Untitled Document
  Naujienos Festivalis Koncertai Media Kontaktai 2 procentai Forumas  
  Untitled Document
 
2008 m. festivalio programa
Festivalio programą galite rasti čia

Žygiai į 2008 m. festivalį
Visa reikalinga informacija apie organizuojamus žygius čia
Untitled Document
 
Untitled Document
   

 

NAUJIENOS
2008-09-26
Tarptautinis aitvarų festivalis Baltijos Diena 2008

 

      1988 metais žaliųjų bendrija "Atgaja" ir "Sąjūdis" pakvietė visus neabejingus Baltijos jūrai susikibti rankomis Lietuvos pajūryje. Akcijos tikslas - atkreipti dėmesį į Baltijos ekologinę būklę. Žmonės iš visos Lietuvos suvažiavo prie jūros ir susikibę rankomis apjuosė ją. Rankų vainikas nusitęse per Latviją ir Estiją. Tuomet pasiūlyta pirmąjį Rugsėjo savaitgalį švęsti Baltijos Jūros dieną.  

      Tęsiant šią tradiciją kasmet,- organizuotai ar asmenine iniciatyva,- žalieji ir kiti prijaučiantys važiuoja pajūrin. 2005-2007 m. Baltijos dienai skirti renginiai vyko Nidoje.

      Šiemet, rugsėjo 27 d. prie Baltijos, Palangoje, organizuojamas „Tarptautinis aitvarų festivalis" ir Baltijos apkabinimo 20-mečiui skirtas koncertas ant jūros kranto„Baltijos vėjai".

 

 

      Festivalio programa: 

 

12:00 festivalio atidarymas, svečių pasirodymas 
12:20 visų dalyvių laisvas skridimas 
13:00 svečių pasirodymas
13:20 Lietuvos pilotų individualios varžybos
14:00 svečių pasirodymas
14:20 Lietuvos pilotų porinės varžybos
15:00 svečių pasirodymas
15:20 visų dalyvių laisvas skridimas
16:00 svečių pasirodymas
16:20 visų dalyvių laisvas skridimas, renginio pabaiga
16:45 varžybų nugalėtojų apdovanojimai

17:00 Koncertas „Baltijos vėjai": A.Kulikauskas ir S.Bareikis, „Senas kuinas", „Šv.Sodas".

 

     Aitvarų pilotai iš Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos šį šeštadienį susirinks į Palangą, paplūdymyje prie viešbučio "Medūza". Čia įvyks pirmasis Lietuvos istorijoje tarptautinis aitvarų festivalis.

     Aitvarų  festivalio dienos programoje  - lietuvių varžybos individualioje ir porinių skrydžių rungtyse. Kas valandą visos dienos metu įspūdingus ir ypač daug kantrybės bei pasiruošimo reikalaujančius triukus su aitvarais demonstruos Europoje gerai žinomi aitvarų pilotai iš užsienio. Nuo 15:00 val. svečiai mokys Lietuvos pilotus skrydžio subtilybių, ves diskusijas apie aitvarų sporto perspektyvas, komentuos varžybų dalyvių pasirodymus.

     Kviečiame visus su aitvarais ar be jų - atvažiuoti pajūrin ir visiems kartu papuošti savo aitvarais ar svajonėmis Baltijos pajūrio dangų. Kurortas laukia su nesezoninėmis paslaugų kainomis. Jūra, vėjas, aitvarų skrydžiai ir muzika - nemokamai.

 

    Laimės ir Dangaus užtkes visiems!

    

    Organizatoriai ir partneriai: klubas 108.lt, klubas „Lietuvos aitvarų judėjimas", muzikos ir menų festivalis „Baltijos garsas", VšĮ „Potiomkinas", bendrija "Atgaja", Palangos miesto savivaldybė.

    Renginio rėmėjai: Lietuvos vėjo elektrinių asociacija, UAB „Vėjų spektras", „Radiocentras", „Omnitel", viešbutis „Medūza", „Klase.lt".

 

      Telefonai informacijai :

         Jurgis Pauliukas     8688 41149

        Alvydas Naujėkas  8698 87657 

        Giedrė Aleksandravičiūtė  8685 68337

 

       http://www.aitvarai.lt/   http://www.108.lt/

 

 

  

Sveiki gyvi mieli gerbiami žalieji atgajėnai, ir visi kurie nelabai !

 

 

Prieš 20 metų dauguma iš mūsų pajudėjom link Baltijos pakrančių parodyti savo rūpestį ir jausmus jūrai, paduoti ranką draugui ir apkabinti vandenis. Gyva grandinė iš Lietuvos nusitęsė per Latviją ir Estiją...

