Aktas 3 - 1 Bekentas
Mažeikiai 7 - 4 Nautica
SC 12 - 2 Snoras
RodikliS 3 - 8 Nautara
Naujausi video

A lygoje žaisti sutiktų bent trys I lygos klubai

2009 03 25 00:4747Futbolas.lt

2009 metų sezono A lygos komandų gretas šią savaitę gali papildyti I lygos klubai. Jei FBK "Kaunas" ir Klaipėdos "Atlantas" iki penktadienio nepakeis sprendimo pasitraukti iš A lygos, vietoje jų su stipriausiomis komandomis varžysis ir ekipos iš I lygos.

Futbolas.lt apžvelgia, kurie kiti I lygos licencijas klubai galėtų ir norėtų pretenduoti į A lygą.

Bet viena komanda - be A lygos licencijos

Penktadienį Lietuvos futbolo federacijos vykdomasis komitetas ruošiasi patvirtinti šių metų A lygos pirmenybes kaip aštuonių komandų čempionatą.

Tokiu atveju A lygoje, net jei persigalvotų "Kaunas" ir "Atlantas", išimties tvarka rungtyniautų bent viena komanda, neturinti A lygos licencijos.

Į A lygą komandos, licencijuotos I lygai, patektų pagal sportinius rezultatus. Pirmenybę tam turėtų Vilniaus "Žalgiris", kuris pernai užėmė penktąją vietą A lygoje.  

Tačiau jei dabar "Žalgirį" valdanti Kastujevų šeima nesugebės užbaigti laiku derybų su naujaisiais investuotojais, klubas ne tik greičiausiai praras galimybę išlikti tarp stipriausiųjų, bet gali nesugebėti ir žaisti I lygoje.

"Šilutė" nepriima pasiūlymo

Kuris klubas - pernykštis A lygos autsaiderė "Šilutė" ar antrą vietą pirmojoje lygoje užėmęs "Alytis" - turės pirmenybę po "Žalgirio", spėlioti neverta.

Bent jau "Šilutė" į A lygą grįžti nėra nusiteikusi. Pasak šilutiškių vadovo Romo Taršausko, klubas neturi pakankamai lėšų ir A lygoje galinčios žaisti ekipos - žiemą išvykus "Kauno" skolintiems žaidėjams, Šilutės komandą dabar sudaro vien jauni vietiniai futbolininkai.

"Pasiūlymą gavome labai staigiai. Vis dėlto, pagrindinis klausimas yra pinigai. Šiemetinė mūsų komanda yra daug silpnesnė už pernykštę. Su tuo jaunimu, kurį turime, A lygoje žaisti būtų nelogiška. Tam reikia turėti pajėgesnių žaidėjų. Mes nutarėme, kad reikia turėti savigarbos ir atsisakyti šio pasiūlymo", - aiškino savo pasirinkimą R.Taršauskas.

"Banga" dalyvautų, "Alytis" - turbūt ne

Ne taip kategoriškai kalbėjo I lygos vicečempiono "Alyčio" atstovai.  "Pagalvojome, kad mums dar nėra skubėti su atsakymu. Manau, jog su "Kaunu" ir "Atlantu" dar bus susitaikyta", - teigė "Alyčio" direktorius Darius Jezukevičius.

Tačiau jis taip pat davė suprasti, jog alytiškių atsakymas greičiausiai būtų neigiamas: "Kas mums iš to dalyvavimo be licencijos?. Jei laimėsi aukštesnę vietą - vis vien nepateksi į Europos taures. Mums iki A lygos licencijos tetrūko vienos vaikų grupės ir atstovo spaudai. Sutikite - tai ne svarbiausios problemos", - aiškino D.Jezukevičius.

Trečią vietą I lygoje užėmusią Gargždų "Bangą" kitąmet rungtyniaujančią aukščiausiame ešelone galime išvysti.

 "LFF atsakėme, kad dalyvautume A lygoje. Konkrečių pasisakymų dar nebuvo nei iš mūsų, nei iš LFF pusės. Bet tokius ketinimus jiems pareiškėme", - tvirtino gargždiškių klubo direktorius Rimantas Mikalauskas.

Kauniečiai norėtų nuolaidų, "Lietava" atsisako

Kadangi Kauno "Rodiklis", "Vilnius" ir "Kauno jėgeriai" iš profesionalų futbolo pasitraukė, toliau eilėje būtų 7-asis I lygos klubas Kauno "LKKA ir Teledema". Šis sutiktų žaisti A lygoje, bet prašytų šiek tiek palengvinti sąlygas.

