"Одеса" - "Політехніка-Галичина" - 83:82

"Одеса" - "Політехніка-Галичина" - 83:82 (15:18, 14:24, 28:23, 26:17)

Одеса. СК "Краян", 900 глядачів

Судді: А.Бостан, О.Усс, О.Закревський

Гра розпочалася з рівної боротьби. Гості виглядали трохи впевненіше. Але в цілому нічого не передвіщало провалу в грі однієї з команд. Перший період завершився з невеликою перевагою львів'ян - 15:18. Тім дивніше був несподіваний спад у грі "Одеси" у другій чверті. "Катрани" зробили ряд зовсім незмушених помилок, за які суперники карали хазяїнів точними кидками. Крім того, "Політехніка" більш ніж вдало реалізовувала триочкові - вже в першій половині вісім з п'ятнадцяти. Не дивно, що до великої перерви "студенти" вели вже 13 балів - 29:42. Особливо вдало на цьому фронті діяв важкий форвард Ярослав Зубрицький, у першій половині реалізувавши три з трьох дальніх кидків.

Проте, підопічні Віталія Лебединцева виявили характер. Дуже вдало увійшов у гру Андрій Кальниченко, якого, як здалося, не вистачало в першій половині. Андрій і атакував вдало, і добре захищався проти одного з лідерів гостей Йована Копривіци. Також вдало діяли й легіонери команди. Спочатку лідерські якості виявив Лав. Завдяки його діям команда скоротила відставання до восьми балів - 57:65.

Але в четвертому періоді Джастін змушений був відправитися на достроковий відпочинок за п'ять персональних зауважень. В такій ситуації роль лідера прибрав на себе Толберт. Браян раз-по-раз змушував суперників порушувати на собі правила. А з лінії диспетчер одеситів не промахувався - 11 з 11. У підсумку його 23 очки суттєво допомогли „Одесі” зрівняти рахунок. Ну а в самій кінцівці саме Браян віддав вирішальний пас на Вейна Воллеса, який ефектно завершив атаку, зробивши рахунок 83:82! Відбулося це за дві з половиною секунди до фінальної сирени. У підопічних Валентина Вороніна залишався час на останній кидок. Але Кузьмін, одержавши м'яч у складній позиції, схибив. У підсумку "Одеса" вирвала перемогу у важкому та вкрай нервовому й напруженому двобої, стартувавши в Першому Чемпіонаті УБЛ із двох домашніх перемог.

Валентин Воронін, головний тренер „Політехніки-Галичини”:

- Думаю, що нас підвела реалізація штрафних, особливо в другій половині. Копривіца та Алексєєв не забили важливі кидки. Крім того, суддями був прийняте спірне рішення з навмисним фолом. На мій погляд, його не було. Я обов'язково візьму диск із записом гри й уважно вивчу цей момент. Але у будь-якому разі рахунок на табло. Повинен відзначити й гру суперників. Дуже добре сьогодні виглядала передня лінія „Одеси”. Хілл і Воллес переграли наших високих. Зубрицький краще атакував з периметра. А в трьохсекундній не завжди справлявся з опонентами. У цілому, це дійсно прикра поразка. Але ми постараємося швидко перегорнути цю сторінку. Перед нами поставлені найвищі цілі в чемпіонаті. І ми повинні їх виконати!

Віталій Лебединцев, головний тренер „Одеси”:

- У першій половині в нас виникли проблеми. Судячи з усього, суперник нас дуже добре вивчив по записах з турніру в Южному. Це було помітно. Крім того, іноді загравалися наші легіонери. Толберт намагався зіграти ефектно, але зірвав вихід три в один. Хілл теж іноді забував про гру в пас. У підсумку це вилилося в те, що в нас забивало три людини, а інші просто бігали по паркету. Швець, якій вийшов з перших хвилин, кинути вперше зумів лише в другій чверті. Крім того, ми зробили 11 втрат. А суперники, що дуже добре укомплектувалися в міжсезоння, карали нас за це.

У перерві мені довелося серйозно поговорити з командою. Особливо з Толбертом, який діяв не так, як повинен був. І хочу сказати, що мені приємно, що Браян дуже вірно відреагував на мої зауваження. Він не розклеївся, а прийнявся доводити, що він Гравець із великої літери! Крім того, ми в другій половині почали грамотніше діяти в захисті й робили менше втрат. І ще зібрали 38 підборів, хоча раніше нашою межею було під 30! Це суттєво позначилося на результаті. Команда зіграла зібрано й з великою віддачею. І, звичайно, ми перевершили опонентів у реалізації штрафних.

Особливо хотів би відзначити в цьому матчі наших вболівальників, які у важкий момент дуже підтримали команду. Сьогодні я побачив у залі справжніх одеських шанувальників баскетболу! І, сподіваюся, ми зуміли гідно віддячити їм підсумковим результатом!