ראשי > חדשות
חיפוש:

   חדשות
אזור ירדן - קרית שמונה, צפת והסביבהאילתבאר שבע, קרית גת והדרוםהגליל והסביבהחדרה, אור עקיבא וקיסריהחיפה והקריותיקנעם והסביבהירושליםנתניה והסביבהעיר הכרמלעכו, נהריה והסביבהעפולה, נצרת והעמקיםרחובות, רמלה והסביבהרמת הגולן והסביבהרעננה, כפר סבא והסביבהשדרות, אשקלון ועוטף עזהתל אביב וגוש דן
>    חדשות
>    ספורט
>    כלכלה
>    בריאות
>    תרבות צרכנות ופנאי
>    נטנט TV
 

היסטוריה. מכתב ההכרזה
(צילום: סטודיו גולן)

מודיעין עילית הוכרזה כעיר
07/03/2008 00:31 , מאת: בועז גולן

בצל הפיגוע בירושלים, הכריז אלוף פיקוד מרכז, גד שמני, על המועצה החרדית כעיר חדשה. המכתב החתום שנשלח למועצה הגיע לידי 'נטנט'. אחד מנציגי הציבור בעיר: "ניצחון גדול, דווקא בימים קשים אלה"

מודיעין עילית הפכה מרגע זה לעיר - כך נודע לראשונה ל'נטנט'.

מפקד כוחות צה"ל ביהודה ושומרון, האלוף גד שמני, הוא זה שמוסמך לאשר את מודיעין עילית כעיר והוא זה שחתם על הצו. שר הבטחון, אהוד ברק, היה זה שתמך ברעיון.

מודיעין עילית מצטרפת בכך לעוד עירייות חרדיות בישראל, כאלעד ועמנואל.

בצו החתום על ידי האלוף, שנשלח לגורמים בודדים מאוד במועצת מודיעין עילית, נכתב תחת הכותרת "צבא הגנה לישראל": "צו הכרזה על עיריית מודיעין עילית. בתוקף סמכותי לפי סעיף 140 ג' לתקנון המועצות המקומיות (יהודה והשומרון) התשמ"א-1981, ועל פי המלצת הממונה, הנני מכריז בזאת כי המועצה המקומית מודיעין עילית תיקרא עיריית מודיעין עילית. תחילתו של צו זה ביום חתימתו".

הצו נחתם אמש (חמישי) זמן קצר לפני הפיגוע הקטלני בישיבת מרכז הרב בירושלים.

ראש העיר, יעקב גוטרמן - מי שעד אמש היה יו"ר המועצה, הוא אחד מאנשי הציבור החרדיים הכי מוערכים בציבור החרדי בארץ וכל דלת משרד ממשלתי פתוחה בפניו. גוטמרן דחף רבות למהלך וקיבל את מבוקשו.

גורם במועצת העירייה החדשה אמר ל'נטנט': "היום הוא יום עצוב מאוד לעם ישראל. יום קשה ולא יום שאנו יכולים לחגוג בו, אבל המעט שאנו יכולים לומר שזהו ניצחון גדול, ניצחון ענק, דווקא בימים קשים אלה".שלח לחבר     הדפס כתבה    חזור לראש העמוד


2 תגובות מבקרים הוסף/י תגובה
  יש להגיב באופן ענייני, שיכבד את הכותב ואת מבקרי האתר.
  עמדות הגולשים                    1 בעד     0 נגד     1 נמנעים
1. תגובה הוגנת
צפוני (07/03/2008 )
אמנם הצו נחתם לפני הפיגוע אבל בכל מקרה זוהי תגובה הולמת למרצחים השפלים ..אנחנו כאן ולא יעזור שום דבר
הגב לנאמר   
   
2. יעקב גוטרמן איש טוב
שמוליק ל"ת (08/03/2008 )
   

הפוך לדף הבית הוסף למועדפים