    Šiemet paskutinį rugsėjo šeštadienį Palangoj ant jūros kranto vyks tarptautinis aitvarų festivalis ir gyvo garso koncertas „Baltijos vėjai", skirtas šiai datai paminėti. Muzikuoti atvažiuos Andrius Kulikauskas su Saulium Bareikiu, Leonardas Rinkevičius su Andrew Jamison, Senas Kuinas su Šv.Sodu.

     Gera proga pasitikrinti kas pasikeitė per tiek laiko, ar vis dar saulė leidžiasi į jūrą, ar vis dar gera paduoti ranką šalia stovinčiam, ar kojos nešąla ant rudeninio smėlio...

      Pasižymėkim savo kalendorėliuose rugsėjo 27 d. Palanga laukia mūsų su nesezoninėmis kurorto paslaugų kainomis. Jūra, Saulė, Vėjas, aitvarų skrydžiai ir Muzika - nemokami.

 

Pasiilgstam vieni kitų...ar ne?

 

 

Giedrė

Saulius

Alvydas

......

Ir kt.

 

 

 

Daugiau informacijos yra:  www.aitvarai.lt  www.108.lt

...daugiau


2008-08-12
Baltijos Garsas 2008 Įvyko!

Baltijos Garsas 2008 įvyko.  Ar jis buvo nusisekęs, paliekame spręsti festivalio dalyviams.  Šiemet festivalį praturtinome nemažai naujovių - šalia įprastos muzikinės scenos, rodėme lauko teatrą, performansus, įkūrėme įvairias kūrybines dirbtuves, organizavome įvairaus pobūdžio atrakcijas.   Apie tai ar jos pasiteisino, ar yra pageidaujamos ateityje, apie muzikinės scenos atlikėjus ir apie galimą ateinančių festivalių scenarijų kviečiame padiskutuoti mūsų tinklapio forume.   

 

Taip pat atsiprašome festivalio dalyvių dėl kai kurių nesklandumų, iš kurių, žinoma, pats nemaloniausias buvo Širvintų rajono savivaldybės netikėtas ir itin uolus Arvydo sodybos patikrinimas, ko pasekmėje festivalio dalyviai liko be galimybės įsigyti alaus ir maisto.  Taip pat atsiprašome už šiek tiek pernelyg į paryčius nusitęsusią šeštadienio programą, dėl ko grupė Kaftan Smeha turėjo sutrumpinti savo pasirodymą, o ugnies žonglieriai "Ugnies ženklai" neturėjo galimybės pabaigti suplanuoto ugnies šou.  Pasistengisme atsižvelgti į tokių nesklandumų priežastis ir tikimės, kad kitais metais panašių nesusipratimų pavyks išvengti. 

 

Labai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie festivalio organizacijos, negailėjusiems nei savo laiko, nei pastangų.  Dėkojame tiems savanoriams, kurie uoliai dirbo visus reikalingus darbus - be jų pagalbos festivalis tikrai nebūtų išsivertęs.  Dėkojame visiems atlikėjams, kurie sutiko dalyvauti festivalyje ir parengė įdomias bei originalias programas.  Labiausiai dėkojame visiems festivalio dalyviams, kurie myli Baltijos Garsą ir padeda sukurti tą nepakartojamą jaukią ir draugišką atmosferą, kuria pasižymi šis festivalis.  Ačiū visiems ir sekite naujienas!   

 

...daugiau


2008-06-25
Papildyta Baltijos Garso 2008 koncertų ir performansų programa

BG

 

Skelbiame Baltijos Garso 2008 programą. 

 

 

Netrukus paskelbsime išsamensę informaciją apie festivalyje dalyvaujančius atlikėjus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncertai:

 

 

The Grand (Norvegija)

 

 

Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu

 

 

Kaftan Smeha   (Rusija)

 

 

Žalvarinis

 

 

Eglė Sirvydytė

 

 

Atalyja

 

 

Šv. Sodas

 

 

Anatolijaus Lomonosovo grupė

 

 

Senas Kuinas

 

 

Digital Silence

 

 

The Skys

 

 

Medieval Child (Latvija)

 

 

Bangobeat

 

 

Arklio Galia

 

 

Amarai

 

 

Chip Jordan & Voodoo Soup (JAV / Lenkija)

 

 

Kiauras Kibiras

 

 

Middle Mountain Drive

 

 

 

 

 

 

 

 

 Performansai:

 

 

 

Haruspikų ritualas non finito

(A. Šlipas, V. Labutis, D. Labutis)

 

 

Vilniaus senamiesčio teatro projektas

"Gatvės akcijos"

 

 

Stipriai Kitaip

 

 

Benas Šarka

 

 

A. Pulkauninko kinetinė trupė

 

 

Jaunųjų aktorių grupė "K.O?"

 

 

V. Laurinavičiaus vaizdinė ir garsinė paskaita

apie alų

 


 

Bilieto kaina - 50 Lt. 

