Przejdź do głównej części strony

INTERIA.PL - Portal internetowy
Polska Lokalna - wiadomości i informacje

Nawigacja

Serwisy skojarzone

Górne menu

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha, aby móc w pełni korzystać z serwisu zainstaluj FlashPlayera. Ponadto musisz mieć włączoną obsługę Javascript.

Powódź - Polska pod wodą


Wielka woda zalewa Polskę, nie słabną opady deszczu. Trwa walka z żywiołem w Małopolsce, na Śląsku, Lubelszczyźnie, Mazowszu, pękają wały przeciwpowodziowe. Kolejne województwa ogłaszają alarmy powodziowe. Stan wody w polskich rzekach ciągle rośnie, pojawiają się utrudnienia na drogach. W Krakowie zamknięto niektóre ulice i mosty, trwa ewakuacja mieszkańców zalanych domów i mieszkań.
Sprawdź sytuację w Polskich miastach. Powódź - raport "minuta po minucie".

Wisła przerwała wał w Słupcu

Około trzech tysięcy osób z gminy Szczucin w Małopolsce zostało wezwanych do ewakuacji z powodu przerwania przez wodę wału na Wiśle w miejscowości Słupiec. Mieszkańcy ewakuowani są z siedmiu sołectw na terenie gminy.

Jak poinformował burmistrz Szczucina Jan Sipior, wyrwa ma około 20 metrów szerokości. Stanowi poważne zagrożenie dla całej gminy, która liczy 18 miejscowości. Mieszkańcy ewakuowani są z miejscowości: Słupiec, Załuże, Maniów, Wola Szczucińska, Borki, Dąbrowice.

Początkowo ewakuacja szła opornie, bo ludzie nie wierzyli w zagrożenie i nie chcieli opuszczać swoich domów. Jak powiedział Sipior, obecnie coraz więcej osób opuszcza swoje domostwa. Korzystają ze schronienia zorganizowanego przez samorząd w sąsiedniej gminie Dąbrowa Tarnowska lub zatrzymują się u rodziny lub znajomych. W akcji uczestniczą strażacy i wojsko.

Według burmistrza wody na terenie gminy przybywa. Ratownicy nie mogą się uporać z wyrwą w wale, ponieważ nie ma do niej dojazdu od strony lądowej. Teraz czekają na pomoc śmigłowca, który mógłby z powietrza zrzucać w wyrwę worki z piaskiem.

- Wykorzystywaliśmy takie rozwiązanie dwa tygodnie temu, ale z miernym skutkiem. Liczymy, że teraz uda się przynajmniej trochę zatamować wodę - zaznaczył Sipior.

Małopolska walczy z powodzią - zobacz sytuację w innych miejscowościach tego województwa

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

więcej na temat:powódź

Oceń artykuł

  • Kiepski
  • Poniżej średniej
  • Średni
  • Powyżej średniej
  • Bardzo dobry

kliknij aby ocenić


Dodatki

Ankieta

Czy wierzysz w prognozy pogody?

Czy wierzysz w prognozy pogody?

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany

Zobacz wyniki

Jak pomóc powodzianom


  • Tysiące osób bez dachu nad głową, zalane domy, podtopione gospodarstwa - przez powódź ludzie stracili nierzadko dorobek całego życia. Chcesz im pomóc? Podpowiadamy, jak możesz to zrobić. »

Informacje dodatkowe