Home
Sekretari i Pėrhershėm
Departamentet
Zyrat
Policia e Kosovės
Qendra pėr Siguri Publike
Inspektorati Policor i Kosovės
Legjislacioni
Projektet e BE-sė
Lidhjet ndėrkombėtare
Hulumtime dhe statistika
Konkurset dhe shpalljet
Publikimet
Misioni
Organogrami
Historiku
Emergjenca
Kontakti
Arkivi

Normalizohet plotėsisht procesi i prodhimit tė Pasaportave tė Republikės sė Kosovės PDF Print E-mail

Ministria e Punėve tė Brendshme njofton se qė nga 30 korriku i kėtij viti kur ka filluar lėshimi i pasaportave tė Republikės sė Kosovės e deri mė 18 gusht janė prodhuar 55.467 pasaporta

 

Image

 

Prishtinė, 18 gusht 2008 -  Ministria e Punėve tė Brendshme njofton se ėshtė normalizuar plotėsisht procesi i prodhimit tė Pasaportave tė Republikės sė Kosovės, ndėrsa tashmė qytetarėt qė aplikojnė pėr t’u pajisur me pasaportė, mund tė pajisen brenda afatit tė pėrcaktuar ligjor.

 

Ministria e Punėve tė Brendshme njofton se qė nga 30 korriku i kėtij viti kur ka filluar lėshimi i pasaportave tė Republikės sė Kosovės e deri mė 18 gusht janė prodhuar 55.467 pasaporta tė Republikės sė Kosovės, ndėrsa janė nė procedurė aplikacionet e datės 11 gusht tė kėtij viti pėr grupin “Diaspora”, ndėrsa ato tė datės 8 gusht tė kėtij viti pėr aplikacionet e rregullta.

Po ashtu nė qendrat komunale tė regjistrimit civil janė rreth 18.000 pasaporta, tė cilat nuk janė tėrhequr nga qytetarėt dhe kėshtu ftohen qytetarėt qė tė shkojnė dhe t’i tėrheqin pasaportat e Republikės sė Kosovės.

 
< Prapa   Para >

 

Home arrow Arkivi

Copyright©2007-2008 Ministria a Punëve të Brendshme
Powered by: Maestro Production