Zápas s Dinamem se nakonec odehrál, Viktoria si připsala vítězství

Proti očekávání se nakonec v neděli podvečer přeci jen odehrálo utkání mezi Dinamem Záhřeb a Viktorií Plzeň. Pořádající agentura v průběhu víkendu zvládla potřebnou organizaci a od šesté hodiny se tak uskutečnilo měření sil mezi českým a chorvatským zástupcem v pohárové Evropě.

 

V prvním poločase nastoupila obě mužstva v nejsilnějších sestavách a na hřišti to bylo znát. Hrál se velmi rychlý fotbal, kdy se šance střídaly na obou stranách. Nebezpečnější byl v první dvacetiminutovce přeci jen chorvatský celek, jeho hráči se dostali dokonce do dvou samostatných úniků. V obou případech si však vylámali zuby na Lukáši Krbečkovi v brance Plzně a uhodilo na druhé straně. Deset minut před změnou stran prolétl svým typickým způsobem po lajně David Limberský a po jeho nahrávce cílil Marek Bakoš již do prázdné branky.

 

Ve druhém poločase se tempo hry trošku uklidnilo, střídání na obou stranách měla za následek více nepřesností. Přesto nakonec byly k vidění další dvě branky. Nejprve se po dlouhém balonu za stopery Vitktorie prosadil jeden u útočníků Chorvatů, následně se vedení opět vrátilo na stranu českého celku. Faul na Tomáše Radu s přehledem proměnil kapitán Pavel Horváth a rozhodl o tom, že Viktoria si v prvním přípravném zápase připsala cenný skalp po vítězství 2:1.

 

„Nastoupili jsme proti tradičnímu účastníkovi evropských pohárů, z tohoto pohledu je výsledek samozřejmě hodně lichotivý. Musím přiznat, že v prvním poločase nás dvakrát skvěle podržel Lukáš Krbeček, ale následně jsme se již začali prosazovat také my. Utkání mělo potřebné tempo i kvalitu a pro nás je povzbuzením do dalších zápasů,“ zhodnotil první zápas rakouského soustředění trenér Pavel Vrba.

 

FC Viktoria Plzeň – Dinamo Záhřeb 2:1 (1:0)
Branky Viktorie:
34. Bakoš, 83. Horváth z pen.
Sestava Viktorie v I. poločase:
Krbeček L. – Rajtoral, Bystroň, Navrátil (46. Ševinský), Limberský (60. Jiráček) – Petržela, Horváth, Rada, Rezek (60. Hruška) – Kolář (60. Darida), Bakoš (60. Tatanashvili)

Nejoblíbenější odkazy

Nadcházející utkání

Gambrinus liga 2010 / 2011 5. Kolo

FC Viktoria Plzeň Muži "A"
:
1.FC Slovácko

15. srpna 2010 17:00

Zobrazit zápas

Poslední utkání

Sponzoři

Škoda POWER Tipsport Puma football Renstav Plzeňský kraj Město Plzeň