Home

Культурне життя і туризм в Комсомольську

Комсомольськ - місто обласного значення в Полтавській області України. Розташований на лівому березі Дніпра.Має залізничну станцію Золотнішіно. До складу м. Комсомольська входять сім суміжних сіл: Дмитрівка, Базалуки, Кияшки, Колгоспне гора, Кузьменки і Солонці.

Виник в 1960 році як робоче поселення при Дніпровському гірничо-збагачувальному комбінаті на місці колишніх хуторів Горішній Плавні (укр. Горішні Плавні), Бурда (укр.Бурдеї), Пашки (укр. Пашки), Тищенки (укр. Тищенки).

Основне підприємство міста - ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» (ПГЗК), побудований на базі потужного гірничодобувного комплексу (залізна руда) і виробляє 7-8 млн тонн залізорудних окатишів на рік.У місті також розташовані Рижевський гранкар'єр, Редутскій щебзавод, завод залізобетонних виробів, трикотажна фабрика, завод з переробки зношених шин, завод сантехвиробів, Дочірнє підприємство ВАТ ПГЗК «Ферротранс»-ремонт рухомого складу.

Зареєстрована в 2004 році компанія Vorskla Steel в даний час реалізує проект будівництва металургійного заводу методом прямого відновлення заліза в м. Комсомольськ, Полтавської області (Україна).

Планована потужність заводу - 3 мільйони тонн сталі на рік, що складе 8-10% обсягу виробництва всієї галузі України.

Освіта

У місті працюють 7 загальноосвітніх шкіл, 3 спортивні (ДЮСШ), художня і музична школи, 2 СПТУ, гірничо-металургійний технікум.

Дозвілля і розваги

Для заняття спортом і відпочинку жителів у місті є тенісні корти, 3 басейни, 2 стадіони, яхтклуб, велика кількість спортзалів, Палац Культури і Техніки на 1100 місць. Також у місті є Парк культури і відпочинку.На березі паркового озера розташований Свято-Миколаївський собор (УПЦ МП) і пам'ятник «Святителю Миколі, архієпископу Мірлікійського, чудотворцю».

У Комсомольську ось уже багато років щорічно в серпні місяці проводиться міжнародний фольклорний Калинове літо на Дніпрі (укр.«Калинове літо на Дніпрі») під егідою української секції CIOFF. У ньому беруть участь творчі колективи з багатьох країн світу, таких як Україна, Росія, Туреччина, Сполучені Штати Америки, Ізраїль, Індія, Польща, Сербія, Італія, Іспанія.Відкривається він великим святковим концертом на площі перед Палацом Культури і Техніки. На наступний день ці колективи дають подання на різних підприємствах міста. Потім вони протягом тижня роз'їжджають з концертною програмою по інших містах і селах України.Після цього артисти знову збираються в Комсомольську і дають заключний концерт, після якого в подарунок гостям і жителям міста слід красивий феєрверк.

У Комсомольську видаються газети «Дніпровський гірник» (укр. «Дніпровський гірник»), «Громадянське думка» (укр. «Громадська думка»), «Телеекспресс» (укр.«Телеекспрес») і «Телеекспресс +» (укр. «Телеекспрес +»).

На території Комсомольська розташовані пам'ятники: радянським воїнам, які загинули у 1943 році при форсуванні Дніпра, В. І. Леніну, Т. Г. Шевченка, Кондратюку Ю.В.Ще є пам'ятник бабусі, яка торгує насінням і самогоном (зі зворотного боку прілавочка, видно пляшка); скульптура сантехніка, по пояс що виглядає з люка, біля якого сидить пес;пам'ятник ДАІшнику, у якого тільки перед установкою на вимогу органів влади скульптор вилучив з кишені двадцятигривневі купюру; пам'ятник свині, що символізує п'яних людей.

 

Відомі люди пов'язані з містом

* Строн Андрій Олександрович - ленінградський геофізик, що відкрив в 1928 році Кременчуцьку магнітну аномалію, центр видобутку залізної руди. Зараз в м. Комсомольськ його ім'ям названо вулицю.

* Казаченко Вадим Геннадійович - естрадний артист, співак. Закінчив СШ № 2 в м. Комсомольськ.

* Попов Олександр Павлович - министр ЖКГ, член Партії Регіонів. * Жеваго Костянтин Валентинович - тричі обирався народним депутатом України, член Блоку Юлії Тимошенко, є власником контрольного пакета ВАТ ПГЗК (містоутворююче підприємство).