Rozmiar: 7083 bajtów

Odwiedziny: 43872

(od 01.02.2004)

reklama
Prawdy i Mity
Płeć mózgu
Izabela Pawłowska, 2005-10-06
Kobieta i mężczyzna różnią się od siebie. Mózgi nasze skonstruowane są w inny sposób, co powoduje, że reagujemy odmiennie na te same zachowania, zdarzenia, mamy inne spostrzeżenia i odczucia, inaczej patrzymy na świat.
czytaj >>
Miłość w czasach netkultury.
Manveru, 2005-10-06
Z rozrzewnieniem wspominam czasy, gdy e-mail był 100% pewnym środkiem przekazu informacji. Dziś e-mail obarczony jest rosnącym ryzykiem odrzucenia przez system antyspamowy, a co za tym idzie, ryzykiem niedostarczenia do adresata. Ryzyko jest być może znikome w skali kraju, lecz wyobraźmy sobie wiadomość z Polski do Arabii Saudyjskiej...
czytaj >>
Najważniejsza jest uczciwość
Daniel Płatek, 2005-07-18
Ostatnie miesiące wręcz nas rozpieszczają ciekawymi wydarzeniami. Jest o czym mówić. Gdy jeden temat „schodzi z tapety” natychmiast pojawia się następny i następny...Przeciętny Polak może się pogubić. Nasza mentalność sprawia, że oczywiście mamy pogląd na każdy temat, a szczególnie wszyscy wszystko wiedzą o polityce. Dlatego w tym oto miejscu pokuszę się o kilka słów komentarza o ostatnich wydarzeniach w Polsce.
czytaj >>
Kobiety i ich święto.
Izabela Szewczyk, 2005-03-21
Chyba nie ma człowieka, który nie wiedziałby, że to właśnie 8 marca kobiety mają swoje święto. Skąd wzięła się ta data i czy aby na pewno jest to komunistyczna uroczystość?
czytaj >>
Bruce Lee na tapecie – prawdy i mity o sztukach walki
Agnieszka Wicińska, 2004-12-28
Filmy akcji wpoiły nam bardzo specyficzny (powierzchowny) pogląd na sztuki walki. Superbohaterzy wyskakujący z płonących pociągów, wykonujący przy tym potrójne salto, oraz wściekłe kobiety pokonujące setki zbirów jednym samurajskim mieczem… czy to rzeczywiście cała prawda o wschodnich sztukach walki?
czytaj >>
Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji...
Przemysław Zapała, 2004-10-20
Fanatyzm religijny jest często niezauważany, do momentu aż nie stanie się za późno.
czytaj >>
Ściana między nami. Rzecz o tolerancji.
Bartosz Banduła, 2004-02-25
Życie, szczególnie w wielkim mieście wymusza na nas samych szereg nowych przyzwyczajeń. Poruszając się pośród masy ludzi przemieszczających się po ulicach Krakowa, przywykliśmy spotykać ludzi innych narodowości, kultur, czy wyznających inną niż my religię. W zasadzie nie zwracamy już szczególnej uwagi na (niekiedy kontrowersyjny lub wzywający) styl bycia innych. Ale czy stan taki naprawdę oznacza wszechstronną wśród Polaków tolerancję?
czytaj >>
Ach te pieniądze…… - Być czy mieć?
Szulkowska Barbara, 2004-02-25
We współczesnym świecie każdy łatwo zauważa jak ważne są dobra praca, sukces zawodowy i - co się z tym wiąże - pieniądze. Jednak jak wiemy wszystko musi mieć swój umiar, a zwłaszcza jeśli w grę wchodzą nasze życie prywatne i zdrowie.
czytaj >>
McEnglish i globalna wioska - English is power
Jaszczur, 2004-02-25
English is power. Kto zna angielski, ten ma władzę i większe szanse na zrobienie kariery. A jeśli nie ma, to z pewnością będzie je miał, pod warunkiem, że się porządnie nauczy. W ponad 75 krajach angielski jest językiem oficjalnym lub półoficjalnym. Co się stało z językiem angielskim? Jaka czeka go przyszłość i ludzi nim się posługujących? Czy warto się go uczyć?
czytaj >>
Napisz do redakcji Wróć na strone głównš Zobacz skład redakcji...
Oceń swój stosunek do służby wojskowej
Dla twardzieli - jestem na tak
Meksykańska fala mnie nie kręci
Obojętny
Raczej nie - bardziej strata czasu niż obowiązek
Zdecydowanie powinno się znieść!


> Zobacz wyniki <

Masz pomysł na ciekawy artykuł?
Ale nie wiesz jak go napisać... chętnie pomożemy. Prześlij na adres e-mail redakcji swoje sugestie i pomysły. Najciekawsze z pewnością zostaną wykorzystane.

Praktyka studencka w Multis Multum.
Zamiast lizać znaczki na praktyce w banku lub urzędzie, podejmij praktykę w redakcji "Multis Multum". Oferujemy Ci zdobycie doświadczenia w przyjaznej atmosferze. Zgłoszenia należy kierować na adres: multis@wszib.edu.pl.

REDAKCJA
Redakcja Magazynu Kulturalno - Studenckiego
"Multis Multum"
ul.Armii Krajowej 4
30-150 Kraków
multis@wszib.edu.pl www.multis.wszib.edu.pl

WYDAWCA
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie ul.Armii Krajowej 4
30-150 Kraków
wszib@wszib.edu.pl www.wszib.edu.pl

.:: webmaster ::.