Rozmiar: 7083 bajtów

Odwiedziny: 43872

(od 01.02.2004)

reklama
Kultura
Tajemnica rudego księdza
Karina Przybylik, 2007-03-18
Młody skrzypek, Lucio Torres, przybywa do Wenecji na Dni Muzyki, zorganizowane przez „Przyjaciół Vivaldiego” i poświęcone muzyce barokowej z przełomu XVII i XVIII w. Lucio zatrzymuje się w pensjonacie rodziny del Sorte.
czytaj >>
Alkimja
Oskar Malina, 2007-03-18
Mamy niebywałe szczęście, że to w Polsce urodziła się Justyna Steczkowska, że chciała zająć się śpiewaniem i nic (i nikt) jej od tego nie odwiodło, że Kora Jackowska razem z Maanam dała szansę Justynie zaśpiewać w „Szansie na sukces”. Szczęście to wielkie bowiem Steczkowska jest właścicielką nieziemsko dobrego głosu, mocnego, o pięknej barwie i co najważniejsze – wie jak go wykorzystać.
czytaj >>
Świadek Koronny
Bartosz Banduła, 2007-03-18
Gdy wybierałem się na ten film miałem mieszane uczucia, a to z powodu medialnego szumu rozpętanego przez jego producentów w komercyjnej stacji telewizyjnej oraz jednym z największych portali internetowych. Film obronił się jednak sam. Pozostaje jednak pytanie, czy wspomniany wyżej szum medialny to jedna z form kampanii reklamowej czy starannie zaplanowana próba kreowania rzeczywistości?
czytaj >>
Historie
Oskar Malina, 2007-03-18
Ręce i nogi mi opadają, kiedy patrzę na powodzenie osób, które wygrały w Idolu. Te gwiazdki pokroju Ali Janosz, myślące, że są Bóg wie jakimi piosenkarkami. Tak naprawdę „Idol” odkrył dwie prawdziwe piosenkarki. Jedna z dobrym głosem, pisząca doskonałe teksty i mająca pomysły – Ania Dąbrowska i druga o mocnym głosie, ale niekoniecznie pięknej barwie głosu – Ewelina Flinta. Ja stawiam wszystko na Anię.
czytaj >>
Apocalypto
Paweł Wojciechowski, 2007-02-09
Jeśli Mel Gibson kręci jakiś film, to oczywisty jest fakt, iż musi być on owiany skandalem, a kampania promująca musi być przeprowadzona z wielkim hukiem. Czy Apocalypto jest tylko krwawym filmem z nadmierną ilością przemocy, czy też dokumentem historycznym o zaginionej cywilizacji? Prawdę mówiąc nie jest ani jednym, ani drugim...
czytaj >>
Historia genialnego perfumiarza mordercy
Karina Przybylik, 2007-02-09
Jean Baptiste Grenouille był czwartym niechcianym dzieckiem młodej paryżanki, który, podobnie jak jego rodzeństwo, miał urodzić się martwy. Jednak wbrew wszystkim i wszystkiemu przeżył. Oddawany z miejsca do miejsca, ten dziwny „niepachnący jak wszystkie inne dzieci” chłopiec, znalazł w końcu schronienie w sierocińcu pani Gaillard.
czytaj >>
Kiedy głos jest instrumentem
Oskar Malina, 2007-02-09
Praktycznie zawsze, kiedy piszę recenzję, nie słucham albumu, który opisuję. Jest to moja metoda na wydobycie z niego samej esencji, ponieważ na myśl przychodzą mi myśli, pozostałe po zapoznaniu się z płytą. Nie są one nieprzemyślane i pisane na kolanie. Jednak czasem muszę posłuchać płyty na nowo. Są dwa powody takiego stanu rzeczy: albo nie pamiętam płyty tak dobrze, bo jest słaba lub jest tak bardzo skomplikowana. Uwaga! Dziś będzie opcja numer dwa.
czytaj >>
Paryż jakiego nie znacie
Oskar Malina, 2007-02-09
Zapewnie nie każdy z Was był w Paryżu. Ale chyba wszyscy znacie historie o tym cudownym mieście. Katarynki, kasztany, kawiarnie, drogie sklepy i magiczny urok. Absolutnie fantastyczny język, piękne i eleganckie kobiety. Problem pojawia się jednak, kiedy chcemy znaleźć porządną, ambitną i genialną muzykę tego narodu. Przychodzi Wam coś do głowy? Mnie nikt inny jak Yann Tiersen.
czytaj >>
Znak wodny na opuszczonej plaży
Oskar Malina, 2007-01-07
W każdej dziedzinie życia znamy pewne fenomeny – na skalę światową i jedynie lokalną. Podobnie jest w muzyce. Wśród wszechogarniającej nas zewsząd komercyjnej muzyki, można znaleźć niebywałe „perełki”. Ambitne i trafiające do bardziej wybrednych słuchaczy projekty. O artystce, którą Wam przedstawię, nie można pisać w kategoriach chwilowego projektu – to na stałe wpisujące się w światową muzykę objawienie.
czytaj >>
Kult
Jenniferka, 2007-01-07
Kręcąc po 30 latach remake „Kultu”, twórca posłużył się odwróceniem ról, które jednak nie szokuje już dzisiejszej publiczności. To nie mężczyźni lecz kobiety rządzą społecznością wyspy Summersisle. Nicolas Cage wciela się w policjanta, zmagającego się z poczuciem winy za śmierć matki i córki w wyniku wypadku na patrolowanej przez niego szosie.
czytaj >>

^ do góry    starsze >> Napisz do redakcji Wróć na strone głównš Zobacz skład redakcji...
Oceń swój stosunek do służby wojskowej
Dla twardzieli - jestem na tak
Meksykańska fala mnie nie kręci
Obojętny
Raczej nie - bardziej strata czasu niż obowiązek
Zdecydowanie powinno się znieść!


> Zobacz wyniki <

Masz pomysł na ciekawy artykuł?
Ale nie wiesz jak go napisać... chętnie pomożemy. Prześlij na adres e-mail redakcji swoje sugestie i pomysły. Najciekawsze z pewnością zostaną wykorzystane.

Praktyka studencka w Multis Multum.
Zamiast lizać znaczki na praktyce w banku lub urzędzie, podejmij praktykę w redakcji "Multis Multum". Oferujemy Ci zdobycie doświadczenia w przyjaznej atmosferze. Zgłoszenia należy kierować na adres: multis@wszib.edu.pl.

REDAKCJA
Redakcja Magazynu Kulturalno - Studenckiego
"Multis Multum"
ul.Armii Krajowej 4
30-150 Kraków
multis@wszib.edu.pl www.multis.wszib.edu.pl

WYDAWCA
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie ul.Armii Krajowej 4
30-150 Kraków
wszib@wszib.edu.pl www.wszib.edu.pl

.:: webmaster ::.