Start
Kraj
Świat
Wybierz region
Biznes
Nauka
Sport
Ciekawostki
Inne 
Kiosk
Foto
CNN
TV
Blogi
Waszym zdaniem

Kraków

ODSŁUCHAJ
TVN 24/PAP, li/04.06.2010 20:24
Rwąca rzeka zerwała most
Most kolejowy między Starym Sączem a Nowym Sączem został zerwany przez rwącą rzekę. Pojawiły się doniesienia, że mogli być na nim ludzie. Zerwane przęsło zniszczonej konstrukcji grozi teraz zniszczeniem dwóch innych mostów na Dunajcu - donosi TVN24.
Zerwany został most kolejowy na rzece Poprad między Starym Sączem a Nowym Sączem. Porozrywane, płynące z nurtem fragmenty mogą stanowić zagrożenie dla innych mostów.

Rzeka zerwała most

- Fragmenty z mostu zostały porwane, z tego co widzimy, są one naprawdę duże – mówi bryg. Paweł Motyka ze Straży Pożarnej w Nowym Sączu. - Zagraża to mostom na Dunajcu. Jeśli jakaś wielka konstrukcja przypłynie i uderzy, mogą być kłopoty. Mamy utrudnione zadanie, gdyż Poprad ma bardzo podwyższony poziom wody. Jest naprawdę niebezpiecznie - dodaje.

Zdzisław Florek był na przyczółku i robił zdjęcia, gdy nagle doszło do zerwania mostu: - Nagle cała konstrukcja metalowa zaczęła spadać do Popradu. Zaczęliśmy uciekać, bo nagle zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Widziałem jednego człowieka z psem na moście i on prawdopodobnie wpadł do wody. Ale słyszałem, że podobno trzy osoby wpadły do rzeki wraz z całym mostem. Zagrożony jest słup wysokiego napięcia. Za jakiś czas na pewno runie do wody - ostrzegał w TVN24 świadek.

Ryszard Wąsowicz z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu mówi: - Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że były tam dwie osoby, które wpadły do wody, ale na szczęście udało się wyciągnąć. Istnieje zagrożenie dla mostu przed Starym Sączem. W chwili obecnej ten most jest zamknięty dla ruchu, gdyż zostały tam podmyte przęsła. Obawiamy się, że ich podmycie może sprawić, że całkowicie zablokowany zostanie ruch kolejowy na tym odcinku. W chwili obecnej stan wód się obniża i jest to bardzo pocieszające, więc miejmy nadzieję, że będzie coraz bezpieczniej - dodaje.

- Ruch pociągów między Nowym Sączem a Muszyną i Krynicą został przerwany - poinformował Krzysztof Łańcucki, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Dodał, że w tej chwili opracowywana jest trasa dla pociągów towarowych jadących do przejścia granicznego ze Słowacją w Muszynie. Brane pod uwagę są przejścia graniczne w Zwardoniu i w Zebrzydowicach. Według PKP PLK, na odcinkach tej samej linii kolejowej (linia kolejowa nr 96 Tarnów - Stróże - Nowy Sącz - Stary Sącz - Muszyna - przejście graniczne ze Słowacją, od Muszyny odchodzi także linia kolejowa nr 105 do Krynicy od Tarnowa) do stacji Stróże i od Starego Sącza do Muszyny trwają przerwy w ruchu spowodowane wcześniejszymi uszkodzeniami przez powódź. Ruch pociągów odbywa się tylko na odcinku od stacji Stróże do Nowego Sącza.

Ulewy nad Polską - zobacz zdjęcia:

|
Wyślij link
|
Drukuj
|
Zgłoś błąd
 
Tvn24.pl - dowiedz się więcej
Wyślij SMS, MMS, e-mail
Pogoda