"Mes formavome biudžetą dalyvavimui I lygoje, todėl būtų sunku, kai yra ženklus startinio mokesčio skirtumas. Kas be ko, A lygai reikėtų stiprintis. Tokio pajėgumo žaidėjų, kokius turime, ten nepakaktų. Taip pat norėtume, kad nebūtu vykdomas dublerių čempionatas, o mūsų dublerius paliktų žaisti II lygoje. Negalvokite, kad mes "šokdiname" federaciją, jokiu būdu. Bet taip staigiai viską mums pakeisti irgi nėra lengva", - pasakojo savo problemas vienas iš "LKKA ir Teledemos" savininkų Andrius Jankauskas.

Jonavos "Lietavos" pozicija skyrėsi nuo kaimynų iš Kauno - klubo atstovai griežtai atsisakė išnaudoti galimybę pateikti į A lygą.

"Mes neturime A lygos licencijos, turime pirmosios, tad joje ir žaisime. Atsisakome eiti į A lygą, nes neturime finansinių galimybių. Mūsų biudžetas ne didesnis nei pernai ir dėl to A lygoje žaisti negalime", - trumpai ir konkrečiai dėstė "Lietavos" prezidentas Vytautas Jurgutis.

"Nevėžis" neskuba, "Kruoja" pasisako už

Nieko konkretaus neatsakė prieš kelis metus A lygoje rungtyniavusio, tačiau pernai į I lygos aštuntuką nepatekusio Kėdainių "Nevėžio" vadovas. "Svarstome šį klausimą. Ruošiamės I lygai, bet jeigu iš tiesų įvyks šie pasikeitimai, tada turėsime nuspręsti. Turime dar keletą dienų", - mįslingai kalbėjo Saulius Skibiniauskas.

Mažiausio I lygos miestelio Pakruojo "Kruojos" klubo direktorius Arūnas Šimkūnas gana netikėtai pažadėjo, kad "Kruoja" išnaudos savo šansą patekti į A lygą, jei tik tokia proga bus: "Esant tokiai situacijai, kuri dabar susiklostė, mes palaikome LFF ir pritariame sprendimui, priimti komandas su I lygos licencija. Lygis būtų žemesnis, bet pats futbolas - švaresnis"  

"Neatsisakytume dalyvauti, nes mums tai galbūt istorinis šansas sužaisti stipriausioje Lietuvos lygoje, o taip pat dėl to, kad šiame klausime palaikome federaciją.  Gaila, kad dėl to nukenčia sportinis principas, bet sistemą griauname ne mes ir ne LFF", - išreiškė nuomonę A.Šimkūnas.

Jei reikiamo skaičiaus norinčio vis tik neatsirastų, teorinę galimybę žaisti A lygoje taip pat turi I lygos licencijas gavę Klaipėdos "Glestum" ir "Mažeikių" klubai.

Klubai apie savo sprendimus Lietuvos futbolo federaciją turi oficialiai informuoti iki ketvirtadienio.

Atgal [< ]

Rašyti komentarą.

Dalyvauti diskusijoje galima tik registruotiems vartotojams. Jei nesate užsiregistravęs Futbolas.lt portale - registruokitės čia.

TikFKSuduva2009 03 25 23:09 | Palaikoma komanda: Sūduva

As manau. kad visos trys daugmaž teisingos. Tik jis ne nesigaudo kas ka daro futbole, o nesigaude kokia bus reakcija tautos ir ką lietuviai apie jį galvoja. Tai buvo pagrindinė jo klaida. Jis taip gerai apie save galvojo, kad net galvojo kandidatuot į Lietuvos prezidentus, pamanė, kad po "atvedimo" Jose Couseiro į rinktinės trenerius, po pergalės prieš Ranger's, po paaukotų 100 tūkst. Kauno Žalgiriui, jis tapo vos ne tautos didvyriu. Ir nusprendė "parodyt ragus" LFF, padaryt, kaip Ugianskis sakė, "demaršą". Aš beveik tikiu, kad jis jau seniau galvojo taip padaryt, dėl to ir stengėsi sukurt "liaudies herojaus" įvaizdį. Suorganizavo spaudos konferenciją ir nusprendė sudrebint Lietuvos futbolą, bet gavosi tik pyrstelėjimas, po kurio tik pats apsi... (apsidirbo)

Nistelrooyus2009 03 25 23:03 | Palaikoma komanda: Lietuva

Tai aisku butu i nauda FK Mazeikiam zaist A lygoj, juk pernai LFF II lygoj is 22 rungtyniu 21 laimejo ir 1 rungtynes baige lygiom :) Jei tik stadiona gera turetu, jau senai ir butu zaide... o zaideju atitinkanciu A lygos lygi patikekit ten netruksta.

