Säsongen 2008/2009

Träningsmatcher
7/8 IFK Helsingfors (b) 2 - 3 (1 - 0, 1 - 3, 0 - 0)
8/8 Tappara (b) 2 - 4 (0 - 1, 2 - 3, 0 - 0)
10/8 TPS Åbo (b) 6 - 2 (1 - 0, 5 - 0, 0 - 2)
14/8 Linköpings HC (b) 1 - 4 (0 - 2, 1 - 0, 0 - 2)
21/8 Oulun Kärpät (h) 5 - 2 (1 - 0, 2 - 2, 2 - 0)
22/8 Jokerit (h) 4 - 2 (2 - 1, 1 - 0, 1 - 1)
24/8 HV71 (b) 2 - 1 (1 - 0, 1 - 0, 0 - 1)
26/8 Frölunda HC (h) 6 - 2 (2 - 0, 2 - 1, 2 - 1)
29/8 Färjestads BK (h) 5 - 3 (1 - 1, 1 - 2, 3 - 0)
2/9 Malmö Redhawks (h) 0 - 3 (0 - 2, 0 - 1, 0 - 0)
5/9 Frölunda HC (n) 2 - 3 (1 - 2, 1 - 0, 0 - 0, 0 - 0, 0 - 1)
6/9 IFK Helsingfors (n) 2 - 3 (0 - 0, 1 - 1, 1 - 1, 0 - 0, 0 - 1)
12/9 Södertälje SK (n) 2 - 4 (2 - 1, 0 - 2, 0 - 1)

Elitserien (Ladda hem kalenderfil)
18/9 Luleå HF (h) 2 - 1 (1 - 1, 0 - 0, 1 - 0)
23/9 Brynäs IF (b) 4 - 1 (1 - 1, 2 - 0, 1 - 0)
25/9 Färjestads BK (h) 2 - 5 (1 - 0, 1 - 2, 0 - 3)
27/9 MODO Hockey (b) 3 - 6 (0 - 2, 2 - 2, 1 - 2)
30/9 Skellefteå AIK (h) 3 - 2 (1 - 0, 1 - 2, 0 - 0, 1 - 0)
2/10 Linköpings HC (b) 2 - 3 (1 - 1, 1 - 1, 0 - 0, 0 - 1)
4/10 HV71 (b) 2 - 3 (1 - 1, 1 - 1, 0 - 1)
7/10 Timrå IK (h) 2 - 1 (0 - 0, 2 - 0, 0 - 1)
9/10 Rögle BK (b) 3 - 3 (0 - 1, 2 - 1, 1 - 1, 0 - 0)
11/10 Frölunda HC (h) 1 - 5 (1 - 2, 0 - 1, 0 - 2)
13/10 Södertälje SK (b) 4 - 2 (0 - 1, 3 - 0, 1 - 1)
16/10 Rögle BK (h) 2 - 1 (1 - 0, 0 - 0, 0 - 1, 1 - 0)
18/10 Linköpings HC (h) 3 - 1 (1 - 0, 1 - 0, 1 - 1)
21/10 HV71 (b) 2 - 2 (1 - 0, 0 - 1, 1 - 1, 0 - 0)
23/10 Luleå HF (b) 5 - 4 (3 - 2, 0 - 2, 1 - 0, 1 - 0)
25/10 Timrå IK (b) 2 - 3 (2 - 1, 0 - 1, 0 - 0, 0 - 1)
28/10 Södertälje SK (h) 3 - 5 (0 - 2, 1 - 3, 2 - 0)
30/10 Färjestads BK (b) 1 - 2 (0 - 1, 0 - 1, 1 - 0)
1/11 Frölunda HC (h) 3 - 6 (0 - 0, 1 - 2, 2 - 4)
3/11 MODO Hockey (b) 3 - 4 (1 - 2, 2 - 2, 0 - 0)
11/11 MODO Hockey (h) 7 - 0 (3 - 0, 3 - 0, 1 - 0)
15/11 Skellefteå AIK (b) 2 - 2 (0 - 1, 0 - 0, 2 - 1, 0 - 0)
18/11 Brynäs IF (h) 2 - 4 (0 - 1, 2 - 2, 0 - 1)
20/11 Frölunda HC (h) 1 - 4 (0 - 0, 1 - 2, 0 - 2)
22/11 Rögle BK (b) 3 - 4 (1 - 0, 2 - 1, 0 - 3)
24/11 Timrå IK (h) 4 - 2 (1 - 1, 1 - 1, 2 - 0)
27/11 Södertälje SK (b) 1 - 4 (0 - 2, 0 - 2, 1 - 0)
29/11 HV71 (h) 1 - 5 (0 - 2, 0 - 0, 1 - 3)
2/12 Linköpings HC (b) 3 - 3 (2 - 2, 0 - 1, 1 - 0, 0 - 0)
4/12 Skellefteå AIK (h) 0 - 2 (0 - 0, 0 - 2, 0 - 0)
6/12 Färjestads BK (h) 3 - 2 (1 - 0, 0 - 2, 2 - 0)
11/12 Luleå HF (h) 3 - 2 (0 - 1, 0 - 0, 2 - 1, 1 - 0)
13/12 Brynäs IF (b) 3 - 3 (1 - 0, 2 - 2, 0 - 1, 0 - 0)
26/12 Rögle BK (h) 3 - 1 (0 - 0, 3 - 1, 0 - 0)
28/12 Färjestads BK (b) 1 - 4 (0 - 1, 0 - 3, 1 - 0)
30/12 Södertälje SK (h) 3 - 3 (0 - 0, 3 - 2, 0 - 1, 0 - 0)
3/1 HV71 (h) 1 - 2 (1 - 1, 0 - 0, 0 - 1)
5/1 Luleå HF (b) 6 - 2 (1 - 1, 3 - 0, 2 - 1)
10/1 Timrå IK (b) 2 - 4 (0 - 2, 1 - 2, 1 - 0)
12/1 Linköpings HC (h) 5 - 1 (0 - 0, 3 - 1, 2 - 0)
15/1 Skellefteå AIK (b) 2 - 1 (0 - 0, 1 - 0, 1 - 1)
17/1 MODO Hockey (h) 5 - 3 (2 - 0, 1 - 2, 2 - 1)
22/1 Frölunda HC (b) 2 - 1 (1 - 1, 1 - 0, 0 - 0)
24/1 Brynäs IF (h) 2 - 1 (0 - 0, 1 - 1, 1 - 0)
26/1 Linköpings HC (b) 1 - 2 (1 - 0, 0 - 0, 0 - 2)
29/1 Rögle BK (b) 4 - 3 (0 - 1, 2 - 0, 1 - 2, 1 - 0)
31/1 HV71 (h) 3 - 5 (0 - 2, 2 - 1, 1 - 2)
12/2 Luleå HF (h) 5 - 2 (4 - 0, 1 - 1, 0 - 1)
14/2 MODO Hockey (b) 4 - 4 (2 - 0, 0 - 0, 2 - 4, 0 - 0)
17/2 Timrå IK (h) Hovet, 19:00 Köp biljetter
19/2 Färjestads BK (h) Hovet, 19:00 Köp biljetter
21/2 Brynäs IF (b) Läkerol Arena, 16:00
24/2 Skellefteå AIK (h) Hovet, 19:00 Köp biljetter
26/2 Södertälje SK (b) AXA Sports Center, 19:00
28/2 Frölunda HC (b) Scandinavium, 18:30

