Julínkova reforma se opět odkládá, Filipiová vyjednává

Eva Benešová16:14 | 17.3.2009Eva Benešovátisknidiskutujpošlisdílej

Hlasování o poplatcích-Julínek

Bývalý ministr zdravotnictví Tomáš Julínek.větší obrázekAutor: Ludvík Hradilek

Praha - Reformní zákony bývalého ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) poslali zákonodárci dolní komory parlamentu opět k ledu. Schválili totiž jejich vyřazení z programu začínající schůze.

Jediným zákonem, který zůstal, je zákon o záchranné službě.

Vyřazení navrhla opoziční ČSSD, pro hlasovali ale i poslanci koalice. "Ministryně Filipiová chce ještě jednat s poslanci a poslaneckými kluby. Vytváří určitý tým, se kterým chce vyjednávat. Nepochybně je nutné o tom ještě debatovat," prohlásil šéf poslanců ODS Petr Tluchoř.

Koalice by v tuto chvíli nebyla při hlasování o reformě jednotná. Proti je lidovec Ludvík Hovorka a duo nezařazených poslankyň Olga Zubová a Věra Jakubková.

Ty nehodlají o zákonu jednat, dokud do něho nebudou zařazeny připomínky odborné sekce Strany zelených, kterých je asi 200.

Poslanci vyřadili i návrh nového daňového řádu nebo změnu volebního zákona. Tu chce vláda ještě přepracovat, aby bonus pro vítěze nebyl tak markantní. Už posedmé také odložili hlasování o antidiskriminačním zákonu.

Poslancům v programu prozatím zůstávají například obě smlouvy o umístění radaru v Brdech, návrh na páteční zákaz jízd kamionů nebo mýtné pro automobily nad 3,5 tuny.

To se ovšem může ještě změnit, protože poslanci musí odhlasovat i celý změněný program.


 
 
 

Diskuze:Julínkova reforma se opět odkládá, Filipiová vyjednává

Číst vše

Celkem 33 příspěvků,
poslední 18. 03. 2009 11:12

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, hlavní editor diskusí (blogy@aktualne.cz)

Číst vše

Celkem 33 příspěvků,
poslední 18. 03. 2009 11:12

 
 

Partneři

1999 – 2009 © centrum holdings O nás | Volná místa | Reklama | Všeobecné podmínky | Nápověda

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu centrum holdings zapovězeno.