vytas332009 03 25 23:02 | Palaikoma komanda: Žalgiris

Zuikių maištas čia gaunasi su" fbk" ir satelitu jau tampančiu "atlantu". Vladas buvo įpratęs kad ir kaip komanda lošdavo lygoj, bet finiše vistiek viskas būdavo sustatoma į savo vietas ir 1 vieta vėl būdavo kišenėj, o dabar atsitiko toks dalykas, kad turbūt per daug įsijautę į europos batalijas fbk vadukai praziosojo šitą a lygos traukinio finišą. Ir kaip tai gali būt?,- pagalvojo jie, kad mes tiek metų jau nuo pirmų a lygos turų galėdavom planuot kito sezono pasirodymą čempionų lygoj. Ir nepadėjo netgi teisėjai kuriems anksčiau kauno žaidėjai spardydavo šiknas aikštėj, siuntinėjo ant trijų raidžių ir į visas pusės. Ir supyko tada bankininkai ir sumanė padaryti keršto planą pasitraukt iš A lygos(pasiimant su savim dar ir naująjį globotinį iš Klaipėdos) ir taip sužlugdyt čempionatą ir atrodo jau jiems nebepavaldžią LFF. Todėl logiškai galvojant už tokius cirkus reiktų atbašliuot porą sezonų baudos į antrą lygą ir tada tokia savivalė ir ambicijos turbūt baigtūsi. Pabaiga.

TikFKSuduva2009 03 25 22:46 | Palaikoma komanda: Sūduva

*teisejų (vietoj trenerių)

cancel2009 03 25 22:45

Ir šiaip aš ir dabar nesuprantu, kas romkai nepatiko, juk organizacijos, kuri organizuoja A lyga, vadovas - Ugianskis jo zmogus, LOGIKOS nera. Va, šitas faktas man irgi iki šiol nesuprantamas.. Turiu tris versijas ir nežinau kuri tikra - o gal ir nei viena? Pirmas: Romka nežino kas ką daro Lietuvos futbole. Antras: Romka žino, kas organizuoja A lygą, bet apsimeta durneliu. Trečias: "organizuoti čempionatą" jų supratimu yra gauti absoliučią valdžią ir neliečiamybę - į tai įeina ir teisėjų skyrimas rungtynėms. Aš linkčiau prie trečiosios, kaip jūs galvojat?

mag2009 03 25 21:26 | Palaikoma komanda: Lietuva

man tai idomus vienas dalykas, kaip vacys tapo romkos draugeliu, kai prieš tai su tuo pačiu kaunu pjoves alygoj ir varė ,kad teisejai korumpuoti,už kauną, o dabar varo jau į kitą pusę dėl teisejų, ir ar atlanto fanams patiems nejuokinga ,kad vacys buvo anksčiau atlanto treneriu, čia gi turbūt baisiau nei ,kad romanovas kauno treneriu būtų

TikFKSuduva2009 03 25 21:03 | Palaikoma komanda: Sūduva

to ramasst Iš dalies gal dėl atlanto ir vacio teisus. Bet čia reik užduot klausima ar be UBIG tikrai Atlantas būtų bankrutavęs (?). O ir dabar su ŪBIG rėmimu nieko gero: esat dukterinė FBK komanda, sparingo partneris FBK'ams pasiruošti LFF taurei, šokat pagal Romkos-buratino dūdelę ir dar lošit I lygoj. Žinai, sunkiai mane įtikinsi, kad 3 mieste pagal dydį Lietuvoje nebūtų galima rasti lėšų išlaikyti komandą I Lygoj (kurioj ir dabar greičiausiai žaisit), TAI KOKIA NAUDA ŪBIG DAVĖ ATLANTUI?... Ir dar nieks nesako, kad vacys griauna A lyga, nes jis yra niekas, klubo, priklausomo nuo romkos, ADMINISTRATORIUS, neturintis teisės savarankiškiems sprendimams. O kad romka griaut bando A lyga, tai cia akivaizdu. To nesuprastu tik uz buratina balsaves sokiu 10-tuke asmuo. Ir šiaip aš ir dabar nesuprantu, kas romkai nepatiko, juk organizacijos, kuri organizuoja A lyga, vadovas - Ugianskis jo zmogus, LOGIKOS nera. O jei ir kas nors nesizavi Varanavicium (tarkim) tai prie ko čia A lyga NFKA? Nelaimejo buratinas A lygos, nes treneriu skirstyt rungtynem negali, va tame ir problema. Nebent sakai kad korumpuota lyga geriau su buratino pinigais, negu šiektiek skurdesnė gal būt panaši į mėgėjų, bet be jo pinigų ir įtakos, bet skaidri . Juk A lygos populiarumas toks mažas, nes visiems juokingi FBK-Šilutės, dabar FBK-Atlanto santykiai. Būkim biedni, bet teisingi!

