Hopp til støttemeny
Hopp til hovedmeny
Hopp til søk
Hopp til lokalmeny
Hopp til hovedinnhold
Hopp til bunntekst

Wøien, Anne Tingelstad ( 1965- )

Senterpartiet
E-post: Send mail
Representant for Oppland 2009-2013
Medlem: Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen
Ansiennitet: 0 år, 215 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 18.06.1965
Datter av gårdbruker Hans Tingelstad og husstellærer og rektor Marit Tingelstad

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 1 for Oppland, 2005 - 2009, Sp.
Representant nr 5 for Oppland, 2009 - 2013, Sp.

Medlemskap i stortingskomiteer

2009-2013

Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

2009-2013

Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Den Interparlamentariske Union (IPU), 22.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i gruppestyrer

2009-2013

Første varamedlem gruppestyret, Senterpartiet, 03.02.2010 - 30.09.2013

Medlemskap i regjering

Politisk rådgiver, Olje- og energidepartementet, 20.10.2005 - 21.09.2007
Politisk rådgiver, Samferdselsdepartementet, 19.10.2007 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Sagene lærerhøgskole, allmennlærerutdanning 1987-1990
  • Høgskolen i Telemark, 5-10 årspedagogikk 1996-1997
  • Høgskolen i Telemark, pedagogisk arbeid på småskoletrinnet 1997-1998

Yrke

  • Skolepolitisk sekretær, Senterungdommens landsforbund 1989-1990
  • Lærer, Gran kommune 1990-2003
  • Øvingslærer, Høgskolen i Hedmark 2000-2003

Verv

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Mjøsenergi Invest 2003-2005

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Gran formannskap 1995-1999, 1999-2003

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Oppland 2003-2005

Offentlige verv

  • Medlem Representantskapet for Norges Bank 2003-2005
  • Medlem Viltnemnda, Oppland 2003-2005
  • Medlem Styret for Lillehammer kunstmuseum 2003-2005

Tillitsverv i partier

  • Leder Oppland Senterungdom 1990-1991
 

Tilhører

Senterpartiet
Oppland

Medlem Fullmaktskomiteen,
01.10.2009 - 30.09.2013
Medlem Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen,
20.10.2009 - 30.09.2013
Personlig varamedlem Stortingets delegasjon til Den Interparlamentariske Union (IPU),
22.10.2009 - 30.09.2013
Første varamedlem gruppestyret Senterpartiet,
03.02.2010 - 30.09.2013

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets informasjonshjørne
Telefon 23 31 35 96
Kontakt informasjonshjørnet

 

Ansvarlig redaktør: Inger Figved
Nettredaktør: Anita Blomberg
Om stortinget.no

xltw%tzElyyp5%ttyrpw%s%tlo6%wztpyK%s%tz}%ttyrp%t6yzlyyp5%ttyrpw%s%tlo6%wztpyK%s%tz}%ttyrp%t6yz