پاسور بازي

 

مرجع بازيهاي ورق به زبان فارسي

به نام خدا

 

به سايت ورق‌بازي ايراني خوش آمديد. هدف من از تاُسيس اين سايت معرفي بازي‌هاي جديد و افزودن به آگاهي‌هاي هم‌ميهنان علاقه‌مند مي‌باشد.آرزو مي‌كنم كه اطلاعات اين سايت به شما كمك كند تا اوقات بهتري را با بازي كردن ورق بگذرانيد. البته زياده‌روي نكنيد.
با توجه به اينكه خود من بسيار به ورق‌بازي علاقه‌مند هستم و گاهي اوقات به صورت بسيار افراطي به بازي كردن مي‌پردارم، هميشه به دنبال ياد گرفتن بازي‌هاي جديدتر و متنوع‌تري بوده‌ام تا خودم و همبازيانم را سرگرم كنم. دسترسي به اينترنت فرصت خوبي بود كه من از آن استفاده كرده و اطلاعات جالبي به دست آوردم و حالا به جاي اينكه صرفآ ورق را به عنوان يك وسيله تفريحي بدانم، آن را به عنوان يكي از ابداعات پر رمز و راز انسان‌ها مي‌دانم و نگاه ديگري به آن دارم. براي من بسيار جالب بود مقايسه اطلاعات گسترده و آرشيوهاي كاملي كه در زبان‌هاي ديگر و كشورهاي ديگر براي ورق‌بازي در دسترس است با زبان فارسي كه تا حالا حتي يك مرجع مكتوب هم نيافته‌ام. به همين دليل تصميم گرفتم تا با ايجاد اين سايت اطلاعاتي را كه به دست آورده‌ام به زبان فارسي تقديم هم‌ميهنان عزيزم كنم تا حداقل فعاليتي مفيد براي جامعه محروم از اطلاعات ايران انجام داده باشم به طور كلي اطلاعات اين بخش شامل دو گروه عمده مي‌باشد:


الف) شرح بازي‌هاي ورق، كه در اين بخش بازي‌هاي مختلفي را كه خودم بلدم و يا از مراجع ديگر به دست آورده‌ام به طور كامل شرح مي‌دهم .
ب) اطلاعات ورق، كه در اين بخش به مطالب گوناگوني، از تاريخچه ورق و سير تحول آن گرفته تا داستان‌ها و علائم ورق مي‌پردازم. طبيعتآ فقط چيزهايي را كه مي‌دانم مي‌نويسم و اصلآ ادعاي كامل بودن بازي‌ها يا اطلاعات اين سايت را نمي‌كنم. تنها با كمك شما و ساير علاقه‌مندان خواهم توانست چيزهاي جالبتر و اطلاعات به‌دردبخورتري را در اين سايت قرار دهم. به همين دليل در انتظار ياري شما مي‌باشم و اميدوارم در كنار يكديگر چيزهاي جديدتري ياد بگيريم.

 

pasurbazi@yahoo.com

 

 

راهنما

اصطلاحات فارسي

 

بازيها

حكم

شلم

قهوه

 

 

 

 

 

 

 

 

تماس با من