ramasst2009 03 25 19:30

toks jausmas apima , kad dugeli pinigu taip reikalingu LT futbolui atnese pats Varanavicius. gi Romanovas juos dave , tai ir kazkokios duokles reikalauja. o klaipedieciams , tame tarpe ir man , reiketu ant Vacio ne pamazgas pilti , o aciu pasakyti , kad nors ir sutarta , bet futbola gyvai mate. turbut jau net nebeprisimenate , kad tokio Atlanto galejo ir nebuti. ir tikrai galite neaiskinti , kad jai ne Vacys , tai remeju pas Atlanta daugiau butu ir nereiketu jokiu ukbankiu paramos. Klaipedos verslininkai pilnai galetu pretenduoti i paciu didziausiu zmotu (atsiprasau uz sleng0 tarpa. jai tam versliugai neleisi nors dalimi vadovauti tame klube , jis nei cento i ji nekis. kiek suprantu tas pats buvo ir su FBK (kazkada Banga vadinosi). nepykit , kad taip nuklydau i tu dvieju klubu temas , bet gale moralas mano rasliavos butu toks. ne Romanovas ir ne Lekevicius ta A lyga griauna. Varanaviciaus veiksmais nesizavi nei Vetra , nei Ekranas , nei Siauliai. ar nevertetu vietoj buratinimosi ir kitu keiksmu geriau rauti Varanaviciaus , Babraviciaus ir tt piktzoles?

Reimondas2009 03 25 16:48 | Palaikoma komanda: Sūduva

TikFKSuduva: 100 iš 100 balų už komentarą.

TikFKSuduva2009 03 25 16:05 | Palaikoma komanda: Sūduva

Iš to nubaudimo, nieko gero, Lietuva per maža ir tik kelias pajėgesnes komandas. Aš ir iš pradžių galvojau, kad FBK ir Atlantui ban'a galėtų duot ir į I lygą ar pan. Bet kas iš to?.. Kauną ir Klaipėda liks be aukštesnio lygio futbolo. Jau ir taip paskutiniais metais futbolo populiarumas traukiasi į provinciją. Bet toj provincijoj didelių perspektyvų nėr, trūksta rimtų rėmėjų, trūksta žmonių :) Svarbiausia, kas jau manau buvo padaryta, įrodyt Romkai, kad jo "ožiai" niekam nerūpi, "aplaužyt ragus". O jei nenori tegu nežaidžia A lygoj, jo bėdos. Nelabai įsivaizduoju I lygos varzybų, jei kelios stipresnės persikels i A lygą. Nebloga kova turėtų būti tarp FBK ir FSK Anykščių.. Įdomu ar Ugianskas ištesės pažadą fanams išlaikyti tokią pačią komandą. Spėju Romka nenori apsijuokt įbėgęs į aikštelę A lygos varžybose (abejoju ar jo svajos dingo, pažaist už FBK). Bus Romka atakų lyderis vietoj Ledesmos, dėl to ir paleido aną, kad jam konkurencijos nesudarytų. Dar gal Ugianskis savo neišpildytas svajones įgyvendins I lygoj ant vartų atsistos, pro tokį sunkiai pramuši., spėju ir A lygoj būtų bandęs atsistot ant vartų, bet bijojo, kad visi taikys ne į vartus, o į jo galvą.

ChelsmanLTU2009 03 25 15:42 | Palaikoma komanda: Kaunas

ŠTAI ATLIKAU VAKAR PAŽADĖTĄ DARBĄ ;) NUOTRAUKOS IŠ DARIAUS IR GIRĖNO STADIONO ;) : http://www.futbolas.lt/lt/blogai/dariaus_ir_gireno_stadionas/

V3ln1as2009 03 25 15:36

na jai sugebes rimtai nubaust maistininkus tai kaip ir nera to blogo kas neiseitu i gera. bet mazai tiketina...

Reimondas2009 03 25 15:23 | Palaikoma komanda: Sūduva

Linski: per daug įsijaučiau.

ČEmpionas2009 03 25 15:04 | Palaikoma komanda: Sūduva

Jei jau čia tokia situacija tegul priima tuos I lygos klubas ir viskas, o kas daugiau belieka.

