HOME
KONTAKT
ENGLISH
   
 

 

Shėrbime

Pėrpunimi i Anijeve tė Mallrave
Pėrpunimi i Trageteve

Pėrvec ketyre porti Detar
realizon edhe:

 • Dhėnie me qira mekanizmash
 • Dhėnie me qira ambiente
 • Ngarkim-shkarkimi i mallrave
 • Pilotime
 • Omerxhime
 • Heqja e mbetjeve tė ngurta
  dhe tė lėngėta
 • Peshimi
   

Mė tepėr

 

 

Pak histori

Vlora shtrihet nė pjesėn jugore tė Shqipėrisė dhe laget nga Deti Adriatik. Porti i Vlorės ėshtė porti mė i madh i jugut dhe u shėrben tė gjitha qendrave jugore tė Shqipėrisė, ngarkesave tranzit pėr nė thellėsi tė vendit dhe nė shtete tė tjera si Maqedoni, Bullgari etj.

Ėshtė port i hapur me dy kalata kryesore ku pėrpunohen anije tregtare dhe tragete. Ai ėshtė pjesė pėrbėrėse e korridorit tė 8tė pėr transporte mallrash dhe qendėr kryesore pėr naftėsjellėsin Burgas-Vlorė

Mė tepėr

Misioni dhe Funksionet

Sh.A Porti Detar Vlorė bėn koordinimin e aktiviteteve tregtare brenda territorit tė portit, ndėrtimin, menaxhimin, ruajtjen e objekteve brenda portit, ngarkim-shkarkimin dhe magazinimin e mallrave pėr llogari tė subjekteve juridike private dhe shtetėrore.

Mė tepėr


© 2006, Porti Detar Vlorė, All rights reserved