15 Sierpnia 2010 imieniny obchodzi: Maria, Napoleon, Stefan,

wystawy

Zapraszamy na wystawę PDF Drukuj Email
piątek, 11 czerwca 2010 14:55

Galeria MOK zaprasza na jedną z najciekawszych wystaw tego sezonu: wystawa plakatu

"WIELKI GŁÓD NA UKRAINIE 1932 - 33",ekspozycja trwa do 25.06.2010

Więcej…
 
"Gnieźnianin, z którego możemy być dumni." PDF Drukuj Email
środa, 07 kwietnia 2010 11:49

Kilkadziesiąt osób przyszło w poświąteczny wtorek do  Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica, aby wziąć udział w spotkaniu autorskim z Pawłem Soroką,  poetą, dziennikarzem , animatorem kultury oraz koordynatorem

działań  gospodarczych.

Gościa przywitał  Janusz Ambroży, dyrektor Biblioteki. Stwierdził, że  gnieźnianin, z którego możemy być dumni jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 2,  II liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki oraz  doktorem habilitowanym nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce  i profesorem dwóch wyższych uczelni.

Więcej…
 
Wiosenny wernisaż w MOK-u. PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 18:27

 

W Niedzielę Palmową odbył się w  Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie,  przy współpracy z Centrum Aktywności Społecznej LARGO,    wernisaż prac Radosława Karpińskiego. Utalentowany artysta z Niechanowa pokazał swoje dzieła wykonane farbami akrylowymi  i pastelowymi.  Obecnie mieszka i tworzy w Gnieźnie.

Więcej…
 
MOK zaprasza na niedzielny wernisaż. PDF Drukuj Email
czwartek, 25 marca 2010 09:44

Radosław  Karpiński urodził się w 1974 roku w Niechanowie.  Obecnie mieszka i maluje w Gnieźnie.  W przeszłości zajmował się metaloplastyką i malarstwem na szkle. Obecnie tworzy prace  stosując farby akrylowe i pastelowe.

Wernisaż wystawy - w najbliższą niedzielę w Małej Galerii  Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie  o godz. 15.00.

 

(wł.b)

 
Kosmiczna atrakcja w MOK-u. PDF Drukuj Email
czwartek, 11 marca 2010 20:54

W Dużej G alerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie  odbył się wernisaż wystawy rysunków i malarstwa Wojciecha Siudmaka „Diuna” – Epopeja Fantastyczna,  której towarzyszył pokaz publikacji i filmowych rekwizytów z kolekcji Michała Skalca.  Miłośnicy science fiction mieli później okazję obejrzeć film z 1984 roku pod tym samym tytułem w reżyserii Davida Lyncha.

Wojciech Siudmak, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, mieszkający we Francji od 1966 roku, uważany jest za czołowego przedstawiciela  realizmu fantastycznego. Ten nurt w sztuce  łączy wizje, czasami przerażające, z obrazami  naturalistycznymi.  Przypomina  surrealizm  reprezentowany przez hiszpańskiego artystę Salvadore  Dali  oraz belgijskiego malarza Rene  Magritta. Charakteryzuje się  w przekazywaniu  optycznego złudzenia trójwymiarowej   przestrzeni z perfekcyjnym uchwyceniem wysublimowanej  gry  światła  i cienia.   To świat pełen symbolicznych i baśniowych ujęć plastycznych, w którym rządzi zasada: „Tylko marzenie może przekroczyć niepokonalne bariery”.

Więcej…
 
Strona 1 z 5