skoki narciarskie wczoraj i dziś
Jenniferka, 2006-12-07
Zaczął się okres zimowy i wielu z nas powróci do swoich ukochanych desek, jakimi są narty. Niedługo zaczną się również igrzyska olimpijskie, gdzie dominować będą zawody w skokach narciarskich. Czy jednak wszyscy wiedzą, jaka jest ich historia?
czytaj >>
Muay Thai - Sztuka walki czy krwawa młócka?
Paweł Wojciechowski, 2006-12-07
Praktycznie każdy kojarzy Muay Thai(Tajski Box) jako niezwykle brutalny system walki, oparty niemal wyłącznie na dążeniu do bezpośredniego starcia, z wykorzystaniem uderzeń łokciami i kolanami. Czy jest tak naprawdę, czy może jest to opinia wyrobiona wyłącznie na podstawie oglądanych filmów oraz walk ringowych, które ze względu na skomercjalizowanie pokazują Muay Thai w formie zupełnie odmiennej od oryginału?
czytaj >>
Rafting - sport ekstremalnie mokry
Małgorzata Gwóźdź, 2006-11-05
Kto z was czasem nie lubi poczuć nutki adrenaliny i szybszego bicia serca? Na początek wyobraźcie sobie miliony ton lodowatej wody , następnie górską, spienioną, rwącą rzekę. A teraz pomyślcie, że spadacie nią w dół, siedząc na burcie pontonu, a do walki z prądem macie jedynie małe wiosło. Po pierwszym uskoku i prysznicu w zimnej wodzie, czeka was następny… a później kolejny i tak przez 14 km. Dla nowicjuszy taka właśnie długość pierwszej trasy będzie w sam raz.
czytaj >>
Bądźmy pojętnymi uczniami
Daniel Płatek, 2005-07-18
Piłkarze ukochanej przez Papieża Cracovii, przyjęli informacje o śmierci Ojca Świętego z wielkim smutkiem i żalem. Trzy miesiące przed śmiercią odwiedzili Jana Pawła II w Watykanie. O emocjach związanych z tą wizytą i o pustce która pozostała po naszym ukochanym Papieżu opowiada trener Cracovii – Wojciech Stawowy.
czytaj >>
Człowiek suksesu
Daniel Płatek, 2005-03-30
Złoty medalista olimpijski, wielokrotny mistrz Polski, Europy i Świata. Stworzył Akademię Sportowej Przygody a także wspomaga schronisko dla zwierząt. To tylko niektóre osiągnięcia Mateusza Kusznierewicza, który jak sam twierdzi jest bardzo zajętym człowiekiem i mało ma czasu wolnego. Jednak na rozmowę zgodził się z przyjemnością.
czytaj >>
Kraków w oczach...prawdziwego Ślązaka
Rozmawiał: Daniel Płatek, 2004-12-28
Dotychczas znani piłkarze porównywali zagraniczne miasta w których przebywali do Krakowa. Tym razem zmienimy nieco charakter rozmowy z naszym gościem, którym jest obrońca krakowskiej Wisły i reprezentacji Polski – Marcin Baszczyński.
czytaj >>
Kraków w oczach...Mariusza Kukiełki
Rozmawiał: Daniel Płatek, 2004-11-29
Mariusz Kukiełka - pomocnik Wisły Kraków i reprezentacji Polski. Zawodnik ten podczas swojej kariery, grał w Niemczech, Grecji a także poznał uroki „kraju tulipanów i wiatraków”. W rozmowie opowie nam o tym jak na tle miast, w których miał przyjemność gościć wypada Kraków. Pana Mariusza często można spotkać spacerującego ze swoja narzeczoną wzdłuż Wisły czy też po krakowskim rynku. Generalnie wszyscy dotychczasowi piłkarze, z którymi miałem zaszczyt rozmawiać są bardzo urzeczeni atmosferą panującą w Krakowie i uważają nasze miasto za magiczne. Wszyscy także chcieliby związać swoja przyszłość z Grodem Kraka... z resztą przeczytajcie sami. Zapraszam serdecznie do miłej lektury.
czytaj >>
Kraków w oczach... łowcy bramek
Rozmawiał: Daniel Płatek, 2004-11-03
Naszym kolejnym sportowcem który opowie o swoich podróżniczych wojażach jest napastnik Wisły Kraków – Tomasz Frankowski. Zawodnik ten podczas swojej kariery grał we Francji, a także poznał uroki „kraju kwitnącej wiśni”. W rozmowie opowie nam o tym, jak na tle miast w których miał przyjemność gościć, wypada Kraków.
czytaj >>
Napisz do redakcji Wróć na strone głównš Zobacz skład redakcji...
Oceń swój stosunek do służby wojskowej
Dla twardzieli - jestem na tak
Meksykańska fala mnie nie kręci
Obojętny
Raczej nie - bardziej strata czasu niż obowiązek
Zdecydowanie powinno się znieść!


> Zobacz wyniki <

Masz pomysł na ciekawy artykuł?
Ale nie wiesz jak go napisać... chętnie pomożemy. Prześlij na adres e-mail redakcji swoje sugestie i pomysły. Najciekawsze z pewnością zostaną wykorzystane.

Praktyka studencka w Multis Multum.
Zamiast lizać znaczki na praktyce w banku lub urzędzie, podejmij praktykę w redakcji "Multis Multum". Oferujemy Ci zdobycie doświadczenia w przyjaznej atmosferze. Zgłoszenia należy kierować na adres: multis@wszib.edu.pl.

REDAKCJA
Redakcja Magazynu Kulturalno - Studenckiego
"Multis Multum"
ul.Armii Krajowej 4
30-150 Kraków
multis@wszib.edu.pl www.multis.wszib.edu.pl

WYDAWCA
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie ul.Armii Krajowej 4
30-150 Kraków
wszib@wszib.edu.pl www.wszib.edu.pl

.:: webmaster ::.