 

Bilietus galima bus įsigyti prie įėjimo į festivalio teritoriją.  Renginio metu bilietai tikrai nebrangs.

 

Vaikams iki 14 metų įėjimas nemokamas.

 

Kaina už automobilio pasistatymą festivalio teritorijoje - 10 Lt.

 

Šunis ir kitus namų augintinius vežtis galima tik tuo atveju, jei jie nekels pavojaus aplinkiniams.

 

Festivalio organizatoriai įspėja dėl gamtosaugos taisyklių laikymosi:

  • mašinas ir palapines statyti ne mažiau 25m nuo upės
  • miške mašinas statyti draudžiama
  • draudžiama kurti laužus neįrengtose laužavietėse
  • nesivežti stiklinės taros

 

 


 

 

 

Primename, kad iš Vilniaus į festivalį bus organizuojamos kelionės baidarėmis, dviračiais ir pėsčiomis.  Platesnė informacija - spausti čia.

 

 

...daugiau


2008-05-05
Kelionės į Baltijos Garsą 2008

2008 metų „Baltijos Garso" festivalis vyks rugpjūčio 7-10 dienomis, kaip ir anksčiau - Kernavėje, Valiukiškiuose, Arvydo sodyboje.

 

Kaip keliausime į festivalį?

 

Kad pernelyg neterštume gamtos mašinomis ir autobusais ir, žinoma, kad įdomiau nukeliautume iki festivalio vietos, šiemet nusprendėme surengti žygius trimis alternatyviais ir ekologiškais būdais - baidarėmis, dviračiais ir pėsčiomis. Kiekvienas iš šių žygių yra savotiškai įdomus, kiekvienam yra numatyti turiningi maršrutai ir kiekvienas iš jų bus masiškai organizuojamas. Pasirinkite iš jų Jums įdomiausią ir priimtiniausią!

 

 

 

Kelionė baidarėmis

 

Kelionė dviračiais

 

Kelionė pėsčiomis

 

 

 

KELIONĖ BAIDARĖMIS

 

Nuotraukėlėje matome, kaip praėjusiais metais į Baltijos Garsą žmonės plaukė įvairiomis priemonėmis. :) Šiemet kartu su keliautojų klubu „Geras vėjas" organizuojame žygį baidarėmis Nerimi iš Vilniaus tiesiai į festivalio vietą. Turbūt sunku sugalvoti parankesnį kelionės būdą - Neris teka per visą Vilnių, o pratekėjusi pro Kernavę, pasuka prie pat festivalio teritorijos. Atplaukę ir išlipę iš baidarių, galėsime iškart statytis palapines.

Žygis labai įdomus dėl savo apylinkių. Būtent atkarpa Vilnius - Kernavė yra nepaprastai mėgiama keliautojų dėl savo išskirtinio grožio. Įspūdžius apie savo kelionę šia atkarpa 1857 metais yra aprašęs grafas Tiškevičius (juos galima parsisiųsti štai čia) ir žinomas geografas bei gamtininkas Česlovas Kudaba (galima parsisiųsti štai čia) (medžiaga iš tinklapio http://www.neriesparkas.lt/).

Kelionę pradėję nuo Žirmūnų, iš baidarių galėsime apžvelgti Vilniaus senamiestį, Žvėryną, Vingio parką, o vėliau, už Grigiškių beveik visą laiką plauksime per Neries regioninį parką. Neris čia be galo įvairi - ji teka ir per lygumas ir tarp aukštų kalvų. Daug posūkių, už kurių atsiveria naujos, vaizdingos apylinkės. Kartais upė būna rami ir teka iš lėto, kartais pradeda kunkuliuoti ir dideliu greičiu pasileidžia per akmenuotas rėvas. Įspūdingiausia yra Saidės rėva. Plaukiant jaučiasi ir net vizualiai matosi, kaip upė leidžiasi žemyn. Aplinkui šniokščia ir kunkuliuoja vanduo, stipri srovė didžiuliu greičiu praneša baidares pro daug vargo ankstyvojoje laivininkystėje pridariusius akmenis. Anksčiau ši rėva buvo visų sielininkų siaubas, o rėvos gale stovėjo karčema, į kurią užsukdavo visi, įveikę šį kertinį kelionės išbandymą. Visoje upėje pilna didžiulių ir įvairių formų mitologinių akmenų, į kuriuos užsižiūrėjus patartina neįsirėžti su baidare...

Kelionės atstumas upe - apie 80 kilometrų, todėl per vieną dieną jo neįveiksime. Stosime nakvynės šalia Šiurmonių kaimo ir didžiulės Neries salos. Pakrantėje yra gražus, didelis ir lygus laukas, kuriame tikrai užteks vietos visoms žygio dalyvių palapinėms.

