Rozmiar: 7083 bajtów

Odwiedziny: 43872

(od 01.02.2004)

reklama
High-Tech
PSP czyli mini konsola
Robert „Sephiroth” Wojciechowski, 2007-03-17
Dnia 1 września 2005 roku, Sony Poland rozpoczęło w naszym kraju dystrybucję Play Station Portale, czyli w skrócie PSP. Jako że, jak to z nowym sprzętem bywa, cena po premierze była niesamowicie wysoka, kupno tego gadżetu przeznaczyłem na czas późniejszy. Kiedy po wakacjach przeliczyłem fundusze, okazało się, że mogę pozwolić sobie na własny egzemplarz PSP.
czytaj >>
Współczesna kompaktowa „cyfrówka”.
Michał Szlachetka, 2007-03-17
Canon PowerShot S80 – bo o nim mowa, to „szczytowy model” z aparatów kompaktowych serii PowerShot. Żyjemy w świecie miniaturyzacji urządzeń elektronicznych. Nie ma w tym nic złego jeśli w parze z nią idzie funkcjonalność i jakość. Wygląda na to, że inżynierom Canona wyszło to całkiem dobrze. Możliwości jednego z ich najnowszych aparatów (o wymiarach 104 x 57 x 38,8 mm i wadze 230g) są imponujące.
czytaj >>
Ochrona środowiska i własnych pieniędzy? Czy to możliwe?
Michał Szlachetka, 2007-02-08
Często ochrona środowiska wiąże się ze zwiększonymi nakładami finansowymi na dane przedsięwzięcie. Zazwyczaj jest tak, że jak chcemy chronić środowisko, to trzeba do tego sporo dołożyć… i to zwykle pieniędzy. Wydaje mi się, że m.in. dlatego zanieczyszczenie naszego środowiska wygląda tak, a nie inaczej. Nie jest najlepiej.
czytaj >>
Nintendo Wii – próba zrewolucjonizowania branży gier video
Mateusz „Max” Woś, Robert „Sephiroth” Wojciechowski, 2007-02-08
19 listopada 2006 roku, wraz z premierą nowej konsoli Nintedo Wii, rozpoczęła się batalia o dominację nad wartym miliardy rynku elektronicznej rozrywki. W bezpośredniej konfrontacji zmierzą się trzej potentaci tego segmentu: Sony ze swoim PlayStation 3, Microsoft i jego Xbox 360 i właśnie Nintedo Wii.
czytaj >>
Test GPS GARMIN eTrex Vista Cx.
MM, 2007-01-07
W tym artykule chciałbym przybliżyć cechy i funkcje, jakie oferują współczesne odbiorniki GPS na przykładzie ręcznego GPS’a – GARMIN eTrex Vista Cx
czytaj >>
Gadżet z klasą
eMJay, 2007-01-07
MacGyver zapewne nie mógłby nigdy stworzyć czegoś z niczego, gdyby nie używał odpowiedniego narzędzia…
czytaj >>
Wybieramy odbiornik GPS do nawigacji.
Michał Szlachetka, 2006-12-07
Korzystanie z systemu GPS i z odbiorników nie wiąże się z dodatkowymi opłatami (jak abonament), jedyny koszt, jaki ponosimy to zakup samego nawigatora GPS plus ewentualnie mapy dodatkowej.
Trafny wybór właściwego dla nas odbiornika GPS nie jest czynnością prostą.
Łatwo kupić coś, co wpadnie nam w oko, ale trudniej zrobić to tak, abyśmy wybrali właśnie to, z czego będziemy najbardziej zadowoleni. Trzeba najpierw odpowiedzieć sobie na kilka pytań zanim podejmiemy decyzję, który model wybrać. Na co więc zwrócić szczególną uwagę?
czytaj >>
Muzyka + Internet + Winamp = Słuchamy internetowych stacji radiowych
Marcin Mlekodaj, 2006-12-07
Pamiętam, jak w latach 90 - tych ustawiałem antenę na strychu, by odebrać nocne audycje muzyczne, albo szukałem stacji radiowych poprzez antenę satelitarną. Obecnie, aby posłuchać ulubionej muzyki, wystarcza Internet i Winami, a także spis ciekawych radiostacji. W artykule tym chciałem przybliżyć internetowe stacje radiowe prezentujące współczesną muzykę elektroniczną i gatunki pochodne oraz szeroko rozumianą syntetyczną muzykę taneczną.
czytaj >>
Linux – alternatywny system operacyjny, nie tylko dla informatyków.
Robert „Sephiroth” Wojciechowski, 2006-12-07
Wszystkich informatyków, którzy chcą przeczytać ciekawy artykuł o Linuksie, odsyłam do prasy specjalistycznej lub zachęcam do ponownego wykorzystania googli. Artykuł ten skierowany jest do ludzi, którzy o Linuksie nie słyszeli, lub kojarzą go tylko z pingwinami.
czytaj >>
W świecie nawigacji satelitarnej GPS.
Michał Szlachetka, 2006-11-05
Nadeszły czasy gwałtownie zwiększającej się popularności systemów nawigacji satelitarnej GPS (Global Positioning System), czyli urządzeń, które coraz częściej wykorzystujemy w pracy i podczas wypoczynku. Satelity swoim zasięgiem obejmują cała kulę ziemską. Rosnącą popularność GPSy zawdzięczają oprócz powszechnej dostępności, zwiększającej się dokładności, także spadającym cenom tych urządzeń, które jednocześnie stają się z roku na rok coraz bardziej zaawansowanymi.
czytaj >>

^ do góry    starsze >> Napisz do redakcji Wróć na strone głównš Zobacz skład redakcji...
Oceń swój stosunek do służby wojskowej
Dla twardzieli - jestem na tak
Meksykańska fala mnie nie kręci
Obojętny
Raczej nie - bardziej strata czasu niż obowiązek
Zdecydowanie powinno się znieść!


> Zobacz wyniki <

Masz pomysł na ciekawy artykuł?
Ale nie wiesz jak go napisać... chętnie pomożemy. Prześlij na adres e-mail redakcji swoje sugestie i pomysły. Najciekawsze z pewnością zostaną wykorzystane.

Praktyka studencka w Multis Multum.
Zamiast lizać znaczki na praktyce w banku lub urzędzie, podejmij praktykę w redakcji "Multis Multum". Oferujemy Ci zdobycie doświadczenia w przyjaznej atmosferze. Zgłoszenia należy kierować na adres: multis@wszib.edu.pl.

REDAKCJA
Redakcja Magazynu Kulturalno - Studenckiego
"Multis Multum"
ul.Armii Krajowej 4
30-150 Kraków
multis@wszib.edu.pl www.multis.wszib.edu.pl

WYDAWCA
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie ul.Armii Krajowej 4
30-150 Kraków
wszib@wszib.edu.pl www.wszib.edu.pl

.:: webmaster ::.