Кінофільм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Олександр Довженко на зйомках фільму, 1932 р.

Кінофі́льм, також Фільм, Кінострічка — термін, що охоплює окремі проекти у області кінематографії. Назва походить від того, що фотографічні плівки (фільми) були першими засобами для запису і відображення рухомих зображень. Існує багато інших термінів, що вживаються у цьому значенні: «кінокартина» (чи просто «картина»), «фотоп'єса», «кінопоказ», «кінозйомка», і найчастіше — «фільм». У вузькому розумінні кінофільмом називають твір кінематографії, тоді як фільмом — твір кіномистецтва. У широкому розумінні на позначення кінофільму використовують слово «кіно».

Кінофільм — призначений для демонстрації в кінотеатрах (на відміну від телефільму, призначеного для демонстрації по телебаченню).

Фільми виготовляються шляхом запису реальних людей та об'єктів за допомогою кінокамер. Також можуть використовуватись анімаційні технології або спеціальні ефекти. Фільм включає серію окремих кадрів, але коли ці кадри показуються послідовно і швидко, то для глядача створюється ілюзія руху. Миготіння під час зміни кадрів непомітне через ефект інертності зорового сприйняття, коли око зберігає візуальний образ на долі секунди після того, як образ зникає. Також через релевантість, котра викликає сприйняття руху — психологічний ефект, що визначається як бета-рух.

Кінофільм вважається важливою формою мистецтва. Фільми розважають, навчають, освічують та надихають аудиторії. Візуальні елементи кіно не вимагають перекладу, що робить кінофільми глобальним способом комунікації. Будь-який фільм може привернути світову увагу, особливо з додатком у вигляді дубляжу чи субтитрів, що перекладають діалоги. Фільми — це також артефакти окремих культур, котрі відображають ці культури і, у свою чергу, впливають на них.

Зміст

[ред.] Основні типи фільмів

[ред.] Див. також

[ред.] Списки

[ред.] Джерела

[ред.] Посилання

Commons
ВікіСховище має мультимедійні дані за темою:
Кінофільм

Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Участь
Панель інструментів
Друк/експорт
Іншими мовами