Antrą kelionės dieną vėl laukia Neries regioninis parkas su įstabaus grožio Neries kilpomis, Salynės rėva ir vis labiau nutolstančia nuo didmiesčių gamta. Praplaukę Kernavės piliakalnius būsime jau nebetoli kelionės tikslo. Tiesa, nederės ir delsti. Juk reikės atplaukti ir iki vakarinio koncerto spėti susirinkti baidares bei pasistatyti palapines. Įdomios, išsamios ir naudingos informacijos apie apylinkes, per kurias plauksime, galima rasti tinklapyje http://www.neriesparkas.lt/

 

Būtinoji informacija:

 

 

Baidarininkai renkasi Valakampių paplūdimio prieplaukoje rugpjūčio 7 dieną nuo 8 val. ryto. Žygio pradžia - 10 val.

 

Žygio data: rugpjūčio 7 - 8 d. (ketvirtadienis - penktadienis)

 

Žygio programa: Dviejų dienų žygis baidarėmis Neries upe nuo Vilniaus iki Kernavės į renginį „Baltijos garsas". Žygio startas prie Valakampių paplūdimio, rugpjūčio 7 d., ketvirtadienį 10 val. ryte. Dalyviai renkasi nuo 8 val. Pirmą dieną plauksime iki Šiurmonių kaimo, Neries regioniniame parke. Įveiksime apie 50 km. Nakvynė Neries pakrantėje, nuosavose palapinėse. Rugpjūčio 8 d. startas 10 val. ryte. Plaukimas iki Kernavės. Antros dienos atstumas - apie 30 km. Žygio finišas apie 15 val. prie festivalio teritorijos Valiukiškių kaime. Viso žygio metu keliautojus lydės žygio vadovas. Žygio dalyviai į baidares pasiima tik tuos daiktus, maistą ir gėrimus, kurie reikalingi plaukimui. Visi kiti daiktai (palapinės, miegmaišiai, maistas vakarienei ir pusryčiams, ir t.t.) bus vežami tiesiai į nakvynės vietą.

 

Dalyvių skaičius: Žygio dalyvių skaičius yra ribotas. Kelionėje gali dalyvauti daugiausia 50 ekipažų.

 

Bendra žygio ir bilieto į renginį kaina: 130 lt. Kainą sudaro: bilietas į renginį „Baltijos garsas", baidarių nuoma, baidarių transportavimas, gelbėjimosi liemenės, dalyvių daiktų pervežimas į tarpinę ir galutinę nakvynes, žygio vadovas.

 

Informacija: Informacija apie žygį suteikiama telefonu +370 652 12000 arba elektroniniu paštu baltijosgarsas@gerasvejas.lt

 

Dalyvių registracija: Kadangi žygio dalyvių skaičius yra ribotas, jau dabar pradedame norinčiųjų plaukti registraciją. Plaukiama bus dvivietėmis baidarėmis, todėl dalyviai registruojasi ekipažais po du žmones į baidarę. Kiekvienas ekipažas gauna baidarės numerį. Registracija el. paštu baltijosgarsas@gerasvejas.lt. Registracijai reikalingi duomenys: ekipažo narių vardai, pavardės, asmens kodai, kontaktiniai telefonai, el. pašto adresai. Kiekvienas ekipažo narys sumoka 30 lt registracijos mokestį į viešosios įstaigos "Geras vėjas" atsiskaitomąją sąskaitą LT517300010087466075, AB bankas "HANSABANKAS". Mokėjimo pavedime nurodoma "Baltijos garsas, Vardas, Pavardė, baidarės Nr." Ekipažo nariai į žygio dalyvių sąrašus įtraukiami tada, kai kelionių organizatorius "Geras vėjas" gauna registracijos mokestį. Apie tai ekipažo nariams išsiunčiami pranešimai elektroniniu paštu. Likusi suma 100 lt sumokama ne vėliau kaip iki liepos 24 dienos. Jei ekipažas nustatytu laiku nesumoka likusios sumos, jis be atskiro perspėjimo išbraukiamas iš žygio ir renginio dalyvių sąrašų ir registracijos mokestis jam negrąžinamas.

 

Saugumas: Visi žygio dalyviai privalo dėvėti gelbėjimo liemenes. Atvykęs į startą kiekvienas dalyvis pasirašo inventoriaus nuomos sutartį ir sutikimą dėl saugumo taisyklių laikymosi.

 

 

 

 

KELIONĖ DVIRAČIAIS

 

Dviratininkai renkasi rugpjūčio 7 dieną, 10.00 ryte Pilaitės mikrorajone, prie Pilaitės stotelės.

