Telegrafi.com - Lajme
Ipko
 
   

Rreth 300 mijë qytetarë kosovarë pajisen me pasaporta

Me qëllim të plotësimit të njërit prej kritereve të liberalizimit të vizave me Bashkimin Evropian, pasaportat aktuale do të vazhdojnë t’iu shpërndahen shtetasve kosovarë, vetëm deri në mesin e vitit të ardhshëm, meqë nga atëherë do të fillojnë të shpërndahen pasaporta biometrike.

Këshilltari për media i ministrit të punëve të brendshme, Fisnik Rexhepi, thotë se pasaportat aktuale, do të vazhdojnë të kenë vlefshmëri deri në skadimin e natyrshëm, që do të thotë se edhe për vite me radhë, një pjesë e qytetarëve do të mund të udhëtojnë me pasaporta të Republikës së Kosovës. /rtk/

Postuar: 14:45 / 20 Maj '09 | RSS


Komente (24)
genci:
Para 1 ditëve:
PO VALLA JANE BA 300 MIJE SHQIPETARE ME PASAPORTA TE REJA DERI NE FUNDE TE VITIT E PASTAJ DUHET PERSERI ME APLIKUE PER PASAPORTE TE RE ,BIOMETRIKE ,VALLA JENI KA E MJELNI POPULLI HALLA JU QOFTE.
Patrioti:
Para 1 ditëve:
Ah nuk kan faj keta jo jo. Fajet i ka populli ne teresi. Hahahahaha ishalla zoti na ndihmon sepse siq jon ka punojin keta te qeverise nuk do te shkon gjate dhe do te behet ndonje marreveshje per ndarje definitive te Kosoves Veri - Jug.

Mirepo frikohem qe kur te na bjen ndermend atehere do te jete vone. Zoti e ndihmofte Kosoven dhe popullin e saj.
Gezimi:
Para 1 ditëve:
Të gjitha këto para dhe gjithë aj material i pasaportave dhe gjithë aj mund i qytetarëve të Kosovës, duke pritur në radhë për tu pajisur me dokumente shumë shpejt do të shkoj dëm, sepse, edhe këto pasaporta duhet të ndërrohen, ngaqë nuk janë BIOMETRIKE, dhe ky është kushti i parë që Kosovarët të përfitojnë nga lehtësimi i vizave për në Bashkimin Evropian dhe në botë. Merreni me mend sa para janë vjedhur qytetarë të nderuar, kjo i bie që ashiqare në mënyrë profesionale janë vjedhur 300 mijë qytetarë të Kosovës, e nga kush, nga institucionet që vet i kanë zgjedhur.
NO COMMENT!!!
dardan :
Para 2 ditëve:
A KISH MUJT NAJ KUSH ME ME TEGU EMJLIN E MINSTRIS SE PUNEVE TE JASHTM E
FLM
Mali:
Para 2 ditëve:
UNMIK-u na jepte Pasaporta per dy vite ,ndersa qeveria e nderuar pasaporta invalide per nje vite e gjysme (edhe pse figuron ne to 10 vite ) Plaqka nuk ka fund , qytetaret e gjore duhet ti hudhin keto e ti marrin te rejat . te shtyhen prap ne rreshta ,te humbin oret e punes , kjo eshte e tere qe bene qeveria me ne dhe per ne .
XHebraili:
Para 2 ditëve:
Kjo normal i ndihmon udheheqsis se Kosoves qe ti mbushin gjepat kjo dihet fare mire .Po ashtu kjo do te ndikoi te shum njerez qe ende nuk kane muje me e sigurue pashaporten e Kosoves dhe jane te paisur me te Serbis qe te pritin deri kur behen gati pasaportat biometrike .Keshtu po i ndihmohet kujt ? .
LETRENJOFTIMI:
Para 2 ditëve:
SHUM MIR MPB VEQ VAZHDO SE KTO JAN KRITERE QE QYTETARI I THESHTE NUK I DIN E ZDIN QKA FLASIN SE GARANTA KAN QEF MI PAS HALA ME 4 CCCC SPS PASOSHAT
LuLi:
Para 2 ditëve:
Kur po shkoj te zyra e pasaportave po me duket se Kosova i ka 20 milion banor ?
Besim:
Para 2 ditëve:
Hajni e pastert ,.Shqiperia per nje muaj e ka arrit shifren 300 000 qytetareve qe kane posedu pasaporta biometrike .
Linda:
Para 2 ditëve:
O shum mire e keni ,ashtu siq jeni i keni edhe punet...kuku per ne qe jeni kaq te keqij.......
moni:
Para 2 ditëve:
Valla katastrof po i kallxojm krejt botes se sjemi kerkah, cdo 6muej ka ni pasaporte te re.tu i ndrrue si kuleqte e bijave ktyne here.
O popull qita jena na veqme ba LOMSH.
Burimi:
Para 2 ditëve:
Pershendetje populli im

