Rozmiar: 7083 bajtów

Odwiedziny: 43872

(od 01.02.2004)

reklama
Moim Zdaniem
Kształcenie elit naszą strategią
Prof. dr hab. inż, Włodzimierz Roszczynialski, 2005-10-06
Bardzo się cieszę, że inaugurując niniejszym artykułem nowy rok akademicki – już 11 w WSZiB – mogę rozpocząć tak energicznie: w polskiej edukacji idą zmiany.
W zeszłym roku zastanawiałem się, co znaczy „studiować” i formułowałem w końcu wniosek, że oznacza to - z jednej strony – rzetelnie i samodzielnie, czyli dla siebie, dążyć do intelektualnego rozwoju osobistego, a z drugiej - być studentem, uczestniczyć w rzeczywistości kulturowej, w otoczeniu społecznym.
czytaj >>
W dziesiątym miesiącu dziesiątego roku działalności uczelni.
Włodzimierz Roszczynialski, Rektor, 2005-07-18
krągłe rocznice prowokują do wspomnień, skłaniają do podsumowań, są okazją do uroczystości. W maju wręczyliśmy dyplomy absolwentom na specjalnych uroczystościach, które mam nadzieję pozostaną na długo w pamięci naszych licencjatów i inżynierów, odbyliśmy spartakiadę sportową STARS podczas której 280 uczestników z siedmiu uczelni (Bielski, Nowy Sącz, Tarnów, Rzeszów, Poznań, Katowice) zmierzyło się w sześciu dyscyplinach, gościliśmy Państwową Komisję Akredytacyjną, a także gości specjalnych z najwyższej półki –marszałka W. Cimoszewicza i byłego wicepremiera G. Kołodko.
O minionych dziesięciu latach wbrew zwyczajowi i nie skrywając dumy powiem krótko: było dobrze. I my byliśmy dobrzy.
Jednak, choć wieńczą nas laury wielokrotnych zwycięzców rankingów najlepszych szkół wyższych, na tych laurach nie osia
czytaj >>
Forum: Co się tam u was dzieje?
Prof. dr hab. inż. Włodzimierz Roszczynialski, 2005-03-31
Dziś trudno w to uwierzyć, ale kiedy w 1969 roku powstawała Arpanet – sieć złożona początkowo z czterech zaledwie komputerów – pomyślana była ona jako elitarne narzędzie komunikacji: służyła wojskowym oraz naukowcom do wymiany listów i pracy nad wspólnymi projektami. Powstały na jej podwalinach internet jest współcześnie, dzięki upowszechnieniu się technologii elektronicznych w XX wieku, najbardziej egalitarnym medium na świecie, a społeczność sieci – co by o niej nie mówić - najbardziej demokratyczną społecznością wcielającą liberalne idee wolności słowa, poglądów, przekonań, dostępną każdemu, kto tylko nie znajduje się poza limesem digital divide.
czytaj >>
Napisz do redakcji Wróć na strone głównš Zobacz skład redakcji...
Oceń swój stosunek do służby wojskowej
Dla twardzieli - jestem na tak
Meksykańska fala mnie nie kręci
Obojętny
Raczej nie - bardziej strata czasu niż obowiązek
Zdecydowanie powinno się znieść!


> Zobacz wyniki <

Masz pomysł na ciekawy artykuł?
Ale nie wiesz jak go napisać... chętnie pomożemy. Prześlij na adres e-mail redakcji swoje sugestie i pomysły. Najciekawsze z pewnością zostaną wykorzystane.

Praktyka studencka w Multis Multum.
Zamiast lizać znaczki na praktyce w banku lub urzędzie, podejmij praktykę w redakcji "Multis Multum". Oferujemy Ci zdobycie doświadczenia w przyjaznej atmosferze. Zgłoszenia należy kierować na adres: multis@wszib.edu.pl.

REDAKCJA
Redakcja Magazynu Kulturalno - Studenckiego
"Multis Multum"
ul.Armii Krajowej 4
30-150 Kraków
multis@wszib.edu.pl www.multis.wszib.edu.pl

WYDAWCA
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie ul.Armii Krajowej 4
30-150 Kraków
wszib@wszib.edu.pl www.wszib.edu.pl

.:: webmaster ::.