 

Dviračių mėgėjai gali rinktis vienos dienos maršrutą iš Vilniaus į festivalio vietą. Išvažiuosime rugpjūčio 7 dieną, ketvirtadienį, nuo Pilaitės mikrorajono Sudervės link. Pakeliui stabtelėsime prie Čekoniškių verbų ir buities seklyčios - muziejaus. Sudervėje pasigėrėję unikalia L. Stuokos-Gucevičiaus bažnyčia rotonda bei aplankę dvaro sodybą, pasuksime link „Vilnojos" skulptūrų parko, kur akmenys atgyja. Grįžę atgal į kelią Sudervė - Dūkštos, minsime Dūkštų link, pakeliui užsukdami apkabinti Ąžuolų karalienės. Prieš pat Dūkštas apžiūrėsime senuosius pilkapius. Tik kirtę Dūkštos upelę ir pakilę į kalną dešinėje rasime nuostabų Dūkštų ąžuolyną ir pažintinį taką su mitologinėmis skulptūromis. Šią vietą tiesiog būtina aplankyti norintiems įsivaizduoti, kaip atrodė senosios Lietuvos girios ir jose gyvenusios mitologinės būtybės. Atsikvėpę po pasivaikščiojimo ąžuolynu, leisimės į Kernavę. Čia aplankę bažnyčią ir piliakalnius, žygį pabaigsime Valiukiškiuose.

 

Žygio maršrutas apie ~45 km.

 

Dviračių žygio dalyvius lydės „Baltijos Garso" organizatorių automobilis su žiburėliais, todėl galima bus saugiai važiuoti plentu. Automobilyje taip pat bus būtiniausia pagalba dviratininkams, todėl jei dviračiui ar keliautojui atsitiks kokia nors nelaimė, kelionę netrukus galima bus tęsti toliau. Be to, dviratininkai galės susikrauti į automobilį savo daiktus.

 

Norintieji važiuoti dviračiais, registruokitės adresu baltijosgarsas@gmail.com

Registracija reikalinga tam, kad galėtume sudaryti tikslų dalyvių sąrašą ir nė vienas iš jų neliktų neradęs susitikimo vietos, nevažiuotų nepripūstais ratais, nepasimestų nuo grupės ir saugiai bei laiku nukeliautų į festivalį. Be to, žinodami žygio dalyvių skaičių, mes galėsime geriau pasiruošti kelionei. Registraciniame laiške nepamirškite parašyti, kad renkatės dviračių kelionę.

 

 

 

 

KELIONĖ PĖSČIOMIS

 

Pėstieji renkasi rugpjūčio 6 dieną, 9.00 ryte Pilaitės mikrorajone, prie Pilaitės stotelės.

 

Mėgstantieji tvirtai jausti žemę po kojomis, turės galimybę pamiklinti kojas keliaudami pėsčiomis. Žygiuoti pradėsime rugpjūčio 6-osios rytą nuo Pilaitės, čia aplankydami prie Sudervės upelio stūksantį piliakalnį. Kalbama, kad čia kitados stovėjusi mūrinė pilis, kurioje lankėsi pati Barbora Radvilaitė. Pro vilniečių pamėgtąjį Salotės ežerą patrauksime link Griovų geomorfologinio draustinio, svaigiais pakilimais ir nusileidimais kalnuotų šalių kraštovaizdį primenančio kur kas labiau nei lietuviškas lygumas. Nuo regyklos grožėsimės raiškiomis kalvyno formomis. Dešiniuoju Neries krantu leisimės iki Bieliūnų ąžuolo. Toliau trauksime į Vaičiūniškių gyvenvietę, o iš ten, pakeliui palikę Karveliškių kapines, pasieksime Šilėnų etnografinį kaimą su stebuklingu paveikslu bei trimis gydančiais šaltiniais. Atsigaivinę nepaprastų galių turinčiu vandeniu, keliausime į legendomis garsėjantį Naujosios Rėvos piliakalnį, kur galėsime atsikvėpti, besistebėdami pasakojimais apie čia nuskendusią rusų bažnyčią. Iš čia keliausime į nakvynės vietą prie Elniakampio ežero.

Kitą rytą, aplankę Elniakampio miške pasislėpusį piliakalnį bei Dūkštų ąžuolą, patrauksime Karmazinų taku, vaizdinga Neries pakrante. Kirtę vandens sporto aistruolių garbinamą Dūkštos upę, pailsėsime ant Karmazinų piliakalnio. Aplankysime Grabijolų pilkapius ir buvusį sielininkų kaimelį. Galiausiai vakarop pasieksime senąją Lietuvos sostinę Kernavę ir, aplankę istorines vietas, kelionę pabaigsime Valiūkiškėse, jau įsibėgėjančiame festivalio šėlsme.

