Україна має унікальну історію, яка довгий час перекручувалась та замовчувалась. В Україні збереглося кілька тисяч пам'яток історії та культури. В Україні унікальні природні умови: флора та фауна - одні з найбагатших у Європі; клімат варьюється від помірно-континентального до субтропічного; рельєф представлений величезними рівнинами з унікальним різноманіттям форм та гірськими системами, які вважаються одними з наймальовничіших у Європі. Природно-заповідна мережа України складається з 7010 територій та об'єктів загальною площею 2 647 818 га (4,2 відсотка від площі держави). З вищих категорій заповідання до неї належать чотири біосферні і 17 природних заповідників, 12 національних природних парків, які без перебільшення є справжніми перлинами природно-заповідного фонду Європи та Світу. Але, незважаючи на це, Україна була і залишається "білою плямою" не лише для Європи та Світу, але і для більшості українців. І це не перебільшення. Наприклад, чи відомо Вам, що в Україні знаходиться найбільші у Європі яр, печера, річковий острів? Чи відомо Вам, що в Україні розташована скульптурна споруда, що входить у трійку найвищих у світі? Чи відомо Вам, що вовк, який у нас вважається шкідником і знищується, вже давно занесений до Європейського Червоного Списку? Подібні питання можна задавати і задавати, але ми не впевнені що Ви дасте на них ствердні відповіді.

Україна має потенціал стати справжньою туристичною "Меккою" Європи, але зараз навіть українці ввіддають перевагу огляду закордонних пам'яток та відпочинку за кордоном. І однією з головних причин цієї ситуації, поряд із погано розвиненою інфраструктурою, є обмаль якісної інформації про Україну.

Наш сайт є "онлайновим" журналом, який спробує розповісти українцям про країну, в якій вони живуть. Він є передвісником друкованого ("офлайнового") видання, аналогів якого в Україні поки що немає

 

Автори проекту

 

Роман Маленков - головний редактор

Закінчив географічний факультет Київськогоуніверситету ім. Тараса Шевченка та аспірантуру цього ж факультету. Науковий співробітник Центру екологічного моніторингу України (ЦЕМУ), викладач в інституті (ІЗІТ при НАУ). Брав безпосередню участь в багатьох експедиціях та проектах ЦЕМУ. Член Українського географічного товариства

 

Олег Година - редактор

Закінчив географічний факультет Київського університету ім. Тараса Шевченка. Науковий співробітник Центру екологічного моніторингу України (ЦЕМУ). Брав безпосередню участь в багатьох експедиціях та проектах ЦЕМУ.


 
Максим Мельников - дизайнер, автор статей і фото

Закінчив Бердичевський машинобудівний
технікум, НТУУ "КПІ", працює фотографом, член Національної спілки фотографів України, захоплюється мандрівками

 

Андрій Волков - автор статей і фото

Закінчив географічний факультет Київського університету ім. Тараса Шевченка. Спеціаліст першої категорії (Київський університет ім. Тараса Шевченка). Науковий співробітник Центру екологічного моніторингу України (ЦЕМУ). Брав безпосередню участь в багатьох експедиціях та проектах ЦЕМУ. Захоплюється риболовлею та мандрівками.

 

Олександр Бєляєв - програміст