« Säsongen 2007/2008

ElitserienMaVÖVOÖFFMålP
1Linköpings HC4923113413142-12883
2Färjestads BK492507317133-10882
3HV714919419611142-13080
4Frölunda HC502159220125-12077
5Luleå HF492209618133-12375
6Timrå IK4918711120134-12672
7Skellefteå AIK4919410420135-12171
8Brynäs IF5018412220115-12870
9MODO Hockey491947123134-15168
10Djurgårdens IF4916514219134-13667
11Rögle BK4917110522135-15262
12Södertälje SK4911413325107-14650

Poängliga, ElitserienGPGAPPIM
Fredrik Bremberg4714334722
Niklas Anger4521173814
Marcus Ragnarsson4310243436
Kristofer Ottosson4515112610
Nichlas Falk472212316
Nicklas Danielsson447132069
Michael Holmqvist49991872
Tim Eriksson484141822
Andreas Engqvist31971612
David Schneider356101636
Andreas Holmqvist295111624
Dick Axelsson18571210
Jacob Josefson44471112
Christian Eklund39551030
Timmy Pettersson33461036
Robin Figren4336922
Jimmie Ölvestad35189101
David Printz4643750
Henrik Eriksson423474
Marcus Krüger102242
Carl Gustafsson350448
Mikael Ahlén2512329
Ronnie Pettersson3903326
Niklas Andersson3302212
Tero Konttinen90112
Stefan Ridderwall360112
Daniel Brodin10000
Patrick Cehlin20000
Marcus Kristoffersson20006
Tim Sandberg30000
Alexander Deilert60000
Mark Owuya120000
Oscar Eklund210008
Alexander Urbom280002
Gustaf Wesslau470000

Målvaktsliga, ElitserienGPIS%GAASO
Tim Sandberg1100,00,000
Gustaf Wesslau2891,62,471
Stefan Ridderwall2690,02,810

Team Sportia Rbk Skip Skoda AMD Portal Data Respons Miele Professional Generic Gothia Mälarsanering Malmö Aviation Bold Printing Profil & Glas Bauhaus Gör till startsida Lägg i favoriter
ADRESS
Djurgården Hockey AB
Box 2
121 25 STOCKHOLM-GLOBEN

Design, produktion och idé av A45
TELEFON, FAX & MAIL
Telefon: 08-600 81 00
Telefax: 08-600 81 99
info@difhockey.se