 

Žygiui vadovaus maršrutą žinantis vadovas. Turėkite savo palapines, maisto ir gėrimų. Baltijos Garso organizatoriai nuveš sunkius ir žygyje nebūtinus žygeivių daiktus į nakvynės vietą, o antrąją dieną į festivalį, todėl galima bus eiti neapsikrovus sunkiomis kuprinėmis.

 

Norintieji keliauti pėsčiomis, registruokitės adresu baltijosgarsas@gmail.com

Registracija reikalinga tam, kad galėtume sudaryti tikslų dalyvių sąrašą ir nė vienas iš jų nepasiliktų be vedlio, nepaklystų, neatsiliktų ir saugiai bei laiku nukeliautų į festivalį. Be to, žinodami žygio dalyvių skaičių, mes galėsime geriau pasiruošti kelionei. Registraciniame laiške nepamirškite parašyti, kad registruojatės pėsčiųjų kelionę.

 

◄►◄►

 

Šiek tiek gaila, kad visi šie žygiai yra tik iš Vilniaus ir tokiu būdu nuskriaudžiami kitų apylinkių gyventojai. Tačiau kol kas padėtis yra tokia. Žygį baidarėmis nulemia pati gamta - Neris teka iš Vilniaus į Kernavę. O žygių pėsčiomis ir dviračiais iš kitų miestų neorganizuojame todėl, kad kol kas nežinome tenykščių entuziastingų žmonių, galinčių ir norinčių tuo užsiimti. Jei tokių atsirastų, galbūt būtų įmanoma padaryti žygius ir iš kitų Lietuvos vietų.

 

◄►◄►

 

Baltijos Garso forume yra sukurtos diskusijos apie kiekvieną iš šių kelionių. Užeikite pasidalinti savo nuomonėmis ir pastebėjimais.

...daugiau


2008-04-23
Baltijos Garso 2008 data

 

 

Baltijos Garsas 2008 įvyks rupjūčio 7-10 dienomis, nuo ketvirtadienio iki sekmadienio. Šiemet viena diena ilgiau. Kaip visada Kernavėje, Arvydo sodyboje.

 

 

2008-03-12
2 procentai

Visus, kam yra mieli Baltijos Garso renginiai, kviečiame pasinaudoti savo teise perleisti iki 2 % gyventojų pajamų mokesčio viešajai įstaigai "Muzikinis laukas", organizuojančiai Baltijos Garsą. Baltijos Garsas yra nekomercinis renginys, todėl bet kokia geranoriška pagalba mums yra labai džiugi ir reikalinga. Jei esate dirbantis žmogus ir mokate gyventojų pajamų mokestį, turite teisę 2 procentus nuo šio mokesčio skirti jums priimtinai visuomeninei organizacijai remti. Prisidėkite prie to, kad Baltijos Garsas taptų dar gražesnis ir turėtų daugiau galimybių! Tai jums nekainuos nė cento, tereikia užpildyti privalomą formą.

Visa procedūra, kaip atlikti dviejų procentų pervedimą, yra nurodyta mūsų tinklapio skirsnyje, pavadintame "2 procentai". Ten galėsite parsisiųsti formas, jų pildymo taisykles ir papildomą informaciją.

Pageidaujantiems pervesti "Muzikiniam laukui" 2 procentus, siūlome negaišti, nes šiuo metu galima pateikti paraišką pervesti 2 procentus už 2007 kalendorinius darbo metus ir paraiškas reikia suspėti pateikti iki balandžio 30 dienos. Jei šito padaryti nespėsite, Jūsų 2 procentai nukeliaus į bendrą valstybės biudžetą, iš kurio "Baltijos Garsui" kol kas nežadama skirti nė cento.

Iš anksto dėkojame visiems prisidėjusiems prie mūsų bendro tikslo!

...daugiau


2007-12-09
Dėmesio! Konkursas!

Baltijos Garso galerija pasipildė skyreliu "Festivalio gyvenimas", kuriame jūs galite pamatyti įvairiausias nuotraukas iš festivalio užkulisių. Šiame skyrelyje pagrindiniai veikėjai yra ne grupės ir muzikantai, o žiūrovai ir klausytojai. Galbūt išvysite besišypsančius save ar savo draugus. Fotografuojančių buvo nemažai, todėl pavyko užfiksuoti tikrai įdomių vaizdelių. Kviečiame jus išrinkti geriausiai Baltijos Garso festivalio dvasią atspindinčią nuotrauką. Balsuokite už tokią nuotrauką Forume esančioje skiltyje "2007 BG nuotraukos konkursas!". Įrašykite jame savo pasirinktos nuotraukos pavadinimą - failo vardą. Nepriklausomai nuo to, kuri nuotrauka surinks daugiausiai balsų, iš visų balsavusiųjų tarpo burtų keliu bus renkamas vienas laimingasis, kuriam bus įteiktas prizas - įrėminta jo pasirinkta nuotrauka ir pakvietimas į 2008 metų Baltijos Garso festivalį. Kviečiame aktyviai dalyvauti!