Linskis2009 03 25 14:56

Reimondas<< ar ne per daug įsijautei į teisuolio vaidmenį??

Reimondas2009 03 25 14:14 | Palaikoma komanda: Sūduva

None: nors aišku jaigu Alyga būtų tipo LKL, tada kiekviena komanda, įrodžiusi tai prieš sezoną , galėtų eiti iš karto į aukščiausią lygą. O čia buvotik vaikinai su gerais norasi, bet ir užknisančiu melu.

Reimondas2009 03 25 14:10 | Palaikoma komanda: Sūduva

None: argi sprendžia ką nors fanai už Žalgirį ar ne? Tas tavo Naujasis Žalgiris tai visiški apsišaukėliai, o jų klubas realiai neegzistuoja. Šis klubas buvo bandytas sukurti, kad vėl Alygoje turėtume tokią Senojo Žalgirio kopiją.

devyni2009 03 25 14:09 | Palaikoma komanda: Lietuva

pasiskaityk Storo bloga ir suprasi kas liko ir kiek itakos turejo LFF.neleisti naujam Zalgiriui zaist prieme NFKA nariai t.y. FBK,Atlantas,Suduva,Ekranas,Vetra,Siauliai ir Tauras.nuo kada beje Suduvos fanai turi sprendimo teise zaist kam nors A lygoj ar ne.

none2009 03 25 14:02 | Palaikoma komanda: Kaunas

O kodel viskas pradejo byreti? Nes kazkas nusprende, kad Vilniaus 'Naujoji" Zalgirio komanda negales dalyvauti A Lygoje. nors turi pilna komplekta profesionaliu zaideju. Kai kazkokios taisykles svarbiau, nei futbolas, tai prasideda maishtas.... I domu kam buvo naudinga nepriimti Zalgirio... FBK ir Atlantas atkrenta, Suduvos fanai irgi uz Zalgiri, tai kas liko?

devyni2009 03 25 14:01 | Palaikoma komanda: Lietuva

V3ln1as, Romanovo kaltinimai man tik juoka kelia kaip ir jis pats.komentaras buvo,kad LFF kaiso pagalius i rinktines ratus,bet juk Romanovas LFF kaltina,kad butent ji ziuri tik rinktines reikalu.none,po 2 rungtyniu pelkese Couceiro butu pakvietes tuos pacius du zaidejus,na gal dar viena.ir vistiek rinktinej nelostu.o del lazybu stebetoju tai kiek zinau si sitema atejusi is UEFA isvis tik dabar uzgime,tai anksciau turbut nelabai ji galejo atsirast.nors per daug tuo reikalu nesidomejau tai galiu ir klysti.is kitos puses neprireike ir stebetoju,aferiugos patys issilakste:)

none2009 03 25 13:51 | Palaikoma komanda: Kaunas

O tai kaip gali kviesti A Lygos zaidejus i rinktine? Ka Lietuvos rinktines treneris turejo vazineti ir ziureti, kaip zaidejai ruosiasi naujam champui ir pa gal tai kviesti zaidejus? Kitas dalykas... LFF paskirs siais metais stebetojus, kurie ziures, kad lazhybu kontoros neitakotu rezultatu... O tai negalima buvo anksciau pradeti spresti problema? Dabar stebek ne stebejes, kai viskas kibeni-feni sugriuvo.

V3ln1as2009 03 25 13:47

nu apie romanovo kaltinimus :)

devyni2009 03 25 13:40 | Palaikoma komanda: Lietuva

V3ln1as,teisinu ka?Varanaviciu del A lygos starto nukelimo?nei teisinu nei kaltinu.tiesiog argumentas,kad rinktinei kovo 15 prasidejas cempionatas butu naudingas man skamba kvailokai.is A lygos pakviesti tik du zaidejai (suprasciau jei ju butu kokiu 10),net jei A lyga but prasidejusi kovo 15 tai kandidatai butu suzaide vos 2 rungtynes sniego arba purvo aikstese ir tikrai nebutu igave optimalios formos.

V3ln1as2009 03 25 13:00

devyni, tu cia ji teisini ar kaip?

devyni2009 03 25 12:11 | Palaikoma komanda: Lietuva

none, naudinga rinktinei?is A lygos pakviesti tik Ivaskevicius ir Zelmikas.tik Zelmikas turi realiu galimybiu zaist.dideles naudos nematau.praejusiais metais A lygos zaidejai zaide uz rinktine siuo metu zaidzia Lenkijoj,Vengrijoj.beje Romanovas butent ir apkaltino LFF,kad si ziuri tik rinktines reikalu.

1 2 Pirmyn