http://wiadomosci.gazeta.pl/i/obrazki/google_search/sblank.gifhttp://wiadomosci.gazeta.pl/i/obrazki/google_search/sblank.gifhttp://bi.gazeta.pl/im/6/6164/m6164086.gif/i/obrazki/google_search/google.gif

Gazeta.pl > Gazeta Wyborcza >  Warszawa >  Kultura

A A A

"Enter" - o trudnej miłości

szy
2010-06-18, ostatnia aktualizacja 2010-06-17 19:12

Reżyserka Anna Smolar i aktor Jacek Poniedziałek do spektaklu "Enter" przeprowadzili casting. Szukali wykonawców-amatorów, którzy oprócz umiejętności aktorskich i wokalnych mają ciekawą osobowość.


Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta W
Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
W "Enter" grają amatorzy wyłonieni w castingu. - Oni na naszych oczach pisali...
ZOBACZ TAKŻE
Scenariusz przedstawienia zainspirowany został blogiem pisanym przez parę gejów: 17- i 34-letniego. Jednak był to tylko punkt wyjścia. Artyści stworzyli tekst podczas ponadmiesięcznych improwizacji. Chcieli pokazać trudności takiego związku: pierwszej miłości, reakcji otoczenia, akceptacji rodziców, rozmów o tym, co wypada, a co nie, co jest moralne, a co nie.

"Enter" jest w dużej części slamowany i śpiewany - muzykę przygotował zespół Sen Zu, który będzie grał na żywo podczas przedstawień.

Spektakl będzie pokazywany w Centrum Działań Twórczych "1500m2 do wynajęcia".

Przedstawienie jest projektem Fundacji Nowego Teatru przygotowanym we współpracy z EuroPride.

"Enter", scenariusz: zespół aktorski, Mikołaj Makowski, Jacek Poniedziałek, Anna Smolar, reżyseria: Anna Smolar, Jacek Poniedziałek, scenografia: Anna Met, kostiumy: Paulina Szenderowska, Anna Met, muzyka: Sen Zu, ruch: Adam Fidusiewicz, reżyseria świateł: Rafał Paradowski.

Występują: Adrianna Gruszka-Jaroszewicz, Grzegorz Kałuża, Krzysztof Kwiatkowski, Hanna Maciąg, Piotr Ziarkowski, Marcin Żak.

Premiera: wtorek, 22 czerwca, godz. 19.Źródło: Co Jest Grane Warszawa

Napieralski nie wskaże nikogo

Jestem spokojny o wyborców lewicowych. Poprą Komorowskiego, ale to jest wybór każdego z osobna, a nie związanie się partii żadnymi zobowiązaniami, żadną współpracą - mówi politolog związany z lewicą