...daugiau


2007-11-02
Festivalio Baltijos Garsas organizatorių kreipimasis

"Baltijos Garsas" intensyviai rengiasi trečiajam Vasaros festivaliui, kuris tradiciškai įvyks rugpjūčio antrą savaitgalį ir šį kartą tęsis viena diena ilgiau - nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (2008, rugpjūčio 7-10 d.). Diskutuojant apie tolesnę festivalio raidą buvo nuspręsta, kad „Baltijos Garsas" turėtų būti ne vien muzikos, bet ir kitų alternatyvių, originalių ir įdomių renginių šventė. Renginiai galėtų būti kuo įvairiausi - nuo gatvės teatrų, cirkų pasirodymų iki vaizdo instaliacijų ir filmų peržiūrų, nuo poezijos skaitymų iki aitvarų demonstravimo, nuo jogos iki unikalių parodų rengimo, netradicinių automobilių klubų susirinkimų ir t.t. ir t.t. Festivalio tikslas yra suburti kuo daugiau įdomių, kūrybingų žmonių bei kolektyvų ir tokiu būdu dar labiau nuspalvinti „Baltijos Garsą", jau įgaunantį savitą - šiltą ir betarpišką atmosferą. Todėl kviečiame visus entuziastus, norinčius supažindinti festivalio publiką su savo pomėgiais, dalyvauti „Baltijos Garse".

Taip pat kreipiamės į visus Lietuvos muzikantus, neabejingus roko ir jam artimos muzikos idėjoms. Tai gali būti orkestras, grupė, duetas ar pavieniai muzikantai. Ypač norėtume paraginti jaunus atlikėjus, norinčius ir turinčius ką pasakyti. „Baltijos Garso" festivalis atviras visiems!

Labai Jūsų laukiame:

Kreiptis:
telefonas: 8 682 52859
el. paštas: bg@baltijosgarsas.lt

...daugiau


2007-10-15
Rudens koncertas

Atrodo, ne taip seniai vasarą Kernavėje praūžė roko muzikos festivalis „Baltijos Garsas". Pasiilgusiems smagaus šėlsmo ir išskirtinės, šiltos atmosferos, renginio organizatoriai siūlo kartu atrasti kiekvieno metų laiko žavesį bei skambesį Rudeniui, Žiemai ir Pavasariui skirtuose koncertuose. Juk kiekvienas metų laikas yra savotiškai žavingas, sukuria ypatingą nuotaiką ir lygiai taip pat savotiškai bei ypatingai gali atsispindėti muzikoje.

 

Įsiklausyti į šių metų Rudenį „Baltijos Garsas" kviečia Vilniuje, ant Tauro kalno įsikūrusiame klube „Mulen Ružas" (V. Mykolaičio-Putino 5). Ruduo tuo metu kaip tik artės prie pabaigos - koncertas įvyks lapkričio 24 dieną.

 

Rudens atspindžius savo muzikoje mums padės išgirsti keturios grupės:

 

Skylė

Digital Silence

Medieval Child (Latvija)

George Dorn Screams (Lenkija)

 

 

Digital Silence

 

Jauna ir įdomi instrumentinė grupė, kurianti ir atliekanti muziką, kuri daugeliui Lietuvos muzikinės scenos atstovų yra tiesiog techniškai ir kompoziciškai neįkandama. Tai sudėtingi instrumentiniai pasažai, nelaukti harmoniniai pasikeitimai, uždegantys ritmai ir tarp jų įsipinantys ramūs, meditatyviniai intarpai. Visa tai įmanoma tik puikaus muzikantų tarpusavio supratimo ir susigrojimo dėka.

...be žodžių. tik garsas. kartais tyla.

tam, kad taptų svarbiau, ką girdime...

 

 

Medieval Child

 

Viena iš naujosios kartos Latvijos grupių, tęsiančių gražias ir turtingas kaimyninės šalies roko muzikos tradicijas. Savo stilių grupės muzikantai apibūdina kaip hard roko, kosminio roko ir psichodelikos derinį. Jie dar vadina save „renesanso roko" atstovais, tuo pabrėždami, kad savo muzika kviečia klausytojus grįžti prie klasikinio roko vertybių. Grupės skambesys nukelia mus į aštuntąjį dešimtmetį, ypač dėl išskirtinio skambesio elektrinių vargonų, primenančių Johno Lordo iš „Deep Purple" muzikavimą. „Medieval Child" muzikantai ir nemėgina slėpti savo simpatijų grupei „Deep Purple" - melodingose kompozicijose ir ekspresyviose improvizacijose neretai galima išgirsti pažįstamus „deep purpliškus" motyvus, kurie jokiu būdu neužgožia originalaus grupės skambesio.

