Strona g?ówna - main page


Nowości :  ILA 2008  -  Zlot Dowódców 2008Air Fair 2008, BydgoszczHeli Expo 2008, Houston
transport spotter imprezy wojsko śmigłowce wypadki historia zdjęcia rejestr pomniki od śmigła! pożegnania

Spis artykułów
redakcja
- Forum -
Rejestr cywilnych
statków powietrznych (nieoficjalny)

(Civil Aircraft Register
of Poland, unofficial)
rejestracji: 2180

ostatnio dodane:
SP-SKTB  SP-KEC  SP-KAL  SP-YNB  SP-APT  SP-HDV 
Galeria zdjęć
Photogallery
aktualizacja: 2008-06-04
zdjęć: 38176
Najnowsze zdjęcia:
Warszawa Okęcie
Bydgoszcz Szwederowo
Gdańsk Rębiechowo
Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Łódź Lublinek
Poznań Ławica
Rzeszów Jasionka
Szczecin Goleniów
Wrocław Strachowice
Babimost/Zielona Góra
F-16 Jastrząb
Siły Powietrzne
(do 30.06.04 WLiOP)
Lotnictwo Wojsk Lądowych
Lotnictwo Marynarki Wojennej
Lotnictwo Policji
Lotnictwo Straży Granicznej
PLL LOT
EuroLOT
Centralwings
Jet Air
Exin
Sky Express (DirectFly)
Skytaxi
Prima Charter (d. FAP)
White Eagle Aviation
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
Easyjet
Norwegian
Ryanair
Sky Europe
Wizz Air
Losowe zdjęcie:
Współpracujemy z
We cooperate with

Skyliner-aviation.de
 
Biuletyn Klubu Kolekcjonerów Pamiątek Lotniczych
Numer 1 (486 kB)
Numer 2 (900 kB)
Numer 3 (1268 kB)
Numer 4 (1124 kB)
Uwagi, komentarze?
napisz:
red_at_lotnictwo.net
(zamien _at_ na @)
Piknik Góraszka
Plastikowe.pl
 
11.01.2002wypadki
Katastrofa Avro RJ100 Turkish Airlines

8 stycznia w godzinach wieczornych w pobliżu lotniska Diyarbakir (DIY) w południowo-wschodniej części Turcji uległ katastrofie Avro RJ100 linii Turkish Airlines. Samolot z pięcioosobową załogą i 75 pasażerami na pokładzie wykonywał rejs TK634 z lotniska Atatürk w Stambule (IST). Katastrofa wydarzyła się kilka kilometrów od lotniska, podczas wykonywania nieprecyzyjnego podejścia do lądowania (lotnisko DIY nie jest wyposażone w ILS), w warunkach ograniczonej widoczności z powodu mgły. Z wypadku ocalało czterech pasażerów i jedna stewardessa.

Avro RJ100 TC-THG, który 8 stycznia rozbił się pod Diyarbakir, kilkakrotnie gościł w Warszawie. Regularne połączanie Tureckich Linii Lotniczych ze Stambułu do Warszawy obsługiwane jest głównie przez Boeingi 737, jednak w przypadku mniejszej liczby pasażerów rejsy do Polski wykonują również Avro RJ70 i 100.

Avro RJ100 TC-THG Konya (nr fabr. E3241) służbę w Turkish Airlines rozpoczął w marcu 1999.
Warszawa Okęcie, październik 2002.
 tekst: Michał Petrykowski


<< powrót
 
z ostatniej chwili

Dwa EMB-145MP latające do niedawna w PLL LOT trafiły do nowych użytkowników. 31 maja SP-LGM jako VH-SZF przebazowany został dla australijskiej Sky Air World, zaś 3 czerwca SP-LGL (obecnie XA-GSC) odleciał do meksykańskiej Aero México Connect. Wkrótce do Australii trafi również SP-LGN.


60 lat temu, 2 czerwca 1948 roku rozpoczął się "most powietrzny" do Berlina Zachodniego. W ciągu 11 miesięcy dwumilionowe miasto było zaopatrywane tylko drogą powietrzną we wszystkie niezbędne do życia towary, poczynając od żywności, do węgla i paliw. Łącznie do oblężonego przez Sowietów Berlina przewieziono 2,3 miliona ton ładunków.


Embraer dostarczy brazylijskim siłom powietrznym dwa EMB-190 w standardzie VIP. Samoloty trafią do jednostki GTE (Grupo de Transporte Especial), gdzie będą służyły do transportu najważniejszych osób w państwie.


29 maja podczas odbywającego się w Berlinie salonu lotniczego ILA KD Avia (rosyjskie linie lotnicze z obwodu kaliningradzkiego) złożyły zamówienie na 25 nowych samolotów Airbus A319, które zastąpią obecnie używane Boeingi 737-300.


W pierwszych dniach czerwca Centralwings planuje wprowadzenie do eksploatacji trzech Boeingów 737-400 używanych poprzednio przez włoskie linie lotnicze Air One. Maszyny noszące poprzednio znaki EI-CZG, EI-CXI i EI-CXM otrzymają w polskim rejestrze statków powietrznych znaki SP-LLK, LLL i LLM.


Gulf Air zamówił 20 kolejnych samolotów A330-300 oraz 15 A320. Przewoźnik z Bahrajnu użytkuje obecnie 10 A320, sześć A330-200 i dziewięć A340-300. W styczniu firma podpisała kontrakt z Boeingiem na dostawę 16 maszyn 787.

Stratus

transport spotter imprezy wojsko śmigłowce wypadki historia zdjęcia rejestr pomniki od śmigła! pożegnania

Pomysł i realizacja Elysium deeZine i Lotnicza Agencja Fotograficzna. Copyright Elysium deeZine & LAF. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdjęcia i jakiekolwiek inne materiały i dane z tych stron nie mogą być używane lub publikowane, zarówno do celów zarobkowych, jak i innych, w jakiejkolwiek formie, w Internecie, książkach i czasopismach, bez zezwolenia autorów.

We wszelkich sprawach proszę kontaktować się z nami e-mailem - kontakt z webmasterem.
Original design by Elysium deeZine and Lotnicza Agencja Fotograficzna. Copyright Elysium deeZine & LAF. All rights reserved.
Photos and any other material from this site may not be used or published, neither commercially nor for other purposes, in any form, including Internet, magazines and books, without the authors permission.

For all enquiries please contact us by e-mail or by other means. Contact the webmaster here.