Nuk mund ta komentoj kete pune ndryshe vecse vjedhje e hapun e Qeverise Thaqi. Nuk kuptoj se pse duhet te behen keto ndryshime kur ata mund te fillonin me pasaporta biometrike qe ne fillim.

Pershendetje

Burimi, Graz
Austri
Bashkimi:
Para 2 ditëve:
o ti njoni mos ja fut kot se shtet jem ka bojme, ti mundesh me ja therr ka te dush me kete pasaport te sotit
toni:
Para 2 ditëve:
ani mindrru pasaporta ................biometrik poqfart sikahije meshkru aty zenun ne pasaport biometrik ......hahhahhahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Enver:
Para 2 ditëve:
miremengjesi zotri minister
a.shala:
Para 2 ditëve:
Sa banore i kane pasaportat serbe , askush nuk e din po shume prej neve po ...hehehehe
une:
Para 2 ditëve:
Kjo eshe vjedhje ashiqare,sy me sy.
luli:
Para 2 ditëve:
o njerz po dojna me hy ne evrop prandaj duhet me ndryshu edhe ne. mendoi se dote behet nje hap shume i madh me pasaportat biometrike
Njoni:
Para 2 ditëve:
Veq me vjedh... Pse sja nisen meniher me biometrik po mas 1 vjet e gjys :)
Fatmir:
Para 2 ditëve:
do te ishte me mir te mos behej fare shpendarja e ktyre pashaportave po te fillohej menjher me pashaporta BIOMETRIKE..mbas 6 muje apo nje viti skemi pas qe 100 vite do te kishim prit edhe nje vit.qe mos te malltretohemi prap.per te ardh keq esht kjo pun e minisris se mrendshme
sinani :
Para 2 ditëve:
valla p veq ne Berlin halla nuk ih kan leshu sdi kur dot ndodh ma kjo ??
pesimisti:
Para 2 ditëve:
aiiiiiiiii qka jeni ka thuni bre pasaportat leht me u bo biometrki po ku jan tjerat kritere korrupsioni , krim i organizuar ,varferia,papunsia,shkon shkon edhe 8 vjet deri te liberalizimi i vizave me BE larg jena na vendet e rajonit qe sa koh jan shtet shmebull shipnia maqedonia bosna etj...
Selajdini:
Para 2 ditëve:
Po more me te lan Evropa me hy me keto letra te thjeshta i kishe lane ti sa kane afat, por ata qysh tani ja u kane terhequr vrejtjen se njeri nder kushtet per libralizimin e vizave eshte passaporta biometrike. Ska problem se jemi mesuar me pagu dokumenta jo valid ne gjdo dy vjet dhe prape Shqiptaret paguajne se kane pare boll.
Shkelzen:
Para 2 ditëve:
A nuk eshte ky ni veprim shume i korruptuare qe e beri qeveria kure kontaraktoje kompanin Gjermane per prodhimin e Pasaportav te shtetaseve te Republikes se Kosoves? Kontrata per keta Pasaporta invalidore ishte jo me pake se 10 nilion Euro.
Komento
Vërejtje: Telegrafi.com e mban të drejtën e fshirjes së të gjitha komenteve që nuk i përmbahen temës së artikullit, kanë përmbajtje fyese ose përdoren për promovimin e faqeve të tjera.
Ju falemnderit për mirëkuptim!
ProCredit Bank
Marketing
Western Union
 

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2009 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Qamil Hoxha 4/4, Prishtinë, Kosovë
038 739 202 | info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.