 

 

Skylė

 

Sėkmingai sudalyvavusi šiųmetiniame Vasaros „Baltijos garso" festivalyje, grupė „Skylė" jau daugiau kaip 16 metų ieško naujų kelių sklisti roko muzikos kultūrai. Nuo pat savo pradžios grupė, vedina kūrybingo lyderio Roko Radzevičiaus, sėkmingai mėgina aprėpti skirtingas roko kryptis nuo folk iki punk ir art. Prie grupės prisijungus neabejotinai vienai talentingiausių lietuvių vokalisčių Aistei Smilgevičiūtei, grupės skambesys tapo dar platesnis ir įvairiapusiškesnis. Grupės kūrybinės iniciatyvos neapsiribojo vien muzika. „Skylė" ilgainiui tapo alternatyvių menų telkiniu, taip gimė spektakliai, miuziklai, nekomerciniai festivaliai, tarp jų - žymioji „Gėlių naktis" Užupio respublikoje. Šį rudenį grupė išleido ilgai lauktą naują albumą „Povandeninės kronikos", kuriame įvairialypis rokas persipina su etno sąskambiais, o dainų tematika grindžiama baltų ir antikine mitologija.

 

 

George Dorn Screams

 

Pastaraisiais metais Lenkijoje, Bidgoščio mieste susiformavo unikali alternatyviosios muzikos terpė, kuri pagimdė ne vieną savito skambesio grupę. Bene įdomiausia iš jų yra "George Dorn Screams". Debiutinis grupės albumas „Snow Lovers Are Dancing", išleistas 2006 metais, susilaukė nepaprastai palankių publikos ir muzikos kritikų vertinimų. Jis tituluojamas vienu geriausių 2006 metų Lenkijos albumu, o grupė laikoma vienu įspūdingiausių debiutų. Rafinuotai jausmingos bei kiek vaiduokliškos kompozicijos, vietomis perrėžiamos ekspresyviomis gitaromis, ir viską vainikuojantis skaidrus bei gilus Magdos Povališ vokalas, sukuria ypatingą, užburiančią grupės pasirodymų nuotaiką.

 

 

Rudens koncerto pradžia - 20:00, o kaina - rudeninė: 20 Lt

 

Susitiksim lapkričio 24-tą!

...daugiau


2007-08-23
Kreipimasis

Prašome visus geros valios žmones, filmavusius ar fotografavusius "Baltijos Garso" festivalyje, pasidalinti nuotraukomis ir vaizdo įrašais. Tokiu būdu bendromis jėgomis tinklapyje įrengsime festivalyje dalyvausių atlikėjų ir žiūrovų galerijas. Kreipkitės el. paštu baltijosgarsas@yahoo.com arba telefonu 8 682 52859. Jei turite nuotraukų ar vaizdo medžiagos galerijas internete, kviečiame įdėti nuorodas mūsų tinklapio forume. Iš anksto dėkojame.2007-08-22
Baltijos Garsas 2007 įvyko!

Dėkojame visiems, kas prisidėjo organizuojant šį festivalį, dėkojame visoms grupėms, atvykusioms pagroti, o labiausiai dėkojame visiems klausytojams ir žiūrovams! Kviečiame pasidalinti savo įspūdžiais Baltijos Garso forume!


Atsiprašome dėl kai kurių nesklandumų, o labiausiai dėl to, kad prekybininkai penktadienį savavališkai susigalvojo nežmoniškai užsikelti alaus kainas. Nors vėliau ši grubi savivalė buvo bent iš dalies ištaisyta, visgi jaučiamės nesmagiai, neįvykdę savo pažado dėl pigaus alaus ir pažadame, kad ateityje tokių nesusipratimų tikrai neįvyks.

Sekite naujienas apie tolimesnius Baltijos Garso renginius!2007-05-06
Baltijos Garsas

„Baltijos Garsas" yra tarptautinis roko festivalis, kiekvieną vasarą vykstantis vaizdingoje vietovėje šalia Kernavės, Valiūkiškių kaime, „Arvydo sodyboje". Šio festivalio idėja - įvairiausių pakraipų rokas. Akustiniai bardai, bliuzas, hard-rokas, psichodelika, folkas, art-rokas ir progresyvas, alternatyvus rokas, indie, avangardas bei eksperimentika - visos šios skirtingos pakraipos su savo unikalia nuotaika, emocijomis ir prasme puikiai dera kartu, o jas vienija ta pati roko muzikos dvasia, mąstymas ir gyvenimo būdas.
„...Ir jūs pažinsite roką, ir rokas išlaisvins jus..." (Bg. 1:01) 
 
  Untitled Document
BALTIJOS GARSAS 2008