http://wiadomosci.gazeta.pl//i/obrazki/google_search/sblank.gifhttp://wiadomosci.gazeta.pl//i/obrazki/google_search/sblank.gif/i/obrazki/google_search/google.gif
CYTAT DNIAWybierz swój dobrobytHasło wyborcze Andrzeja Olechowskiego

Gazeta.pl > Wiadomości >  Archiwum

A A A Poleć znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum Wiadomości - Gazeta.pl

Poziom wód w rzekach rośnie, są ofiary w ludziach i gigantyczne zniszczenia [RELACJA MINUTA PO MINUCIE]

jagor, dżek, pc, PAP, IAR
2010-05-17, ostatnia aktualizacja 2010-05-21 10:48

Wezbrana Wisła w Krakowie. Widok na most Dębnicki z godz. 18.00
Wezbrana Wisła w Krakowie. Widok na most Dębnicki z godz. 18.00
Fot. Marek Kotwis/ zdjęcie przysłane na Alert24

Fatalna sytuacja na południu Polski. Stany alarmowe rzek, podtopienia, planowane ewakuacje mieszkańców z zalewanych terenów. Zagrożony zalaniem jest 60-tysięczny Racibórz na Śląsku. Niestety są już cztery ofiary ulew. Według synoptyków przestanie padać najwcześniej w środę. W Krakowie na odprawę wojewodów pojechał premier Tusk i szef MSWiA Miller.

Kraków, godz. 20.00. Budowa prowizorycznego wału na Wiśle, który ma uchronić przed wodą konstrukcję budowanej kładki
Sko
Kraków, godz. 20.00. Budowa prowizorycznego wału na Wiśle, który ma uchronić...
Most Piłsudskiego w Krakowie
Fot. YKY/ zdjęcie przysłane na Alert24
Most Piłsudskiego w Krakowie
Most Piłsudskiego w Krakowie
Fot. YKY/ zdjęcie przysłane na Alert24
Most Piłsudskiego w Krakowie
Most Piłsudskiego w Krakowie
Fot. YKY/ zdjęcie przysłane na Alert24
Most Piłsudskiego w Krakowie
Most Piłsudskiego w Krakowie
Fot. YKY/ zdjęcie przysłane na Alert24
Most Piłsudskiego w Krakowie
W miejscowości Skawina k. Krakowa wylała rzeka Skawinka
Fot. Darek Zalewski, TOK FM
W miejscowości Skawina k. Krakowa wylała rzeka Skawinka


Masz zdjęcia wysokiej wody? Wyślij je na Alert24

00.46 To trudna noc dla mieszkańców Raciborza - relację z ewakuacji prowadzić będzie do rana katowicka redakcja "Gazety Wyborczej". My kończymy już naszą relację na żywo i zapraszamy do czytania wtorkowej.

23.30 - Na razie nie jest tragicznie źle, ale monitorujemy cały czas sytuację - powiedział po spotkaniu z wojewodami premier Tusk.

23.05 Niestety jest już czwarta ofiara. W Mysłowicach podczas ewakuacji archiwum sądu zasłabł, a później zmarł 59-letni strażak-ochotnik.

22.35 Jak napisał na Alert24 Jakub Krupa, trudna sytuacja panuje na wschodzie Słowacji, gdzie większość miejscowości znalazła się pod wodą. Najwyższy trzeci stopień ostrzeżenia powodziowego obowiązuje w całym regionie. Stan wyjątkowy ogłoszono m.in. w Medzilaborce, gdzie znajduje się wyjątkowe Muzeum im. Andy'ego Warhola. W pogotowiu na wschodzie kraju jest blisko półtora tysiąca żołnierzy.

22.14 W miejscowości Przewóz w Małopolsce (40 km od Krakowa w stronę Oświęcimia) zagrożone jest połączenie promowe na Wiśle. Istnieje ryzyko jego zerwania. Jeśli do tego dojdzie, prom może dotrzeć do stopnia wodnego Łączany, gdzie jest tama.

