Dzisiaj mamy czwartek 21 sierpnia 2008 roku. Ostatnia aktualizacja miała miejsce 01 maja 2008 o godzinie 00:28:22.


Terminarz zaplanowanych wykładów

Data Godzina Zagadnienie Wykładowca Opis
komentarze - Link do komentarzy/ankiety dot. wykładu na forum (wątek jest otwierany PO lub W TRAKCIE wykładu)
plan wykładów - Link do dyskusji/planu wykładu na forum

Kolejne wykłady wkrótce, jeśli chcesz poprowadzić wykład zgłoś się do admina lub napisz na naszym forum (forum.wyklady.net).
05.05.2008 20:40 PHP Michu MVC w PHP - tworzymy wlasne jadro aplikacji

Co to i gdzie to?

#wyklady to kanał ircowy na polskiej sieci PolNet (serwery: irc.ircnet.pl, poznan.ircnet.pl, krakow.ircnet.pl), na którym co jakiś czas, czasami regularnie, czasami nie, odbywają się darmowe wykłady z różnych dziedzin związanych z informatyką, programowaniem, i dziedzinami powiązanymi. Wykłady są prowadzone (za friko) przez ludzi, ktorzy mają ochote je prowadzic ^^, i dla ludzi którzy mają ochotę słuchać i się czegoś nowego dowiedzieć, bądźowtórzyć/przypomnieć sobie wiedzę którą już kiedyś nabyli. Jeśli Ty masz chęci poprowadzić jakiś wykład, napisz do nas maila na adres admin@wyklady.net lub znajdź na ircu jednego z adminów. Wymagana jest oczywiście wiedza o temacie, który chce się omawiać i umiejetność odpowiedzi na ewentualne związane pytania (czy to bezposrednią, czy to przez wymijające "hmm, ciekawe, muszę sprawdzić"). Słuchać i zadawać pytania może każdy. Na kanale oczywiscie obowiazują zasady dobrego wychowania =^^=. Materiały zwiazane z wykładami, które już się odbyły, są poniżej, a powyżej jest terminarz najbliższych zaplanowanych wykladów.

Kto?

team:

Gynvael Coldwind - główny admin wyklady.net / #wyklady, admin na forum, osoba od uzgadniania różnych dziwnych rzeczy (w tym również terminów wykładów)
defc0n - główny admin forum, admin #wyklady, osoba od rzeczy które trzeba zrobić a innym się nie chce
unknow - techniczny od transmisji wykładów via www i samozwańczy główny marketingowiec wyklady.net ^^
Nekrataal - webmaster wyklady.net, hosting
Xa - główny plastyk wyklady.net (layout etc to jego sprawka)
lidia - admin
salvation - admin

Podziękowania dla:

phoenix__ - pomysł ("10:19 < phoenix__ > Gynvael: to moze przeprowadzisz kurs np na jakimś kanale na ircu?"), adminowanie przez dłuugi czas
micek - hosting wyklady.net przez dłuuugi okres czasu
Damned Angels - hosting forum.wyklady.net
adam_i - hosting materiałów i kolekcjonowanie logów w pierwszym okresie działalności wykladów
g0blin - adminowanie w pierwszym okresie działalności
SlimFast, d0b0c0p, cinq - za wymuszenie (^^) na Gynvael'u wspolnie z phoenix__'em prowadzenia pierwszych wykładów
Wszystkich wykładowców razem i każdego z osobna ^^

Newsy

24 grudnia 2007 - Wesołych Świat

Team Wykłady.net w całym swoim skromnym składzie życzy wesołych i radosnych Świąt w rodzinnej atmosferze oraz przyjemnego wskoku do Nowego Roku 2008. Jedzcie i pijcie moi mili co by się wam wykłady lepiej prowadziło/czytało.

18 listopada 2007 - Ankieta

Gdzie się uczysz / studiujesz?
Politechnika
Uniwersytet
Liceum
Technikum
Gimnazjum
Pracuję już
inne
Pokaż wyniki

21 września 2006 - Nareszcie CMS

Dziś został udostępniony całkiem nowy CMS wykładów. Normalni użytkownicy mało mogą zobaczyc, ale administratorzy mają do dyspozycji specjalny panel, aby na stronie szybciej pojawiały się zapowiedzi wykładów, a także logi. Więcej informacji nt. tego skryptu znajduje się tutaj.

05 lipca 2006 - Nowy design wykładów

Po wielu bojach związanych z porządkowaniem kodu HTML oraz po wielu dodatkowych siwych włosach po bataliach z przeglądarkami, wkońcu się udało! Strona wykładów ma nowy design, a żeby nie było marudznia że jakis kolor się nie podoba powstały aż cztery wersje kolorystyczne (piąta juz niebawem ;]...). Tabela z wykładami została przeniesiona na osobną podstronę, krok ten został poczynieny ze wzgledu na jej systematyczny wzrost oraz fakt iż nie jest wcale taka ważna (no co, niech wie kto tu rządzi!). Tym samym powstaje problem.... jak nazwać tą podstronę? A może zostawić tak jak jest? Wasze opinie są mile widziane na #wyklady@polnet.

18 czerwca 2006 - Nowy sezon

Zbliżają się wakacje, więc rozpoczynamy "nowy sezon" wykładów. W tym roku dzięki uprzejmości serwisu uw-team (http://uw-team.org) wykłady będą dodatkowo "transmitowane na żywo" przez stronę WWW. Wstępnie wakacyjny sezon otworzą, w poniedziałek 3 lipca, dwa wykłady Gynvael'a Coldwind'a - Pointery i ich zastosowanie (język C), oraz Podstawowe algorytmy kompresji danych (język C++). Więcej informacji o wykładach będzie pojawiać się na bieżąco (np. na forum) =^^=.

05 czerwca 2006 - Nowy adres

Od dzisiaj forum ma nowy adres (stary nadal działa) - http://forum.wyklady.net. Strona wykładów również ma nowy adres - http://wyklady.net, ale póki co jest to jedynie alias (trzeba na admina zapolować =^^=).

29 maja 2006 - Powstało forum

W końcu mamy swoje własne forum! (wielkie THX dla defc0n'a (i Damned Angels) który zgodził się to hostować i adminować tym cudem =^^=). Jest tam lista życzeń, dyskusje na temat przyszłych wykładów oraz tych które już się odbyły, etc , etc. Zapraszamy serdecznie :)

Listy zadań i rankingi.

  Chwilowo z powodów czasowych (tj. braku czasu) rankingi nie są uaktualniane --;
Lista zadań z C + ranking
Lista zadań z PERL'a + ranking
Lista zadań z ASM'a + ranking