15  Ekim 2008, Çarşamba
Son Güncelleme  16:56
Vatan'ın internet sitesine sansür
15/10/2008

Adnan Hoca'nın başvurusuyla mahkemenin aldığı karar sonucu Telekom üzerinden internete bağlananlar Vatan gazetesinin internet sitesini göremiyor

 

BİR YILDA 1112 SİTEYE KİLİT HABERİ İÇİN TIKLAYIN

DEVLET ELİYLE SANSÜR BİR TEK TÜRKİYE'DE HABERİ İÇİN TIKLAYIN

 

İSTANBUL - Son bir yılda 1112 internet sitesinin yasaklandığı Türkiye'de mahkemeler birbiri ardına kapatma kararları vermeye devam ediyor. Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar'ın öncülüğünde sansürlenen sitelere Vatan gazetesinin internet sitesi de eklendi. Adnan Hoca daha önce de ‘google.groups.com’, ‘geocities.com’, ‘wordpress.com’, ‘ekşisözlük’, ‘ateizm.org’, ‘antoloji.com’ gibi internet sitelerine erişimi yasaklatmıştı. Telekom üzerinden internete bağlananlar Vatan gazetesinin internet sitesinde 'Bu siteye erişim mahkeme kararı ile engellenmiştir' yazısını görüyor.

www.gazetevatan.com sitesindeki açıklama şöyle: "Bugün öğlen saatlerinden itibaren gazetevatan.com'a girenler, "Bu siteye erişim mahkeme kararı ile engellenmiştir" yazısıyla karşılaştılar.

Bu engelin nedeni kamuoyunda 'Adnan Hoca' olarak bilinen Adnan Oktar'ın, 'cemaati' hakkında sitemizde yayınlanan haberler üzerine aldırdığı bir mahkeme kararıdır.

Konuya ilişkin hukuki mücadelemiz sürüyor.

Yarın geniş bir açıklamayla okurlarımızı bilgilendireceğiz.

Her gün 1.5 milyondan fazla ziyaret alan, Türkiye'nin en büyük 3 gazete sitesinden biri olan gazetevatan.com'un böyle bir nedenle kapatılmasının takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.

Bu tip 'zavallı' girişimler, elbette VATAN'ın gücünü daha da artırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Binlerce mail ve telefonla tepkilerini dile getiren değerli okurlarımıza ve meslektaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz." (Radikal)


OKUR YORUMLARI
16/10/2008

12:26
dinsizin hakkindan

dinsizin hakkindan imansiz gelmis diyecegim yok yok, susma sustukca sira sana gelecek yada demokrasi, hukuk, adalet birgun sizede lazim olacak mi desem acaba...vatan gazetesi cokmu ilkeli tarafsiz yayin yapiyordu? cokmu demokrasiyi savunuyordu ki? adnan hocalari biliyoruz zaten..ne ayaga kalkmasi yahu yesinler birbirlerini diyesim geciyor icimden..allah allah ne tuhaf duygular degil mi..birilerinin aklina demokrasi yeni geldi!
16/10/2008

10:42
Nezaman ayaga kalkacagiz....

Bir tarafta askeri hegemonya ve getirdigi yayin yasaklari, diger tarafta din fasizminin keyfi yasaklari. Unutmayalim bu hukuk sistemi herseyin herkez tarafindan yasaklatilmasina elverisli bir sistem. Nezaman gercek bir demokrasi ve hukuk devleti icin ayaga kalkacagiz? Nezaman sivil bir anayasa icin sesimizi yukseltecegiz?
16/10/2008

10:31
BU NASIL ZİHNİYET?

soruyorum yüzde 47 akp ye oy vermiş değerli vatandaşlarımıza. sizce bu zihniyet nasıl bizi avrupa birliğine sokar ve nasıl daha demokratik bir ülke konumuna getirir? birde insanları satılmış köşe yazarı olarak suçluyorlar. alın size adnan oktar.
ADnet
Siz de reklam verin