می‌خواهم فرقه‌ای مذهبی را معرفی کنم که احتمالن کم‌تر با آن آشنا هستید. کلیسای هیولای اسپاگتی پرنده (The Church of the Flying Spaghetti Monster) متولی این فرقه است و پیروان آن پستافاریان (Pastafarian) نام دارند. رهبر این فرقه، جوانی آمریکایی به نام بابی هندرسون است که ۲۶ سال دارد و دانش‌آموخته‌ی فیزیک است.

با این که این فرقه صدها سال قدمت دارد، تنها پارسال به صورت رسمی اعلام وجود کرد. پیروان این فرقه، پستافاریان‌ها، به وجود یک آفریننده‌ی برتر اعتقاد دارند چون به نظر آن‌ها نظریه‌ی تکامل داروین زیاد قانع‌کننده نیست و این همه پیچیدگی در جهان هستی نمی‌تواند بی‌هدف به وجود آمده باشد. به همین خاطر، آن‌ها هیولای اسپاگتی پرنده را خالق این جهان می‌دانند. این هیولا ظاهری شبیه اسپاگتی و کوفته قلقلی دارد. عکس زیر هیولای اسپاگتی پرنده را در هنگام آفرینش آدم نشان می‌دهد.


پیروان این فرقه اعتقادات جالبی هم دارند. آن‌ها به طور مستدل نشان داده‌اند که گرمایش زمین ناشی از کم شدن تعداد دزدان دریایی در جهان هست. به نمودار زیر نگاه کنید. محور افقی نمودار تعداد کل دزدان دریایی جهان و محور عمودی متوسط دمای کره‌ی زمین است. کم شدن تعداد دزدان به طور واضحی دمای زمین را بالا برده است. به همین خاطر، پستافاریان‌ها خواستار آزاد شدن دزدی دریایی هستند. به نظر این افراد دزدان دریایی مجرم نبودند، بل‌که انسان‌هایی جوان‌مرد بودند که به برقراری صلح در جهان کمک می‌کردند.


یکی از چیزهای دیگری که به شدت من را منقلب کرد، شواهد وجود هیولای اسپاگتی پرنده است. من قبلن در یک پست عکس هواپیمایی که از داخل دود رد شده بود را نشان‌تان دادم. اگر خوب دقت کنید، دود خیلی شبیه هیولای اسپاگتی پرنده است.

من فکر می‌کنم ما باید به دقت درباره‌ی این ایده‌ها فکر کنیم. علم و منطق بشری برای خیلی از پدیده‌ها جواب‌های قانع‌کننده‌ای ندارد.


نظرها

نظرخواهی این نوشته بسته است.

نظرخواهی این نوشته بسته شده است.