kolmapäev, 14. juuli 2010 Logi sisse A+A-

Infoturbe spetsialist: domeenireform on läbikukkunud

4 arvamust

Infoturbe spetsialisti Tõnu Samueli ja Jaan Jänesmäe avalikus pöördumises valitsusele tõdetakse, et .ee domeenireform on läbikukkunud ja selle käigus ignoreeriti interneti-kogukonna vajadusi.

Urmas Jaagant, toimetaja 13. juuli 2010 11:56

Domeenide haldamisega on senise EENeti asemel hakanud tegelema Eesti Interneti SA (EIS), mille asutajad on Eesti Vabariik ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL). Reformi käigus muudeti seni lõppkasutajale tasuta olnud .ee domeen tasuliseks, seisab pöördumises.

"EIS on järjekindlalt ignoreerinud Eesti interneti kogukonna reaalseid vajadusi, personalipoliitika on olnud ebaselge ning võtnud suuna meeletult suurtele kuludele,” kirjutavad pöördumise autorid. „Seoses ebaprofessionaalsuse, kogukonnaga mitte arvestamise, EIS kahtlase majandamise ja usalduse täieliku kaotusega leiame, et EIS juhatus ja nõukogu peavad tagasi astuma.”

„Õiguskindluse säilitamise mõttes oleks õige EIS ka edaspidi jätta Eesti rahvuslike domeenide (.ee, .pri.ee .com.ee jne) haldajaks, samas töökindluse jätkamiseks oleks loogiline panna EIS-i nõukogusse ja juhatusse EENeti asjakohased kogemustega isikud,” seisab pöördumises.
Jänesmäe ja Samuel toovad välja, et EIS sai .ee domeenireformi alustamiseks ja käima lükkamiseks kokku üle 9 miljoni krooni suuruse eelarve.

„Iga domeeni eest peab EIS-ile maksma ettemaksuna 285 krooni. Seni .ee domeene hallanud ja kõik seotud kulud kandnud EENet on oma veebilehel teatanud, et domeeni registreerimise omakulu on 45 krooni aastas pluss käibemaks,” kirjutavad avaliku kirja autorid. „Pole mingit põhjust arvata, et pika kogemusega EENet selles arvamuses eksiks kuuekordselt, kuigi EIS juhtkond on seda väitnud.”

Jänesmäe ja Samuel on koostanud tabeli, kuhu on koondatud kõigi Euroopa domeenide hinnad koos viitega lehele, kust see hind pärineb. „Siit nähtub, et Eesti interneti pakutav hind on kõrgeim Euroopas. Tabelis on mitmed toodud hinnad antud sellised, mida pakuvad vahendajad. Seega on EIS-i hindadega võrdluses vahe reaalselt veelgi suurem,” lisavad autorid.

Avalda arvamust ja võida iPad! Loosi läheb ka palju teisi auhindu! Arvamuse avaldamine on imelihtne – piisab ühekordsest ID-kaardi või Mobiil-ID-ga sisselogimisest. Iga arvamus annab ühe hääle – mida rohkem arvamust avaldad, seda suurem on Sinu võiduvõimalus. Uuri lähemalt!

Selle artikli kohta on võimalik lugeda 4 arvamust Palun logige arvamuse avaldamiseks sisse!

Seotud

Reklaam


Ausa eurohinnaga poed saavad uksele vastava kleebise

Augusti lõpus allkirjastavad ettevõtlusorganisatsioonid ausa hinnastamise kokkuleppe, millega liitujad kinnitavad, et nad ei kasuta eurole üleminekut põhjendamatuks hinnatõusuks.

1 arvamus

Arvamus

Ene Poll
peatoimetaja asetäitja

Naised. Palk. Mehed

7 arvamust
Pavel Ivanov
MK-Estonia peatoimetaja

Teise infovälja õigustus

1 arvamus
Vladimir Voinovitš
kirjanik

Venemaa saatuslik „aga”

Avalda arvamust
Maiko Kalvet
D.A.S. Õigusabikulude Kindlustuse AS-i juhatuse liige

Põhiseaduslik õigus on muutunud luksuseks

1 arvamus

SportEesti


Tallinn
Välismaa


Majandus


Kultuur


Melu


Novaator

Kuidas tekib muna?

Kumb oli enne: kas kana või muna? Teadlased ei oska endiselt sellele küsimusele pädevat vastust anda, kuid nüüd on olemas teave selle kohta, kuidas tekib munakoor.

Ülekaal võtab kaheksa aastat mehe elust

Taanis läbi viidud uurimuse kohaselt surevad 20-aastasena rasvunud olnud mehed keskmiselt kaheksa aastat varem kui samas eas normaalkaalus olnud mehed.

Kullimäng meeldib ka gorilladele

Kullimäng on tuntud üle maailma, kuid selle meelelahutusega ei lõbusta end sugugi vaid inimesed. Ka gorilladele pakub see mäng rahuldust, eriti neile, kes hierarhias madalamal asuvad.

Jeruusalemmast leiti vanim kirjalik dokument

Jeruusalemma vanalinna müüride juures toimunud väljakaevamistel leiti väike savikild, mis pärineb 14. sajandist eKr.

Maa võib olla 70 miljonit aastat noorem

Rahvusvaheline töörühm kasutas Maa vahevöö kivimeist pärit geokeemilist informatsiooni ning võrdles seda meteoriitide omaga, et panna senisest täpsemalt paika Maa sünniga seotud asjaolud ning planeedi moodustumise ajaraamistik.


Analüüs


Eesti Mälu


Blogid

Poodi õhku ostma

Tädi Maali

Sellel nädalal avaldab arvamust:

Jaan Pehk
, muusik ja kirjutaja
Sel nädalal on Eesti Päevalehe nädala arvaja muusik ja kirjutaja Jaan Pehk.

Loe uudiseid ja avalda arvamust koos Jaan Pehkiga.

Vaata Jaan Pehki kirjutatud arvamusi SIIT!


Igal nädalal valime välja parima lugejaarvamuse ja anname auhinnaks kuuajalise Eesti Päevalehe Kodupaketi tellimuse.

Enimloetud

Viimased
Enimloetud
Enim arvamusi

Küsitlused

Kuidas suhtute jätkuvasse suvekuumusesse?Arhiiv

Sudoku

sudoku Sudoku on loogikal põhinev numbrimäng
Mängi sudokut

Ilm

Päev on Ida-Eestis päikesepaisteline ja kuiv, Lääne-Eestis on pilvisem ning kohati võib hoo... 32 °C vahelduv
Ilm täpsemalt
© Eesti Päevalehe AS 1998-2010   Reklaam/Advertising  
Saada kuulutus   Tingimused   EALL