22.08 Premier jest już w Krakowie na odprawie wojewodów poświęconej sytuacji powodziowej w regionie. Jutro ma odwiedzić zalane tereny. Wcześniej o sytuacji powodziowej rozmawiał z władzami Czech i Słowacji.

21.55 Odra w Raciborzu przekroczyła stan alarmowy o 213 cm. Prezydent zarządził ewakuację ludności.. Jesteś z Raciborza, przyślij nam zdjęcia.

21.45 Szef MSWiA Jerzy Miller, który wieczorem dotarł na zalane tereny w Czechowicach-Dziedzicach na Śląsku powiedział, że sytuacja jest opanowana, wszystkie działania są bardzo profesjonalnie prowadzone. Dodał jednak, że prognozy do środy nie są dobre i "trzeba być przygotowanym na każdy wariant (...) z żywiołem nie da się wygrać".

21.40 Żaden z pięciu czeskich zbiorników retencyjnych znajdujących się w pobliżu polskiej granicy nie jest już w stanie zatrzymać wody z intensywnych opadów. Wcześniej Czesi poinformowali, że rozpoczęli zrzucanie wody z dwóch mniejszych zbiorników. - Nie są już w stanie pomieścić dzisiejszych opadów. Pojemność zbiorników jest ograniczona i po prostu nie jesteśmy w stanie przyjąć pięćdziesięcioletniej wielkiej wody - powiedział rzecznik czeskiego dorzecza Odry Czestimir Vlczek w telewizji publicznej.

20.45 Od rana w Małopolsce w kolejnych gminach ogłaszany jest alarm powodziowy. Teraz obowiązuje już w 74 gminach oraz w miastach Kraków i Nowy Sącz, a pogotowie powodziowe w 37 gminach.

19.59 Trzecią śmiertelną ofiarą powodzi w Małopolsce jest ośmioletni chłopiec z Krakowa. Dziecko jeździło samotnie na rowerze i wpadło do wezbranego potoku w okolicy ul. Zofii Stryjeńskiej w Olszanicy. Mimo szybkiego przewiezienia do szpitala w Prokocimiu, chłopiec zmarł.

19.47 Fala kulminacyjna na Wiśle przyjdzie do Warszawy w weekend i zaleje część budowy Mostu Północnego - ostrzega w TVN Warszawa kapitan Mirosław Kaczyński. Jego zdaniem prace budowlane trzeba będzie przerwać najpóźniej w połowie tygodnia.

19.42 W sumie na Śląsku ewakuowano w wyniku obfitych opadów deszczu około pół tysiąca osób. Najtrudniejsza sytuacja jest na granicy Przyszowic i Zabrza. Tam sytuacja zmienia się z minuty na minutę. Jeśli Kłodnica wyleje - będzie trzeba tam ewakuować 200 domów - poinformował wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk.

19.30 W Wąchocku w woj. świętokrzyskim Kamienna osiągnęła poziom 3m 20cm. Nawet po ostatniej zimie było mniej. Teraz nie pada, a co niektórym domom grożą podtopienia - poinformował nas kolejny Alertowicz.

19.25 Wezbrane wody zarwały most między Żywiecem a Trzebinią w woj. śląskim - informację i zdjęcia wysłał na Alert24 internauta Andrzej.

19.09 Grzegorz Napieralski napisał na Blipie: "Pierwszą pilną sprawą dla RBN powinna być sytuacja powodziowa i sposoby przeciwdziałania takim klęskom. O to będę wnioskował".

19.04 Kilkulatek wpadł do wezbranego potoku przy ul. Stryjeńskiego w Bieżanowie. Jest w stanie ciężkim, został przewieziony do szpitala.

18.54 Dyrektor Biura do spraw Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych MSWiA Zbigniew Śwircz powiedział, że wszystkie poszkodowane gminy dostały po zeszłorocznej powodzi środki na naprawę zniszczonej infrastruktury i zapewnił, że i w tym roku pieniędzy nie zabraknie.

Źródło: Alert24.pl
1 2 3 4 5 6 7 8 9  następne »