Пiдписатись на RSS
Статті
Спілкування
Коментарі
Вибір редакції
Рубрики
Архіви
Рік  Місяць  
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
Сторінки
 FeedBurner
Рейтинг блогов
сайт ТЕМА
Дурдом optimised.gif
Третейские суды и гражданский процесс
Фінансист сумно? - інтернет-видання про культуру
Політсхема
Системний дерибан Media Season

Київську перекладачку судять за знищення будівельного паркану

6 квітня цього року київський перекладач, засновник та редактор літературознавчого інтернет-видання «Проstory» Євгенія Білорусець постала перед судом. 28-річну Євгенію та двох її сусідів звинувачують у знищенні зеленого будівельного паркану, який восени 2008 року незаконно встановили у їхньому дворі працівники ТОВ «Інвестиційно-будівельна група». На одній з акцій протесту проти варварського будівництва елітної багатоповерхівки по вулиці Гончара сумнозвісний паркан знищили учасники акції, серед яких були як мешканці прилеглих будинків, так і активісти громадських та правозахисних організацій.

Позов проти мешканців будівельна компанія подала торік 19 грудня. Вартість паркану та моральні збитки забудовник оцінив у 140 тис. грн. Відповідачами у цій справі проходять троє мешканців прилеглих до будмайданчику будинків: Євгенія Білорусець, Ірина та Ігор Нікіфорови, крім них значиться невідома громадська організація «Софія Київська».

Перший розгляд цієї справи відбувся 11 лютого. Нікого з відповідачів по справі туди не запросили. А 6 квітня у Шевченківському районному суді м. Києва відбулося перше судове засідання за участю відповідачів під головуванням судді Васильєвої.

У справі оголосили перерву до 7 травня 2009 року у зв’язку з тим, що представники ГО «Софія Київська», зазначеної у числі відповідачів, не прийшли на засідання. Адвокат мешканців вулиці Гончара зауважив, що запрошення до суду, адресоване представникам цього об’єднання надійшло на адресу відповідачки Євгенії Білорусець. А отже - ініціатива «Софія Київська», якщо така існує, не змогла дізнатися про позов.

Занепокоєння у мешканців викликає не сам позов, а сумніви щодо об’єктивності судді Васильєвої, яка розглядає цю справу. Адже саме вона не так давно, 19 березня, виправдала забудовників за позовом мешканців проти них. Ймовірно, ті ж сумніви передалися і групі небайдужих до цієї справи громадян, які у понеділок вранці не полінувалися і прийшли на відкрите засідання суду.

Цікаво, що теоретична можливість зламати паркан була лише у одного з відповідачів – військовослужбовця Ігоря Нікіфорова. Інші дві особи, проти яких висунуто позов – безробітна Ірина Нікіфорова з будинку №8 та київська перекладачка Євгенія Бєлорусець, з будинку №25 по вулиці Гончара – не можуть похвалитися достатньою для таких радикальних дій фізичною формою.

Скандальність будівництва будинку по вулиці Гончара пояснюється тим, що його фундамент розташований на відстані 40-ка метрів від стін національного заповідника «Софія Київська», який, як відомо, не є особливо міцним та захищеним, незважаючи на те, що занесений до світової спадщини ЮНЕСКО.

Юридичну активність забудовника мешканці прилеглих до будівництва на Гончара будинків сприймають як один з видів тиску на них. За словами Євгенії Білорусець, після початку акції протесту проти будівництва на її адресу неодноразово надходили анонімні погрози з вимогами припинити спротив. Втім, здаватися члени ініціативної групи не планують.

«Ми не збираємося віддавати під руйнування зразу декілька історичних будинків та Софію Київську тільки тому, що забудовник воліє вирішувати всі суперечки через рух грошових мас, для яких, як ми бачимо, ніяких перешкод не існує», – вважає Ірина Нікіфорова.

Судовий процес продовжиться 7 травня після перерви.
 


На малюнку: Суддя Васильєва починає розгляд справи


На малюнку: Євгенія Бєлорусець у залі суду

Малюнки із залу суду, зроблені Микитою Каданом
 

Артем Чапай
lj-chapeye

 

4 коментарiв, 386 переглядiв

Karlson

Афтар пищы естчо, пжлст.

09-04-09 13:55
Юля Балаєва

вийшло, ніби ти автор тексту. може хоч посилання на пост у ЗСК поставиш? хоча я тут не про копірайти, звісно)

09-04-09 14:13
Александр

Та я уже 4 года бегаю по судам по аналогичному делу. И начинаю потихоньку понимать, что только методами 1917 года можно кончить этот беспредел.

10-04-09 17:48
Сергей

Сам попробуй перечитать написанное!Получилось?

11-04-09 14:17

Ім'я *
Електронна пошта
Вебсайт
Код перевiрки
Коментар *