Gdzież by się tu udać?

(wiem, tytuł jest baaardzo pretensjonalny ; ))


Umieściłem tu odskocznie do stron, które według mnie zasługują na Waszą uwagę. Naturalnie są to strony o tematyce fantastycznej, w dodatku wyłącznie w języku polskim. Ostrzegam jednak, że przegląd jest stronniczy!


ESENSJA - Pismo powstałe z połączenia dwóch dotychczas istniejących w sieci: Framzety i The Valetz Magazine. Jest miesięcznikiem i prezentuje bardzo wysoki poziom.

FAHRENHEIT - To adres do innego pisma internetowego (robione we Wrocławiu przez m. in. Eugeniusza Dębskiego), równie dobrego.

FANTASTYCZNIE! - Trzecie z czołowych internetowych pism zajmujących się fantastyką. Dużo recenzji, niekiedy konkursy.

Fantastyczne światy - To nie pismo, a serwis informacyjny. Jest częścią witryny e.pl i dotyczy głównie obecnej na polskim rynku literatury fantastycznej - są tam informacje o nowościach, recenzje i podobne rzeczy.


Czarny Smok - To antykwariat zajmujący się wyłącznie fantastyką (posiada zarówno książki, jak i pisma, oraz komiksy). Docelowo ma tam być też spis zawartości ważniejszych czasopism - Fantastyki, Fenixa i Magii i Miecza.


Dukaj Jacek - Garść informacji nt. jednego z lepszych ostatnio publikujących opowiadania autorów.

Lem Stanisław (LemNET) - Rozbudowująca się strona o twórczości najsłynniejszego polskiego pisarza sf. Jest tu dosłownie wszystko na jego temat. Tyle że strona jakoś ostatnimi czasy jest niedostępna...

Norton Andre - Spadkobierczyni zlikwidowanego Gaju Aethelinga. Komplet informacji o Andre Norton i wszystkim, co się z nią (bądź z jej prozą) wiąże.

Sapkowski Andrzej - największa i najbardziej renomowana ze tron tyczących najpoczytniejszego aktualnie polskiego pisarza fantastycznego.

Zajdel Janusz A. - Sporo informacji na temat autora powieści nurtu fantastyki socjologicznej. Na razie jest skromnie, ale...

Ziemkiewicz Rafał A. - Bardzo sympatycznie zrobiona witryna z kompletem informacji o autorze m.in. "Pieprzonego losu kataryniarza".


Fandom i Ja - dość już rozbudowana strona Joanny Zielińskiej o życiu polskiego fandomu - od życiorysów fanów (ze zdjęciami) po konwenty. Zawiera również teksty literackie i publicystyczne (aktualnie zgrupowane w nieregularniku "Harpiun").

Fandom - druga z polskich stron fandomowych - tym razem w oprawie Michała "Puszona" Stachyry. Zasadniczo dubluje się z poprzednią witryą, ale niektóre informacje ma pełniejsze i bardziej aktualne (jak np. o konwentach). Jest też tutaj lista dyskusyjna.


Strona Ciacha o Obcym - Obszerna i ciekawa strona o wszystkim na temat "Alienów" (też tych nie zrobionych dotychczas ; ). Łącznie z grafikami i fan-fiction.

Niekończąca się opowieść - Rozbudowana strona o filmie w reżyserii Wolfganga Petersena. Dużo informacji, sporo zdjęć. Strona na prawdę niezła.

Babylon 5 (Angus McDuff's Babylon 5 Page) - Całkiem spora strona o kultowym już serialu "Babylon 5". Zdjęcia, notki o autorach, muzyka, opisy techniki i ras.


Smocze Strony - Muzeum Smoków, Almanach wiedzy, smocze RPG - czyli wszystko o smokach.


Powrót do strony głównej Powrót do podstrony spisu